Gündem

Kayseri gündemi

Gündem Haberleri

Kayseri Gül Baklavası tescillenerek coğrafi işaret aldı

Kayseri Ticaret Odası (KTO) tarafında daha önce başvurusu yapılan Kayseri Gül Baklavası, tescillenerek coğrafi işaret alan yeni ürün oldu. 

Nursaçan son noktayı koydu: 'Adayım'

Görevden uzaklaştırılan Kayseri OSB'nin eski Başkanı Tahir Nursaçan, aday olamayacağına dair gönderilen yazıya ilişkin, Anayasa ve ilgili yasa hükümleri gereği adaylığımın önünde her hangi bir engel yok dedi.

Erol Bedir: 'Mahkemede aklanan tek kişi benim'

Kayserispor Eski Başkanı Erol Bedir, kamuoyundaki kulübün eski dönemindeki bazı iddiaların tartışılması üzerine kendisine sorulan bir soruya, Son 2 yıldaki, baskı, tehdit ve yalan haberlere rağmen Kayseri'deki tüm kurum ve kuruluşlar içindeki yöneticilerin arasında mahkemede aklanan tek kişi benim, inşallah böyle aklanma başka yöneticilere de nasip olur' dedi.

Battalgazi'de 23 blok, bin dairelik 2. etap için ilk yıkım başladı

Kentsel Dönüşümde marka projelere imza atan Melikgazi Belediyesi, Battalgazi Mahallesi'nde 23 blok, bin dairelik 2. etap çalışmaları için yıkım çalışmalarına start verdi.

Başkan Büyükkılıç'tan 'karayolları' zirvesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Ziyarette, Kayseri'deki ulaşım çalışmaları ve projeler masaya yatırıldı.

Vali Gökmen Çiçek'ten Başkan Çolakbayrakdar'ın projelerine övgü ve destek

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'i ağırladı. Valilik binası ile lojmanının Kocasinan'da olduğunu ve Kocasinan Belediyesi'nin kendisi için ayrı bir önem taşıdığını belirten Vali Gökmen Çiçek, canla başla çalışan Kocasinan Belediyesi'nin halk tarafından sevildiğini ve çalışmalarının memnuniyetle karşılandığına şahitlik ettiğini vurgulayarak, belediyenin yapacağı her projede ve çalışmada yanlarında olacağını söyledi.

Vali Çiçek: “Bütün öğrencilerin İncesu’yu görmesi için talimatım çalışmam olacak”

 Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, İncesu’da bulunan tarihi eserleri bütün öğrencilerin görmesi için özel bir talimatı ve çalışması olacağını söylerdi. 

Melikgazi'de 4 kütüphane ve 3 teknoloji atölyesi hizmete açılıyor

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Danışment Gazi, Demokrasi, Köşk ve Hunat Mahallelerinde yapımı tamamlanan kütüphaneler ile Yıldırım Beyazıt, Danışment Gazi, Tınaztepe'deki sosyal tesisler içine yapılan teknoloji atölyelerinin hizmete açılacağını söyledi.

Başkan Büyükkılıç, Talas Raylı Sistem Hattı'nı denetledi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Talas Mevlana-Furkan Doğan Arası Tramvay hattında yapımı süren raylı sistem çalışmalarını yerinde denetledi. Başkan Büyükkılıç, 'Gece gündüz demeden bir an evvel bu güzel hizmeti vatandaşlarımıza buluşturmak ve ulaşımdaki konforu artırmak amacıyla tramvay hattımızla ilgili 7/24 çalışmalarımızı sürdürüyoruz' dedi.

Talas kırsalında yollar genişliyor

Talas Belediyesi tarafından ilçenin kırsal mahallelerindeki yol yapım, genişleme ve asfalt çalışmaları hız kazandı. Bu çerçevede Yamaçlı, Sosun ve Süleymanlı mahallelerini birbirine bağlayan yolun genişliği iki katına çıkartılıyor.

Tahir Nursaçan'ın OSB başkan adaylığı iptal edildi

OSB Başkanlığına adaylığını koyan Tahir Nursaçan'ın adaylığı iptal edildi. 

Kayseri Şeker, Sarıoğlan’a yem fabrikası yapacak

Kayseri Şeker Fabrikası, Sarıoğlan ilçesine yem fabrikası kuracak. Fabrikanın yapımı için ilçe belediyesi ile Kayseri Şeker arasında protokol imzalandı. 

Tüketiciler Birliği Başkanı Şahin: “Faizsiz ev elma şirketleri mağdur ediyor”

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, faizsiz ev alma şirketlerinin başına buyruk hareket ederek tüketicileri mağdur ettiğini öne sürdü. 

Engelsiz Yaşam Merkezi'nde 200 fidan toprakla buluşturuldu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile hayata geçirilen ve engelleri ortadan kaldıran Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi'nde yapılan ağaç dikme etkinliği çerçevesinde 200 fidan toprakla buluşturuldu.

Evinden tahliye edilen kooperatif mağdurları yardım istiyor

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde kooperatiften ev alan konut sahiplerinden bazıları tahliye ediliyor. 2013 yılından bu yana oturduğu evinden tahliye edilen Ayşe Gün; 10 yıldır her şeyimi ödedim ama bizi şuanda tahliye ediyorlar. Dışarıya atıyorlar, ev yok. Bilmiyorum nereye gideceğim? diyerek yetkililerden yardım istedi.

Erenköy Mahallesi'nde alt yapı bitti, üst yapı çalışmaları devam ediyor

Erenköy Mahallesi'nde eski elektrik direklerini yerin altına alan Melikgazi Belediyesi, su ve kanalizasyon hatlarını yenileyerek, asfaltlama çalışmasına başlıyor.

'Evim şirketleri denetleniyor mu?'

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin yaptığı açıklamada; ev alma hayaliyle evim şirketlerine üye olan vatandaşların mağdur edildiğini ifade ederek, Bütün tüketicilere çağrımız yapılan sözleşmeler size teslim edilmediği sürece, orada cayma ile ilgili bilgiler bulunmadığı sürece cayma hakkınız 14 gün değildir. Tüketiciler Birliği'ne Türkiye'nin 81 ilinden ulaşabilirsiniz. Organizasyon bedeli de dahil hepsini geri alır, sözleşmeyi iptal ettiririz dedi.

Çiftçi belediye Talas

Talas Belediyesi'nin ilçe tarım ve hayvancılığına katkı sağlamak amacıyla ekimini yaptığı hayvan yemi bitkisi olan Macar Fiği'nin hasadına başlandı.

OSB'yi ve Kartal Kavşağı'nı rahatlatacak yol

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şehir genelinde vatandaşların ulaşım konforunu arttıracak çalışmalardan biri olan Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'ndan başlayıp Talas Bulvarı'nda son bulan yaklaşık 12 kilometre uzunluğa sahip ana arter niteliğindeki yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Toplam 37936 haber.