Develi Haberleri

Develi Haberleri

Vali Çiçek, Develi'de ilçe protokolü ve muhtarlarla bir araya geldi

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Develi'ye yaptığı ziyaretinde kaymakamlık binasını ziyaret ederek ilçenin kurum amirleriyle tanıştı.

Vali Çiçek Develi'de incelemelerde bulundu

Kayseri Valiliğine atanan Vali Gökmen Çiçek Develi İlçesini ziyaret etti.

Develi Eski Kaymakamı Murat Duru, Çankaya kaymakamı oldu

Kayseri Develi ilçesinin eski Kaymakamı Murat Duru, vekaleten Ankara Çankaya Kaymakamlığı görevine getirildi. 

Büyükşehir'in düzenlediği 'Necip Fazıl Kısakürek Şiir Okuma Yarışması' sonuçlandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından düzenlenen Melikgazi, Talas ve Develi başta olmak üzere tüm ilçelerden yoğun katılımın gerçekleştiği, 'Necip Fazıl Kısakürek Şiir Okuma Yarışması' sonuçları açıklandı.

Develi Belediyesi'nden ilkokul öğrencilerine 'sıfır atık eğitimi'

Develi Belediyesi, ilçe merkezindeki tüm ilkokullarda sıfır atıkla ilgili bilgilendirme seminerlerini tamamladı.

Develi'de 'Engelsiz Cami - Engelsiz İbadet' buluşması gerçekleştirildi

Develi İlçe Müftülüğü tarafından engellilere yönelik programlara devam ediliyor. Bu çerçevede Develi Çarşı Camiinde Engelli Koordinatörlüğü tarafından 'Engelsiz Cami-Engelsiz İbadet' temalı Cami Buluşması gerçekleştirildi.

Develispor, Bölgesel Amatör Lig'de devam edecek

Geçen sezon Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden ancak statü gereği küme düşen Develispor, Kayseri EMAR Grup FK takımını satın aldı.

Birlik Başkanı Güllü: “Tüketiciler kadar, süt üreticileri de mağdur”

Artan çiğ süt fiyatlarını değerlendiren Develi Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nuh Güllü, fiyat artışının alım gücü düşen vatandaşı mağdur ettiğini ancak yetiştiricilerin de artan maliyetler sebebiyle sıkıntı yaşadığını ifade etti. 

Develi Belediyesi'ne hayırsever desteği

Develili hayırsever Ramazan Kılınç, mezarlığın genişletilmesi için arsasını belediyeye bağışladı.

Develi'de 200 koyun kura ile dağıtıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı 'Koyunlar Artıyor, Meralar Şenleniyor Projesi çerçevesinde ilçemizde kura ile belirlenen 10 aileye 20'şer adet küçükbaş hayvan verildi.

Sultan Sazlığı'nda ilk defa yeşil arıkuşu gözlemlendi

Kayseri'nin Develi, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinin ortasında bulunan ve 300'den fazla kuş türüne ev sahipliği yapan Sultan Sazlığı Milli Parkı'nda daha önce kaydı tutulmayan ve görüntüsü alınamayan yeşil arıkuşu gözlemlendi.

Develi’de, toplu konut için TOKİ'ye arsa devredilecek

Develi’de, toplu konut yapılması amacıyla Bahçebaşı Mahallesi’nde bulunan belediyeye ait 2 arsanın bedelsiz şekilde Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) devrinin görüşülmesi konusu komisyona havale edildi. 

Develi'de fayton turları yeniden başladı

Kayseri'nin Develi ilçesinde pandemi nedeniyle ara verilen fayton turları yeniden başladı.

Develi'de 'birlik' bayramlaşması

Develi'de protokol üyeleri, ilçe meydanında düzenlenen tören ile bayramlaşırken, kurumları da tek tek ziyaret edip çalışanların bayramını kutladı.

Develi'de dolu ve yağmur etkili oldu

Kayseri'nin Develi ilçesinde aniden başlayan dolu hayatı olumsuz etkiledi.

Arkadaşının husumetlisini tüfekle yaralayan sanık 26 yıl hapis cezası aldı

Kayseri’nin Develi ilçesinde arkadaşı H.K. ile husumetli olan O.K. ve onun arkadaşı N.C.’yi pompalı tüfekle ateş ederek yaraladığı iddiasıyla tutuklu yargılanan G.G., 26 yıl hapis cezası aldı. G.G.’nin yakınları sinir krizi geçirdi

Çocuk Bayramı'nda üzerine ağaç düşen çocuk hayatını kaybetti

Kayseri'nin Develi ilçesinde 23 Nisan'da üzerine ağaç düşen 4. sınıf öğrencisi, yaşam mücadelesini kaybetti.

