Gündem

Kayseri gündemi

Gündem Haberleri

İYİ Partili Yücel’den ‘su israfı’ açıklaması

 İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkanvekili Kazım Yücel, artan su fiyatlarına ve yapılan su israfına dikkat çekti.  

Hayvanat bahçesinde yaz yoğunluğu

Kayseri’de sıcak havaların etkisini göstermesiyle birlikte Kayseri Hayvanat Bahçesi’nde de ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor. 

Benzine beklenen büyük zam kesinleşti

Akaryakıt grubu ürünlerinden LPG’nin ardından benzinde de beklenen büyük zam kesinleşti. Salı gününden geçerli olacak şekilde benzinin litre fiyatına 1 lira 68 kuruş seviyesinde zam geldi. 

Sarraf Gülderdi: “Çin’deki son gelişmeler dünya ticaretini sekteye uğrattı”

 Altın alım satımı konusunda yeni haftaya hızlı başladıklarını söyleyen Sarraf İhsan Gülderdi, yukarı yönlü hareketin devam ettiğini dile getirdi.

Merkeze alınan Günaydın, Çarşamba günü ayrılıyor

Valiler Kararnamesiyle Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Çarşamba günü Kayseri’den ayrılacak. 

Başkan Büyükkılıç'tan Vali Günaydın onuruna veda yemeği

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Mülkiye Başmüfettişliği'ne atanan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın onuruna veda yemeği düzenledi.

Sultan Sazlığı ve Aladağlarda 139 kuş türü tespit edildi

Her yıl Mayıs ayının ikinci Cumartesi günü düzenlenen 'Dünya Göçmen Kuşlar Günü' ve aynı güne denk gelen 'Global Big Day' etkinlikleri, Kayseri'de de kuş gözlemi ve sayımı yapılarak tamamlandı.

Poligon olmayan Kayseri’ye, boş arsalarda çalışarak 4 madalya getirdiler

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Kayseri İl Temsilcisi Oktay Koçak, atıcılık sporcularının poligon olmadığı için boş arsalarda çalıştıklarını söyledi.

'Aile ne kadar mutlu ve huzurlu olursa toplum da bir o kadar güçlü olur'

Kayseri Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cüneyd Özdemir; 15-21 Mayıs 'Aile Haftası' nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yolları yapılmayan mahalleli yol kapattı

Kayseri'nin Kocasinan ilçesine bağlı Akin Mahallesi sakinleri, yıllardır bozuk yollarının yapılmadığı gerekçesiyle traktör ve kamyonlarla yolu kapattı.

Başkan Büyükkılıç'a konfetili ve tezahüratlı karşılama

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, davetli olarak katıldığı Özçelik İş Sendikası 9. Olağan Genel Kurulu'nda konfeti ve tezahüratlarla karşılandı. Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Başkan Büyükkılıç'ı, 'Kayseri'ye hizmet eden, 30 yıl da beraber yürüdüğümüz, gönlümüzde taht kurmuş, Kayseri'mizin atom karıncası' diye nitelendirdi.

Tomarza'da 'Gençlik Yürüyüşü' coşkuyla yapıldı

Kayseri'nin Tomarza İlçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı ile 14-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Gençlik Haftası çerçevesinde 'Atatürk'ü Anma-Gençlik Yürüyüşü' düzelendi.

Başkan Büyükkılıç, şükür ve yağmur duasına katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kırsal mahallelerde yıllardan bu yana devam eden ve güzel bir gelenek olarak yaşatılan yağmur ve şükür duası için Kızık Mahallesi'ni ziyaret etti.

Develi'de 'Engelsiz Cami - Engelsiz İbadet' buluşması gerçekleştirildi

Develi İlçe Müftülüğü tarafından engellilere yönelik programlara devam ediliyor. Bu çerçevede Develi Çarşı Camiinde Engelli Koordinatörlüğü tarafından 'Engelsiz Cami-Engelsiz İbadet' temalı Cami Buluşması gerçekleştirildi.

Kocasinanlı gençler Çanakkale Ruhunu yerinde hissedecek

Kocasinan Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen 'Asım'ın Nesli Çanakkale'de' projesi çerçevesinde okullarında başarılı olan öğrenciler, Çanakkale gezisi ile ödüllendirildi. İstiklal destanının yazıldığı Çanakkale'ye gidecek olmanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'a teşekkür etti.

Sel suları çekildi, zarar ortaya çıktı

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde dün meydana gelen selin zararı, sular çekilince ortaya çıktı.

Karadenizliler Talas'ta buluşacak

Talas Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Gençlik Festivali düzenleyecek. Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden Ezgi Eyüboğlu ve Onur Atmaca'nın sahne alacağı festivalde adeta Karadenizliler buluşması gerçekleşecek.

Büyükkılıç: 'Final maçına gitmek isteyen hiçbir taraftar Kayseri'de kalmaz'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 26 Mayıs'ta İstanbul'da oynanacak Ziraat Türkiye Kupası final maçında Passolig kartı olup da maça gitmek isteyen hiçbir taraftarın Kayseri'de kalmayacağını belirterek, 'Taraftarımızın Passolig kartı olsun ve 'ben maça gideceğim' desin, o bizim başımızın tacıdır' dedi.

Vali Çiçek’ten, “Kayseri sucuğu mu, Afyon sucuğu mu?” sorusuna yuvarlak cevap

 Kayseri Valisi olarak atanan Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’ten, kentte göreve başlamadan sucuk mesajı… Kayseri sucuğu mu daha iyi Afyonkarahisar sucuğu mu?” şeklindeki soruya Çiçek, her iki şehri de kızdırmayacak bir cevap verdi. 

Toplam 37253 haber.