Yozgat

Yozgat Haberleri

Süne ile mücadele hasat mevsimine kadar sürdürecek

Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, hububatta hasat öncesi verimi ve kalitesini olumsuz yönde etkileyen zararlıların başında gelen süne ile mücadeleye hasat mevsimine kadar devam edecek.

Paketleme ve üretim tesisinde sona gelindi

Akdağmadeni Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan paketleme ve üretim tesisinde çalışmalar son aşamaya geldi. İlçeye özgü yöresel ürünler paketlenip uluslararası piyasaya satışı sunulacak.

Yozgat'ta pedallar 'Bağımlılıktan uzak nesiller için' çevrildi

Yeşilay'ın geleneksel olarak düzenlediği bisiklet turunda Yozgat'ta katılımcılar, bağımlılıktan uzak sağlıklı yaşam için pedal çevirdi.

Sadece 15 gün ömrü olan cehrilik lalesi doğayı renklendirdi

Yozgat'ın Cehrilik bölgesinde doğada kendiliğinden yetişen ve her yıl mayıs ayının ikinci haftası açan ve ömrü ise sadece 15 gün olan cehrilik laleleri doğayı renklendirdi.

Termal Aqua Park hizmete girdi

Yozgat Belediyesi tarafından işletmesi devralınan Yozgat Termal Aqua Park kapılarını ziyaretçilerine açtı. Yozgat Belediyesi Başkanı Celal Köse tesiste düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarına bilgi verdi.

19 engelli vatandaş askerlik heyecanı yaşadı

Yozgat'ta Engeliler Haftası dolayısıyla, İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen yemin töreninde temsili olarak bir gün askerlik yapan 19 engelli vatandaş askerlik heyecanı yaşadı.

Kızıl Şahin, 2 aylık tedavisinin ardından doğaya salındı

Yozgat'ın Saraykent İlçesinde Yaralı halde bulunan Kızıl Şahin, 2 aylık tedavisinin ardından doğaya salındı.

Sorgun Kitap Fuarı kapılarını kitapseverlere açtı

Sorgun Belediyesi tarafından bu yıl 1.'si gerçekleştirilen kitap fuarı açıldı. 22 Mayıs Pazar gününe kadar açık kalacak olan fuarda birçok ünlü yazar okurlarıyla buluşacak.

Boğazlıyan'da marangozluk mesleğinin son temsilcisi teknolojiye direniyor

Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde 40 yıldır marangozluk yapan Muharrem Akcan, teknolojinin ilerlemesiyle mesleklerinin bitme noktasına geldiğini söyledi.

Yozgat'ta Karayolu Trafik Haftası çeşitli etkinliklere sahne oldu

Her yıl 7-13 Mayıs günleri arasında kutlanan Karayolu Trafik Haftası dolayısıyla Yozgat Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda bazı etkilikler gerçekleştirildi.

Afrika su kuyusu kampanyasına mektuplu destek

Yozgat'ın Saraykent ilçesinde kaymakamlık öncülüğünde Afrika'da su kuyusu açılmasına yönelik başlatılan kampanyaya Sorgunlu bir ev kadını yazdığı mektup ve mektuba iliştirdiği çeyrek altınla destek oldu.

Yozgat'ta beton parke yüklü traktör devrildi: 1 ölü

Yozgat'ta beton parke yüklü traktörün kontrolden çıkıp devrilmesi sonucu 57 yaşındaki Bekir K. traktörün altında kalarak hayatını kaybetti.

Öğrencilerin harçlıkları Afrika'ya can suyu olacak

Yozgat'ın Saraykent ilçesinde öğrenciler, bayram harçlıklarını Afrika'da su kuyusu açılması için biriktirdi.

Yozgat'ta toprak işlemesiz nohut ekimi yapıldı

Yozgat Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce 6 köyde toprak işlemesiz nohut ekimi yapıldı.

Yozgat'ta sağanak yağış nedeniyle ulaşımda aksamalar oldu

Yozgat'ta etkili olan sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Su birikintilerinin meydana geldiği ana yollarda ulaşımda aksamalar yaşandı.

Nişana giden aile Yozgat'ta kaza yaptı: 1 ölü, 6 yaralı

Adana'dan Tokat'ın Niksar ilçesine nişan için giden aile, Yozgat'ın Sarıkaya ilçesi Bağlıca köyü mevkiinde kaza yaptı. Aynı aileden 1 kişi öldü, 2'si ağır 6 kişi de yaralandı.

Park ve bahçeler keneye karşı ilaçlanıyor

Yozgat Belediyesi Veteriner ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların mesire alanı olarak kullandıkları park ve bahçelerde kene ve haşerelere karşı ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.

Kaymakam Açıkgöz, öğrencilerle şehit mezarını ziyaret etti

Yozgat'ın Saraykent ilçesinde Kaymakam Ali Açıkgöz öğrenciler ile birlikte 15 Temmuz şehidi Beytullah Yeşilay'ın kabrini ziyaret ederek dua etti.

Yozgat'ta kene vakaları görülmeye başladı

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı ile il genelinde vakaların başladığını söyleyen Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çiğdem Kader, vatandaşları keneye karşı dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Toplam 193 haber.