Develi'de faili meçhul 7 hırsızlık olayı aydınlatıldı

Kayseri'nin Develi ilçesinde meydana gelen 7 hırsızlık olayının şüphelisi 3 kişi polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

5. OSB Develi'ye kurulacak

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, kentte kurulacak olan 5. organize sanayi bölgesinin ilçede 18 milyon metrekarelik alana kurulacağını söyleyerek, Biz bu potansiyele gerçekten sahibiz. Çünkü iş gücümüz fazla dedi.

Seyrani Kampüsü'ne hayırsever desteği

Kayseri Üniversitesinin merkez dışındaki en büyük kampüsü olan Develi Seyrani Kampüsü, belediye ve hayırseverlerin desteği ile gelişimini sürdürüyor. Yapılan destekler ile Seyrani Kampüsü içerisindeki Develi İslami İlimler Fakültesi, Develi Sosyal Beşeri Bilimler Fakültesi, Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu ile Ata Tohumu Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin eğitim ve araştırma hizmetlerindeki kalitesini artırıyor.

Tüp patladı, ortalık savaş alanına döndü

Kayseri'nin Develi ilçesinde bir evde tüp patlaması sonucu geniş çapta maddi hasar oluştu.

KAYÜ Develi Seyrani Kampüsü hayırsever ve yerel yönetim desteğiyle gelişimini sürdürüyor

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Develi Seyrani Kampüsü, hayırseverler ve yerel yönetim desteği ile gelişimini sürdürüyor. Bu destek Seyrani Kampüsü içerisindeki Develi İslami İlimler Fakültesi, Develi Sosyal Beşeri Bilimler Fakültesi, Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu ile Ata Tohumu Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin eğitim ve araştırma hizmetlerindeki kalitesini artırıyor.

Yeşilhisar ve Develi'de kum fırtınası

Kayseri'nin bazı ilçelerinde kum fırtınası etkili oldu.

Başkan Büyükkılıç Develi'de 'Vefa İftarına' katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ramazan ayında ilçe ziyaretleri bünyesinde AK Parti Develi İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği 'Vefa İftarı' programına katıldı.

Develi Belediyesi Kentsel Dönüşüm Ofisi faaliyetlerine başlayacak

Develi Belediyesinin vizyon projelerinden olan ve 21 bin metrekarelik alanı kapsayarak tamamlanmasıyla ilçenin çehresini değiştirecek olan 'Kentsel Dönüşüm Projesinin' daha seri devam etmesi için dizayn edilen bina, Kentsel Dönüşüm Ofisi olarak Ramazan Bayramı sonrası faaliyetlerine başlayacak.

Develi'de başarılı lise öğrencileri İstanbul Kampı'na gitti

Kayseri'nin Develi ilçesinde bulunan Ahmet İslamoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde sınavlarda başarılı olan öğrenciler, İstanbul Kampı'na gönderildi.

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşu Develi'de kutlanıyor

Türk Polis Teşkilatının 177. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Develi'de bir dizi etkinlikler düzenlendi.

Develi'nin en büyük parkı 'Sağlık Park' için çalışmalar başlıyor

2020 yılında Develi Belediyesi'nin tek alanda yaptığı en büyük park olan Engelsiz Park'ın ardından bu sene içerisinde 9 bin 252 m2'lik alanda yapımı tamamlanması planlanan ilçenin en büyük parkı olacak Sağlık Park için çalışmalar başlıyor.

Jandarmadan kablo hırsızına suçüstü

Kayseri'nin Develi İlçesi'nde kablo hırsızlığı yapan şahıs, jandarma ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.

Develi Belediye Başkanı Cabbar: “Gacer ekmeğinin patentini almaya çalışıyoruz”

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, ilçede üretilen Gacer buğdayından üretilen gacer ekmeğinin patentini almak için çalıştıklarını söyledi. Cabbar, patent işlemlerinin bitmek üzere olduğunu ve Gacer ekmeğini vatandaşlara ulaştırma noktasında gayret içinde olduklarını vurguladı.