Gündem

Kayseri gündemi

Gündem Haberleri

Melikgazi'deki birçok yatırımın açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak

Kayseri'de 23 Temmuz Cumartesi Günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla gerçekleştirilecek olan toplu açılış töreninde Melikgazi Belediyesi'nin birçok hizmet ve yatırımının resmi açılışı da yapılacak.

Develi'de 'Eğitim İçin Çal' projesi için protokol imzalandı

Develi Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüteceği 'Eğitim İçin Çal' projesi için başkanlık makamında protokol imzalandı.

Kültür Sanat Merkezi Kayseri Kalesi yine dopdolu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği 'Kale İçi Kültür Sanat Etkinlikleri' tüm hızıyla sürüyor. Temmuz ve Ağustos ayı boyunca sürecek olan kültür sanat etkinlikleri, Kayserililerle buluşmaya devam ediyor.

Kayseri semt pazarında fiyatlar yükselişte

Kayseri’nin Kocasinan ilçesine bağlı Sahabiye Mahallesi’nde kurulan Perşembe Pazarında sebze ve meyvelerin önceki haftaya göre fiyatlarında değişiklik görülüyor.

Kayseri’de paraşüt kazası: 2 yaralı

Kayseri’de 2 kişi paraşütçü sert iniş yaparak yaralandı. Kaza, Talas ilçesinde bulunan paraşüt inme pistinde yaşandı. 2 paraşütçü uçuş sırasında sert iniş sebebiyle yaralandı.

Yatırımlara 11.5 milyonluk yeni kaynak

Mülkiyeti Talas Belediyesi'ne ait 4 parça taşınmaz, ihale yoluyla satışa çıkarıldı. Satışa sunulan taşınmazlardan ikisi satılırken diğer ikisi ise pazarlığa bırakıldı. Talas Belediyesi'nin hizmet ve yatırımlarda kaynak olarak kullanacağı taşınmazların satışlarından 11 milyon 560 bin lira gelir elde edildi.

Cumhurbaşkanı 'gönül işi' dedi, Başkan Büyükkılıç, Kayseri'ye gönlünü verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Temmuz'da toplu açılış törenleri için Kayseri'ye geliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sürekli ifade ettiği 'Belediyecilik gönül işidir, belediyecilik aşk işidir' anlayışıyla hayata geçirdiği yatırım ve projelerle Kayseri'ye gönlünü verdi.

Avrupalı Türkler Kayseri'ye hayran kaldı Başkan Büyükkılıç'a teşekkür etti

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç önderliğinde gurbetçileri buluşturduğu Avrupa'daki Türkler Kayseri Buluşması etkinliği tüm hızıyla sürüyor. Hollanda, Almanya ve Belçika gibi ülkelerden kente gelen Kayserili, Sivaslı, Ordulu ve Gaziantepli vatandaşlar, Başkan Büyükkılıç'a yurt dışındaki vatandaşları düşünüp, böyle bir etkinlik yaptığı için teşekkür ettiler.

Stajlarını İtalya'da yaptılar

Yeşilhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, AB Erasmus+ projesi kapsamında stajlarını İtalya’da yaptılar.

Develi'de lavanta bahçesinde hasat zamanı yaklaştı

Develi Belediyesi tarafından Şıhlı Mahallesi'nde tarımsal çeşitliliği artırmak ve çiftçilere örneklik teşkil etmesi için başlattığı lavanta üretiminde hasat çalışmalarına gelindi.

Develi protokolü, Aslanlı Ev restorasyonunu yerinde incelendi

Develi Kaymakamı Sinan Aslan, kaymakamlık toplantı salonunda Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve kurum amirleriyle bir araya gelerek ilçenin tarihi evlerinden olan Aslanlı Ev'le alakalı istişarelerde bulundu.

Kayseri’de motosiklet ve Tofaş marka araç denetimi gerçekleştirildi

Kayseri’de polis ekiplerince oto ve motosiklet hırsızlığı olaylarına karşın yapılan denetimlerde 4 araç trafikten men edilirken 15 araca 24 bin 501 lira para cezası uygulandı.

Başkan Palancıoğlu, YKS Türkiye 2.'si ve Kayseri 1.'si Yusuf Selim Torun'u ağırladı

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, YKS Eşit Ağırlık Türkiye 2.'si ve Kayseri 1.'si Yusuf Selim Torun'u belediyede ağırlayarak kendisini tebrik etti.

Fevzi Konaç: 'Darbe geleneği genetik bir hastalık'

Cihannüma Derneği Kayseri İl Başkanı Avukat Fevzi Konaç, Eğitim-Bir-Sen'de 'Darbeler ve 15 Temmuz' konulu söyleşiye katıldı. Konaç söyleşide yaptığı konuşmada, 'Darbe geleneği genetik bir hastalık' dedi.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünde 'Sıfır Atık Atölyesi' açıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü'nün işbirliğiyle yapılan 'Sıfır Atık Atölyesi' açıldı. Meteoroloji 7. Bölge Müdürü Fatih Dağlı, 'Asıl amacımız sıfır atık projesinin sürdürülebilirliğini sağlamak' dedi.

ELITEFEST Alışveriş Festivali Kayseri'de

Türkiye'nin birçok şehrinden markalar, butikler ve mağazaların katıldığı ELITEFEST Alışveriş Festivali, ilk kez Kayseri'de düzenlenecek.

Melikgazi Belediyesi'nden müteahhitlere kentsel dönüşüm sunumu

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Battalgazi Mahallesi 1. Etap Kentsel Dönüşüm projesi hakkında, müteahhit ve mimarlara görsel sunum eşliğinde bilgilendirme yaptı.

Erdemli Vadisi’nde turizm için kollar sıvandı

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesine bağlı Tarihi  Erdemli mahallesinde bulunan 11 kiliseyi ve Manastırı bünyesindebBarındıran Erdemli Vadisi’nde temizleme çalışmaları başladı.

Danıştay İstanbul Sözleşmesi’nin feshine karşı açılan davayı reddetti

Danıştay İstanbul Sözleşmesi’nin feshine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararının iptali için açılan davaları reddetti. 

Toplam 38368 haber.