Gündem

Kayseri gündemi

Gündem Haberleri

Büyükşehirden engelsiz bahar şenliği

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi ve Spor A.Ş. işbirliğinde düzenlenen 'Engelsiz Bahar Şenliği'ne katıldı.

Uğur Nuri Akın: 'Artık eczacıların ve eczanelerin hakkı teslim edilmelidir'

Eczacılar Odası Başkanı Uğur Nuri Akın, 'Artık eczacıların ve eczanelerin hakkı teslim edilmelidir' dedi.

Çiftçilerden 'yağmur' şükrü

Kayseri'de geçtiğimiz günlerde yağan yağmur çiftçilerin yüzünü güldürürken, Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdulkadir Güneş, Yağmur duaları şükür duasına dönüştü dedi.

Engelliler, ulaşımda zorluk çekiyor

Kayseri Altınokta Körler Derneği Başkanı Murat Atmaca, görme engelli vatandaşların kent ulaşımında büyük zorluklar yaşadığını söyledi. 

Sarıoğlan'da trafik kazası: 4 yaralı

 Kayseri’de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.  Kaza, sabah saatlerinde Sarıoğlan ilçesine bağlı Tatılı Mahallesi mevkiinde meydana geldi.

Başkan Büyükkılıç'tan 'çarşı cephe ve zemin düzenlemesi' için istişare toplantısı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri'nin önemli ticaret merkezlerinden olan çarşı içerisinde yapılacak cephe ve zemin düzenleme çalışmaları için esnaflarla istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Talas'ta minikleri heyecanlandıran kuzu katımı

Talas Belediyesi organizasyonunda minik öğrenciler, kuzuların yayılımdan gelen koyunlarla buluşmasına şahit oldu. Miniklerin heyecanına ortak olan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da, renkli görüntülerin yaşandığı programda, 'Hayatlarında hiç koyun ve kuzu görmeyen yavrularımızı böyle bir etkinlikle bir araya getirdik ve bu güzel buluşmaya şahit olmalarını sağladık' dedi.

Belediyenin 4 dükkanı ihale ile kiraya verildi

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 5 ayrı mahallede bulunan dükknlar için ihale düzenlediklerini söyledi.

Eczacı Odası Başkanı Akın: “Sağlık okur yazarlığı düzeyinin yükselmesi için çalışıyoruz”

 Kayseri Eczacı Odası Başkanı Uğur Nuri Akın, Türkiye’de sağlık okur yazarlığı düzeyini düşük olduğunu belirterek, bilinçlendirme faaliyetleriyle bu oranın artırmaya çalıştıklarını söyledi. 

Melikgazi’de mimar ve mühendisler, projelerini internetten gönderebilecek

 Melikgazi Belediyesi tarafından mimar ve müteahhitlerin belediyeye gelmeden internet üzerinden mimari projelerini teslim edecekleri dijital imar döneminin başladığı duyuruldu.

Emniyetten 10. kattan atlayan şüpheliyle ilgili açıklama

Kayseri'de polisin operasyon düzenlediği evde şüphelinin kendisini 10. kat balkondan atması sonucu ölümüyle ilgili açıklama yapıldı. 

LPG’ye zam beklentisi

 Akaryakıt grubu ürünlerinden LPG’ye gelen 98 kuruş indirim sonrasında pazartesi gününde itibaren yeni bir zam bekleniyor.

Mayıs ayında kar temizliği

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde kardan dolayı kapanan yollar belediye ekipleri tarafından açıldı.

Bünyan'da taziye ve toplu etkinlik salonlarına bir yenisi daha eklendi

Kayserinin Bünyan ilçesinde Akçatı (Karacafenk) Mahallesinde hayırseverler tarafından yapımı tamamlanan Akçatı Taziye ve Toplu Etkinlik Salonu'nun açılışı gerçekleştirildi.

ZİÇEV Mürüvet Özbıyık Spor ve Etkinlik Salonu açıldı

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Kayseri Şubesi içerisinde yer alan Mürüvet Özbıyık Spor ve Etkinlik Salonu açıldı.

Gesi'de bereketli yağmurlar için şükür duası yapıldı

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Gesi mesire alanında vatandaşlarla bir araya gelerek bereketli yağmurlar için şükür duası yaptıklarını söyledi.

KESOB Başkanı Övüç'den Başkan Özdoğan'a veda ziyareti

Kayseri Esnaf ve Sanatkrlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Ahmet Övüç, Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan'ı ziyaret etti. Övüç yapılacak seçimlerde aday olmayacağını belirterek yeni seçilecek yönetim kuruluna başarılar diledi.

'Maharetli Eller' kaldığı yerden devam

Talas'ın vazgeçilmezleri arasına giren Maharetli Eller Kadın Üretici Pazarı, Ramazan ayından sonra da kaldığı yerden devam ediyor. Ramazan ayında ara verilmeyen pazar, bu hafta sonu yeniden kapılarını aralıyor.

Kocasinan'da şehrin oksijen deposu parklar yenileniyor

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ilçe genelinde başlatılan mevcut parkları yenileme çalışmaları çerçevesinde Erkilet bölgesindeki 1 kilometre uzunluğunda ve 25 metre genişliğindeki parkı inceledi. Şehrin oksijen deposu olan parkları yenilemeye devam ettiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, parkların ilçenin çehresini değiştirdiğini ve güzelleştirdiğini söyledi.

Toplam 37323 haber.