Teknoloji

Teknoloji Haberleri

'Sosyal medyada takipçi sayısına aldanmayın'

Kayseri'de hizmet veren bir bilişim eğitim ve danışmanlık firmasının Kurucu Genel Müdürü Hakan Topuzoğlu, sosyal medya üzerinde satış yapan firmaların takipçi sayısına aldanılmaması gerektiğini belirterek, platformların güvenlik amacıyla kullanıcılardan şifre istemediğini ve kullanıcıların buna kanmaması gerektiğini söyledi.

AEROEX 2022 Havacılık ve Uzay Teknolojileri Sempozyumu'na yoğun ilgi

Erciyes Teknopark ev sahipliğinde 24 Mart'ta gerçekleşen AEROEX 2022 Havacılık ve Uzay Teknolojileri Sempozyumu'na katılımcılar yoğun ilgi gösterdi. Sempozyum sonrasında değerlendirme yapan Erciyes Teknopark Genel Müdürü Serhat Dalkılıç, sempozyumun hem firmalar hem de öğrenciler açısından verimli geçtiğini söyledi.

AEROEX 2022 Havacılık ve Uzay Teknolojileri Sempozyumu başladı

Erciyes Teknopark ev sahipliğinde gerçekleşen AEROEX 2022 Uluslararası Havacılık ve Uzay Teknolojileri Sempozyumu ve İkili İş Görüşmeleri Kayseri'de başladı.

Uzay teknolojileri Kayseri'de masaya yatırılacak

Erciyes Teknopark tarafından düzenlenen 'AEROEX 2022 Uluslararası Havacılık Ve Uzay Teknolojileri Sempozyumu ve İkili İş Görüşmeleri' 24 Mart Perşembe günü Erciyes Kültür Merkezi'nde (EKM) yapılacak.

'Türkiye'de daha fazla veri bankası kurulmalı'

Kayseri'de hizmet veren bir bilişim eğitim ve danışmanlık firmasının Kurucu Genel Müdürü Hakan Topuzoğlu, Türkiye'deki internet veri bankalarının yetersiz olduğunu söyleyerek, 'Yurt dışında depolanan veriler olası bir olumsuzlukta risk oluşturabilir' dedi.

Alarm önler, kamera yakalar

Kale Alarm Kayseri Yetkili Güvenlik Danışmanı Mine Öztoprak, hırsızlık olayında kamera görüntülerinin önem arz ettiğini söyleyerek, ''Hırsızlık durumunda olaya vakıf olmak için kamera şart' dedi.

Bu dronlarla afet bölgelerine kan ve ilaç taşınacak

Türkiye'de ve dünyada afet bölgelerine insani yardım elini uzatan Kızılay, insansız hava aracı kullanılarak bu yardımların ihtiyacı olan yerlere daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmasını hedefliyor.

Kayseri Bilim Merkezi, 1 yılda 50 bin bilimsevere hizmet verdi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri'nin bilimin merkezi olmasına yönelik büyük gayret gösterdiklerini belirterek, Büyükşehir Belediyesi'ne ait Bilim Merkezi'nin 2021 yılında 50 bin bilimseveri konuk ettiğini söyledi.

Büyükşehir'in son teknolojik durakları memnuniyetle karşılandı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın, duraklarda toplu taşıma araçlarını bekleyen yolcuların daha konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşım hizmetlerini kullanabilmeleri için faaliyete geçirdiği 'kapalı durak' projesi, vatandaşlar tarafından ilgi görüyor.

Büyükşehir Bilim Merkezi'nden öğrencilere 'bilim atölyesi'

Öğrenci Dostu Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde faaliyet gösteren Bilim Merkezi öğrencileri bilimle buluşturmak ve gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla hafta sonu atölyeleri düzenlemeye devam ediyor.

Çevre dostu dijital kartvizit dönemi

Pandemi süreci ile birlikte gün geçtikçe dijitalleşen dünyada eski alışkanlıklar yerini yeni teknolojilere bırakıyor.

TEKNOLOJİNİN KARE'Sİ BAYİLERİ İLE BULUŞTU

Pandemi nedeniyle uzun zamandır ara verilen bayi toplantılarına, Kare Bilgisayar, Hikvision ve Seagate iş birliğiyle 04 Kasım 2021 tarihinde The Em'ar Otelde devam edildi.

KAYSERİ BİLİM MERKEZİ, YOZGAT'TA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı Bilim Merkezi uzmanları, Yozgat'ta TÜBİTAK tarafından düzenlenen 8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası etkinliklerine katılarak, birbirinden farklı deneylerle çocukları bilimle buluşturdu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIM A.Ş. DÜNYAYA AÇILDI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ulaşım A.Ş.'nin Karbon Saydamlık Projesi (CDP) raporları ile dünyadaki 10 şirketten birisi olarak nitelendirildiğini söyledi.

KOCASİNAN'IN GÖK GÖZLEM EVİ PROJESİNDE SONA GELİNDİ

Vizyon projelerini bir bir hayata geçiren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın 'Benzersiz Şehirler' konu başlığıyla daha önce açıkladığı; Hıdırellez Gök Gözlem Evi Projesi'nde geri sayım başladı.

BÜYÜKŞEHİR'İN TABLETLERİ ÖĞRENCİLERE ULAŞIYOR

Başkan Büyükkılıç, tabletlerin Milli Eğitim Müdürlüğü'nce dağıtımının yapıldığını belirterek, öğrencilere çalışmalarında başarılar diledi.

Selçuklu yadigarı 778 yıllık köşk gök gözlem evi olacak

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde bulunan Selçuklu Dönemi'nden kalma 778 yıllık tarihi Hızır İlyas Köşkü, gök gözlem evi olacak. Köşkteki çalışmalar devam ederken, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, "Bu yapıyı bizden sonraki kuşaklara ayakta bir şekilde teslim edeceğiz" dedi.

ERCİYES'E BİYOTEKSTİL TOHUM HALISI SERİLDİ

Başkan Büyükkılıç, Erciyes'teki bitki dokusunun zenginleştirilmesi için yapılan çalışma sonrası hem erozyonun önleneceğini, hem karın yere tutunma süresinin uzayacağını, hem de daha yeşil bir dokunun hakim olacağını söyledi.

Büyükşehir'den yerli yazılım

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bilişim alanında da önemli çalışmalar yürüterek, yerli bir yazılım üretti. Tamamen bünyesindeki mühendisler tarafından yazılımı gerçekleştirilen 'Bulut Kayseri' sistemini kullanmaya başlayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 'Yerli ve Milli' çalışmalara da desteğini sürdürecek.

Toplam 243 haber.