Nevşehir

Nevşehir Haberleri

Meme kanserinde umut veren çalışma

Kadınlarda sık görülen meme kanserinde umut veren bir çalışmaya imza atıldı. Ürgüp Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Kayhan Özdemir ve ekibi meme kanserleri üzerinde yaptıkları çalışmada, risk faktörüne veya yakınmalara sahip hastalarda, daha erken taramalar yaparak takip aralıkları kısaltılabiliyor.

Nevşehir'de motosiklet yayaya çaptı: 1 ölü

Nevşehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti.

NEVÜ'de 3 yeni doçent ataması yapıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Fen Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Mühendislik-Mimarlık Fakültesi'nin farklı bölümlerinde Dr. Öğr. Üyesi kadrolarında görev yaparken, doçentlik sınavlarını başarı ile tamamlayan 3 akademik personelin ataması yapıldı.

Uyuşturucu taciri tutuklandı

Nevşehir'de uyuşturucu ile mücadele çerçevesinde yapılan 'Narko Sokak' Operasyonunda bir uyuşturucu taciri daha tutuklandı.

NEVÜ'de 'Biyogaz ile Elektrik Üretimi' konulu panel düzenlendi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen MYO Etkinlik Günleri çerçevesinde Elektrik ve Enerji Bölümü'nün organize ettiği 'Biyogaz ile Elektrik Üretimi' konulu panel yapıldı.

Kapadokya'ya Malezyalı akını

Tarihi ve turistik meknlarıyla kültür turizminin vazgeçilmezi konumunda olan Kapadokya Bölgesi, havaların ısınmasıyla ziyaretçi yoğunluğu yaşıyor.

Nevşehir'de kaybolan 3 genç bulundu

Bugün sabah saatlerinde mantar toplamak için köyden ayrılan 3 genç AFAD ve jandarma ekiplerince bulundu.

'Küçük dokunuşlar, büyük mutluluklar' projesi devam ediyor

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Küçük Dokunuşlar Büyük Mutluluklar' projesi ile gönüllüler köylerdeki çocuklar için harekete geçti.

Nevşehir'de 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı hava muhalefeti nedeniyle Nevşehir'de kapalı spor salonunda kutlandı.

Kurumlararası dayanışma ve işbirliği eğitimleri sürüyor

Nevşehir İl Özel İdaresi köylerde yaşayan sokak hayvanları ile ilgili yapılması gereken iş ve işlemlere önem verilmiş ve 5199 sayılı Sokak Hayvanlarını Koruma Kanunu çerçevesinde kurumlar arası dayanışma ve iş birliğini artırmak amacıyla ortak bir çalışma yürüttü.

Ünver: 'Şu ana kadar hakim karşısına çıkmadım'

Nevşehir Eski Belediye Başkanı Hasan Ünver düzenlediği basın toplantısında kendisine ve görev yaptığı süre içerisindeki çalışmalarına yönelik eleştirilere cevap verdi.

Kapadokya'nın 'Coğrafyası' yeniden yazılacak

UNESCO tarafından 1985 yılında Dünya Kültür Mirası ilan edilen ve Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden olan Kapadokya Bölgesi'nin oluşumun Erciyes, Hasan ve Güllü Dağları ile alakasının olmadığı ortaya çıktı.

Nevşehir'de sağanak yağış sele neden oldu

Nevşehir'de aniden bastıran sağanak yağış bazı bölgelerde sele neden oldu. Araçlarında mahsur kalan vatandaşlar iş makinalarıyla kurtarıldı.

Özel öğrenciler Kapadokya'yı Off Road araçlarıyla gezdi

Engelliler Haftası nedeniyle Kappa Off Road Kulübü üyeleri, Nevşehir Özel Eğitim Anaokulunda eğitim gören öğrencilere Off Roat turu ile Kapadokya'yı gezdirdi.

Kapadokya'yı gezen öğrenciler hayran kaldı

UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'nde yer alan Kapadokya'yı gezen öğrenciler, bölgeye hayran kaldı.

Sümer Mahallesi'ne yeni bir park daha yapıldı

Nevşehir Belediyesi tarafından Sümer Mahallesi'nde içerisinde yürüyüş yolları, dinlenme ve yeşil alanlar, çocuk oyun alanları ve futbol sahasının bulunduğu parkın yapımı tamamlandı.

Engelli bireyler gönüllerince eğlendi

'Engelliler Haftası' dolayısıyla düzenlenen kutlama programında özel insanlar gönüllerince eğlendi.

Kapadokya 'Bir Başka Kapadokya' etkinliğine ev sahipliği yapacak

Kapadokya, 16-17 Mayıs 2022 tarihlerinde 'Bir Başka Kapadokya (Kapadokya Lezzetleri, Mustafapaşa)' etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Nevşehir Devlet Hastanesinde Hemşireler haftası kutlandı

12-18 Mayıs Hemşireler Haftası nedeniyle Nevşehir Devlet Hastanesi yönetimi tarafından bir dizi etkinlik düzenlendi.

Toplam 332 haber.