Gündem

Kayseri gündemi

Gündem Haberleri

Sultan Sazlığı ve Aladağlarda 139 kuş türü tespit edildi

Her yıl Mayıs ayının ikinci Cumartesi günü düzenlenen 'Dünya Göçmen Kuşlar Günü' ve aynı güne denk gelen 'Global Big Day' etkinlikleri, Kayseri'de de kuş gözlemi ve sayımı yapılarak tamamlandı.

Poligon olmayan Kayseri’ye, boş arsalarda çalışarak 4 madalya getirdiler

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Kayseri İl Temsilcisi Oktay Koçak, atıcılık sporcularının poligon olmadığı için boş arsalarda çalıştıklarını söyledi.

'Aile ne kadar mutlu ve huzurlu olursa toplum da bir o kadar güçlü olur'

Kayseri Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cüneyd Özdemir; 15-21 Mayıs 'Aile Haftası' nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yolları yapılmayan mahalleli yol kapattı

Kayseri'nin Kocasinan ilçesine bağlı Akin Mahallesi sakinleri, yıllardır bozuk yollarının yapılmadığı gerekçesiyle traktör ve kamyonlarla yolu kapattı.

Başkan Büyükkılıç'a konfetili ve tezahüratlı karşılama

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, davetli olarak katıldığı Özçelik İş Sendikası 9. Olağan Genel Kurulu'nda konfeti ve tezahüratlarla karşılandı. Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Başkan Büyükkılıç'ı, 'Kayseri'ye hizmet eden, 30 yıl da beraber yürüdüğümüz, gönlümüzde taht kurmuş, Kayseri'mizin atom karıncası' diye nitelendirdi.

Tomarza'da 'Gençlik Yürüyüşü' coşkuyla yapıldı

Kayseri'nin Tomarza İlçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı ile 14-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Gençlik Haftası çerçevesinde 'Atatürk'ü Anma-Gençlik Yürüyüşü' düzelendi.

Başkan Büyükkılıç, şükür ve yağmur duasına katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kırsal mahallelerde yıllardan bu yana devam eden ve güzel bir gelenek olarak yaşatılan yağmur ve şükür duası için Kızık Mahallesi'ni ziyaret etti.

Develi'de 'Engelsiz Cami - Engelsiz İbadet' buluşması gerçekleştirildi

Develi İlçe Müftülüğü tarafından engellilere yönelik programlara devam ediliyor. Bu çerçevede Develi Çarşı Camiinde Engelli Koordinatörlüğü tarafından 'Engelsiz Cami-Engelsiz İbadet' temalı Cami Buluşması gerçekleştirildi.

Kocasinanlı gençler Çanakkale Ruhunu yerinde hissedecek

Kocasinan Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen 'Asım'ın Nesli Çanakkale'de' projesi çerçevesinde okullarında başarılı olan öğrenciler, Çanakkale gezisi ile ödüllendirildi. İstiklal destanının yazıldığı Çanakkale'ye gidecek olmanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'a teşekkür etti.

Sel suları çekildi, zarar ortaya çıktı

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde dün meydana gelen selin zararı, sular çekilince ortaya çıktı.

Karadenizliler Talas'ta buluşacak

Talas Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Gençlik Festivali düzenleyecek. Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden Ezgi Eyüboğlu ve Onur Atmaca'nın sahne alacağı festivalde adeta Karadenizliler buluşması gerçekleşecek.

Büyükkılıç: 'Final maçına gitmek isteyen hiçbir taraftar Kayseri'de kalmaz'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 26 Mayıs'ta İstanbul'da oynanacak Ziraat Türkiye Kupası final maçında Passolig kartı olup da maça gitmek isteyen hiçbir taraftarın Kayseri'de kalmayacağını belirterek, 'Taraftarımızın Passolig kartı olsun ve 'ben maça gideceğim' desin, o bizim başımızın tacıdır' dedi.

Vali Çiçek’ten, “Kayseri sucuğu mu, Afyon sucuğu mu?” sorusuna yuvarlak cevap

 Kayseri Valisi olarak atanan Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’ten, kentte göreve başlamadan sucuk mesajı… Kayseri sucuğu mu daha iyi Afyonkarahisar sucuğu mu?” şeklindeki soruya Çiçek, her iki şehri de kızdırmayacak bir cevap verdi. 

İnşaattan atlayan kişi ağır yaralandı

 Kayseri’de henüz kimliği belirlenemeyen kişi  inşaat halindeki binadan kendisini boşluğa bıraktı. İntihar girişiminde bulunan kişi, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. 

Kayseri yağışlı bir hafta geçirecek

Kayseri ve ilçelerinde yağışlı ve parçalı bulutlu bir hafta içi geçmesi bekleniyor. Kent genelinde sıcaklıklar ise yaklaşık 25 dereceler civarında olacak. 

Altınoluk ve Yeniköy Mahallelerinde toplu temizlik yapıldı

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, ilçe genelinde her hafta rutin olarak yapılan genel toplu temizlik çalışmasını Altınoluk ve Yeniköy Mahallelerinde yaptıklarını söyledi.

Başkan Büyükkılıç'a Çanakkale'den teşekkür

Kayseri Tacettin Veli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, tarihin ve destanın yazıldığı Çanakkale'den, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'a seslendi. Öğrenciler, düzenlenen Çanakkale gezisi için video çekimi yaparak, Büyükkılıç'a teşekkür ettiler.

Başkan Çolakbayrakdar: 'Yapılan her hizmet çocuklar için'

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kızık Mahallesi'nde geleneksel olarak düzenlenen 'Yağmur ve Şükür Duası Programına' katıldı. Programda Başkan Çolakbayrakdar'a sarılarak duydukları sevgiyi yansıtan çocuklar dikkat çekti. Küçük çocukları kucağına alıp, seven Başkan Çolakbayrakdar, geleceğin teminatı olan çocukların çok değerli ve önemli olduğuna vurgu yaparak, 'Her yapılan hizmet, çocuklar içindir' dedi.

SGK İl Müdürü Güney: 'Sigortalı çalışmaya destek verilmesi konusunda farkındalık oluşturmak istiyoruz'

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kayseri İl Müdürü Ahmet Hamdi Güney; 'Sosyal Güvenlik Haftası' dolayısıyla açıklama yaptı.

Toplam 37323 haber.