Talas'ta 4 parça taşınmaz açık arttırmayla satılacak

Mülkiyeti Talas Belediyesi'ne ait 4 parça taşınmaz ihale yoluyla satışa çıkarıldı. Satışlardan elde edilecek gelirin, Talas Belediyesi'nin gerçekleştireceği önemli hizmet ve yatırımlarda kaynak olarak kullanılacağı belirtildi.

PAYLAŞ

20 Temmuz 2022 Çarşamba günü saat 14.00’te Belediye Meclis Salonunda ve encümen huzurunda gerçekleştirilecek ihale ile çeşitli mevkilerde yer alan 2 daire ile 1 eczane dükkânı açık artırma yöntemiyle satışa sunulacak. Duyuruda yer alan 1 konut parselinin satışı ise kapalı teklif usulüyle yapılacak.

1 milyon 750 bin lira muhammen bedelle satışa çıkarılan daireler Mevlana Mahallesi Heves Caddesindeki binanın 11. katında 41 ve 44 numarada yer alıyor. 
2 milyon lira muhammen bedelle ilana çıkartılan dükkân ise Bahçelievler Mahallesi Tepebağlar Caddesi Armağan Sokakta yer alan Hasibe-Durmuş Akçakaya Aile Sağlığı Merkezi yanında bulunuyor.

KONUT PARSELİ KAPALI TEKLİF USULÜYLE

İhale listesinde Bahçelievler Mahallesi Kanuni 1 Sokak 814 Ada 10 parseldeki konut alanı ise kapalı teklif usulüyle satışa sunulacak. Bin 142 metrekarelik arsa, 9 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkartılacak. 

Toplamda satışa sunulan 4 parça taşınmaz ihalesinden elde edilecek gelirin, Talas’ta yeni ve önemli hizmet ile yatırımlara kaynak olacağı ifade edildi. İhale ile ilgili ayrıntılı bilginin Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 0352 437 00 54 / 2420 ve 2440 numaralı telefonlarından alınabileceği açıklandı. İhale şartnamesini de yine aynı birimden temin edilebileceği kaydedildi.

1ha

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN