Ekonomi

Ekonomi Haberleri

TÜMSİAD İl Temsilci Başkanları Kayseri'de Toplandı

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) İl Temsilci Başkanları Toplantısı, Kayseri Koordinatör Şubesi'nde yapıldı.

KTB Başkanı Bağlamış: 'Türkiye'de sucuğun yüzde 50'sini, pastırmanın da yüzde 80'ini üretmeyi planlıyoruz'

Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, ilerleyen yıllarda Türkiye'de pastırma ve sucuk üretiminde daha fazla pay sahibi olmayı hedeflediklerini söyleyerek, 'Ramazan ayında Kayseri'de 6 bin ton sucuk ve bin 500 ton pastırma üretildi' dedi.

Erciyes'te bereketli sezon: 2 milyon ziyaretçi

Erciyes Dağı'nı 2021-2022 kış sezonunda 2 milyon yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Bu rakam 71 ilin nüfusundan fazla olurken, Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, 'Kayak deyince akla Erciyes geliyor' dedi.

Halk pazarında sebze fiyatları düşüyor

Kayseri'de halk pazarlarında satılan sebzelerin fiyatlarındaki düşüş sürüyor.

Başkan Akmermer: 'Kayseri Ekonomi Platformu kurulmalı'

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen 3. Geleneksel Bayramlaşma Töreni'nde konuşan MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer, Kayseri Ekonomi Platformu'nun kurulması gerektiğini söyleyerek, 'Kayseri'de ekonomi paydaşları tek çatı altında toplanmalı' dedi.

Özel İndirimlere Sahip Anneler Günü Hediyeleri

Anneler günü her yıl ayrı bir coşkuyla beklenilirken bu konuda anneleriniz için hoş hediyeler alabileceğiniz özel internet sitelerinin kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

Sanayicilere bayram müjdesi

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'ndeki sanayicilerin büyük bölümü olan ve yıllık 300 bin metreküpün altında doğal gaz tüketen sanayicilere yaklaşık yüzde 65 oranında indirim geldi.

Başkan Gülsoy : 'Mart ayında 372 milyon 468 bin dolar ihracat yaptık'

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mart Ayı İhracat rakamlarını değerlendirdi. Kayseri'de Mart ayında gerçekleştirilen 372 milyon 468 bin dolarlık ihracatın, geçen yıla oranla yaklaşık yüzde 18 arttığını belirten Başkan Gülsoy, 'Tüm ihracatçı üyelerimizi elde ettikleri bu başarıdan dolayı yürekten kutluyorum' dedi.

Bayram öncesi otogarlardaki yoğunluk yüzde 40'lara düştü

Kayseri Otobüs İşletmecileri ve Terminal Yardımlaşma Derneği Başkanı Sedat Mirza Binboğa, bayram öncesinde otogarlardaki yoğunluğun yüzde 40 seviyelerine kadar düştüğünü söyleyerek, 'Yakıtta indirim olursa biz de daha ucuza daha fazla yolcu taşıyabiliriz' dedi.

Karadeli: 'Afrika ilerleyen yıllarda yükselen değer olacak'

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türkiye-Kenya İş Konseyi Başkanı Ömer Karadeli, Afrika'nın ilerleyen yıllarda yükselen değer olacağını söyleyerek, yatırımcılara çağrıda bulundu.

Başkan Gülsoy: 'Türkiye, batının yatırım ve lojistik ülkesi olmaya çok yakın'

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Nisan ayı meclis toplantısında konuşan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye'nin batının yatırım ve lojistik ülkesi olmaya çok yakın olduğunu ve bunun da üretim olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Büyüksimitci: 'Savaş başta enerji başta olmak üzere ülkemizi etkiliyor'

Kayseri Sanayi Odası Başkanı (KAYSO) Mehmet Büyüksimitci, Rusya-Ukrayna savaşının tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye'yi de etkilediğini söyleyerek, 'Özellikle gıda tedariki konusunda kendi kendine yetebilme olan ülke konusunda ciddi politikalar geliştirmeliyiz' dedi.

Arşiv ve soyunma dolabı özellikleri

Soyunma dolapları ve arşiv dolapları iş hayatımızda, spor etkinliklerimizde, eğitim hayatımızda birçok farklı şekillerde kullanım sağlanmaktadır. Bu açıdan baktığımız zaman satın alacak olduğumuz arşiv veya soyunma dolapları hayatımızı kolaylaştıracak şekilde üretilmektedir.

UND Başkan Yardımcısı Bilen: 'Sorunu büyümeden çözelim'

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Ergun Bilen; Nakliyeciler olarak tam zamanında sevkiyat, kritik başarı alanları olduğunu ifade ederek; Nakliyeciler olarak tam zamanında sevkiyat, kritik başarı alanımızdır. Zamanında, uygun maliyetle, ürünleri teslim edersek, sektör olarak güçlü oluruz. Firmalarımızın gümrük kapılarında, sınırlarda etkinliğini artırmamız lazım dedi.

Büyükkılıç: 'Atıktan 15 bin hanenin ihtiyacını karşılayacak elektrik ürettik'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi'nde yıl boyunca toplanan katı atıkları değerlendirerek 2021 yılında toplam 15 bin 476 hanenin bir yıllık elektrik ihtiyacını karşılayacak 39 milyon kilowat elektrik enerjisi üretimi gerçekleştirdiğini söyledi.

Vali Günaydın: 'Yatırım iştahımız üst seviyede'

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri'nin ihracat hedeflerini iyi gerçekleştirdiğini söyleyerek, 'Yatırım iştahımız üst seviyede' dedi.

Kayseri aspir merkezi oldu

Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, yapılan desteklemeler ile birlikte kentin ülkede en önemli aspir üretim merkezlerden biri olduğunu söyledi.

Mısır, Kayseri ile ticaret yapmak istiyor

Mısır'ın Ticaret Ataşesi Dr. Marva Farghali, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Yunus İmamoğlu'nu ziyaret etti.

Kayseri Havaalanı'na mart ayında 971 uçak iniş kalkış yaptı

Kayseri'ye mart ayında 971 uçak iniş kalkış yaparken, 141 bin 250 yolcuya hizmet verildi.

Toplam 3240 haber.