Gündem

Kayseri gündemi

Gündem Haberleri

Kayseri'de 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

Kayseri'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bir dizi etkinlikle kutlandı.

Bandırma Vapuru’nun kaptan köşkünde bir Kayserilib

Atatürk ve silah arkadaşlarını, 19 Mayıs 1919'da kurtuluş meşalesinin tutuşturulduğu yer olan Samsun'a götüren Bandırma Vapuru’nun kaptan köşkünde bir Kayserili olduğunu biliyor muydunuz?

Kocasinan'dan erkeklere özel son teknolojiyle donatılmış tesis

Kocasinan Belediyesi tarafından sadece erkeklerin faydalanabilmesi amacıyla yaptırılan yüzme havuzu ve fitness gibi hizmetlerinin yer aldığı en son teknolojiyle donatılmış tesis, resmi açılış törenine hazırlanıyor. Tesisin son kontrolleri gerçekleştiren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 21 Mayıs Cumartesi saat 13.00'da gerçekleştirilecek olan tesisin resmi açılışına tüm Kayserilileri davet etti.

Çay zammı, esnaf ile müşteriyi karşı karşıya getirdi

Çaya gelen yüzde 43,71’lik zam, esnafları da vurdu. Zam yapmak zorunda kalan çay evi işletmecileri müşteri sayısının düşmesinden ve karşılaştıkları olumsuz tepkilerden dertli.  

Yücel'den belediye başkan yardımcısının kaçak yapısına tepki

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Kocasinan Belediye Başkan Yardımcısı'nın kaçak inşaatı bulunduğunu söyleyerek, 'Belediye başkan yardımcısından kaçak yapısıyla ilgili açıklama bekliyoruz' dedi.

Küçükbaş hayvanların dağıtımı için kuralar tamamlandı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın hayvancılık ile uğraşan vatandaşları desteklemek üzere hayata geçirdiği ve bu yıl 3 bin 200 küçükbaş hayvanın dağıtılacağı 'Koyunlar Artıyor, Meralar Şenleniyor' projesinde 16 ilçede kura çekimleri tamamlandı.

Mevlana Kütüphanesi'nin tanıtımı için sürpriz etkinlikler

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın talimatlarıyla 58. Kütüphane Haftası'nda hizmet vermeye başlayan Mevlana Kütüphanesi'nin tanıtım töreni, 20 Mayıs'ta sürpriz çocuk etkinlikleri ve hediye kitaplarla yapılacak.

Öğrenciler, 19 Mayıs'a özel ağaç dikti

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Melikgazi Belediyesince Ağırnas Mahallesi'nde günün anısına özel öğrencilerle birlikte fidan dikimi yapıldı.

Talas'ta öğrenciler hem geziyor hem öğreniyor

Talas Belediyesi, ilçede yaşayan öğrencilere yönelik 'Tarihi Çevre Tanıtım Gezileri' başlattı. 'Şehrimizi Tanıyoruz' sloganı ile gerçekleştirilen programın ilkine Başakpınar Mahallesi'nde bulunan Fatma ve Yüksel Başbuğu İmam Hatip Lisesi öğrencileri katıldı.

Ülkü Ocakları’ndan ’19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü’

19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü etkinliğinde konuşan Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Ali Çelik, gençliğe yapılan bütün hizmetlerin aslında Türkiye’nin geleceğine yapılmış olacağını söyledi. 

Göreve başlayan Vali Çiçek: “Beni sürekli sokaklarda, halkın içinde göreceksiniz”

 Afyonkarahisar Valiliğinden Kayseri Valiliğine atanan Gökmen Çiçek, görevine başladı. Vali Çiçek’in ilk mesajı, “Beni sürekli sokaklarda, halkın içinde göreceksiniz” oldu. 

Gönüllü kuruluşlar engellileri unutmadı

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Engelliler haftası nedeniyle Nezaket ziyaretinde bulundu 

Hukukçu Simge Büyükince: “Velayet davalarında çocukların menfaati gözetilir”

Hukukçu Simge Büyükince, boşanma sonrası çocukların velayetinin kime verilec eği konusunda mahkemenin çocukların menfaatine göre karar verdiğini söyledi. 

Tüpe, 6 ayda beşinci zam

 Çay, ayçiçek yağı ve diğer ürünlerden sonra tüpe de zam geldi. Zamla birlikte 12 kiloluk mutfak tüpü 307 liraya yükseldi. Mutfak tüpüne 6 ayda beşinci defa zam gelmiş oldu.

Rektör Karamustafa'dan 19 Mayıs mesajı

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 103'üncü yıldönümü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Vali Çiçek: 'Sadece Kayseri Valisi değil Kayseri'nin bir evladı olmaya geldim'

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Afyonkarahisar Valiliğinden Kayseri Valiliği görevine atanan Gökmen Çiçek, kendisine yapılan karşılama töreninde yaptığı açıklamasında, 'Kayseri'ye vali olmaya değil, Kayseri'nin evladı olmaya geldim' dedi.

Kayseri OSB'de 19. Mali Genel Kurul 249 delege ile son dakikada yapıldı

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nin 19. Mali Genel Kurulu, toplam 916 delegenin 249'unun katılımı ile son dakikada gerçekleştirildi.

Kayseri Büyükşehir 19 Mayıs'a coşkuyla kutlayacak

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, genç dostu Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç'ın talimatlarıyla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı Gençlik Yürüyüşü, Özgün Konseri ve bisiklet turu etkinlikleriyle coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor.

Emlak Vergisi ödemesi için son gün 31 Mayıs

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi birinci dönem taksit ödemeleri için son günün 31 Mayıs olduğunu hatırlatarak, yoğunluk yaşanmaması için veznelerin 19 Mayıs Perşembe ve hafta sonu saat 09.00-17.00 arasında hizmet vereceğini söyledi.

Toplam 37323 haber.