Gündem

Kayseri gündemi

Gündem Haberleri

Başkan Büyükkılıç, ulu çınarların gönlünü aldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Mustafa Kumlu Ulu Çınarlar Yaşlı Yaşam ve Dayanışma Merkezi'ni ziyaret ederek, ulu çınarların gönlünü aldı.

Hacılar Belediyesi Meclisi Temmuz ayı Toplantısı'nı yaptı

Hacılar Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20'nci maddesine istinaden Temmuz ayı toplantısını gerçekleştirdi.

Sarıoğlan Barajı’nda korkutan balık ölümleri

Kayseri’nin Sarıoğlan ilçesindeki barajda yaşanan balık ölümleri paniğe neden oldu. Uzmanlar balıkların su altında oksijensiz kalması nedeniyle ölmüş olabileceğini söyledi.

Yaralı kuşlar tedavi ediliyor

Kayseri'de bulunan yaralı kuşlar, gerekli bakım ve rehabilitasyonları için Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Niyazi Özcan vefat etti

22. Dönem Kayseri AK Parti Milletvekili Niyazi ÖZCAN vefat etmiştir.

Sarraf İhsan Gülderdi: “Altın fiyatları sakin seyrini koruyor”

Güncel piyasayı değerlendiren Sarraf İhsan Gülderdi, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) döviz üzerinden 500 puanlık aşağı yönde hareketler gözlendiğini söyledi. 

Ağaçta mahsur kalan kedi yavrusunu itfaiye kurtardı

Kayseri’de ağaca çıkan kedi ağaç dalları arasında mahsur kaldı. Kediyi itfaiye ekipleri kurtardı. 

Kocasinan'dan 3 yeni kütüphane

Kocasinan Belediyesi Temmuz ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar yönetiminde gerçekleştirilen meclis toplantısında 15 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis toplantısında konuşan Başkan Çolakbayrakdar, Kayseri'ye 3 yeni kütüphane kazandıracaklarını söyledi.

Karaman, kazandığı tazminatları şehit ailelerine bağışladı

Kayserispor'un eski Teknik Direktörü Hikmet Karaman, kendisine hakaret edenlerden kazandığı tazminatları şehit ailelerine bağışladı.

TÜMSİAD Kayseri Kariyer'de

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Kayseri Koordinatör Şubesi arasında 'Kayseri Kariyer Projesi' iş birliği ek protokolü imzalandı.

Başkan Büyükkkılıç, KAYMEK Yaz Kursları'nda öğrencilerle buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Meslek Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK)'in yaz kurslarına başlayan öğrencilerini ziyaret ederek, gençlerle sohbet etti. Başkan Büyükkılıç, 'Gençler konuşsun, gençleri dinleyelim. Varsa önerileri alalım. Onların görüşü bizim için önemli, anlamlı' dedi.

Kayseri sokaklarında huzuru 'güven timleri' sağlayacak

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından özel olarak kurulan 'güven timleri' Kayseri sokaklarında huzuru sağlayacak. Vali Gökmen Çiçek, 'Şehirde yer alan kameraları en az 4 katına çıkartacağız ve ıssız hiçbir nokta bırakmayacağız' dedi.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri OSB'nin yeni yönetimini ağırladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetimini kabul etti.

Çocukların bayramlıkları yine Kocasinan Belediyesi'nden

Kocasinan Belediyesi, Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi, Kurban Bayramı öncesinde de bayramlık hediyelerle çocukların yüzlerini güldürdü. Sosyal Market'e yeni gelen bayramlıkları tek tek inceleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, tüm çocukların, bayramı güzel geçmesi ve yüzleri gülmesi için çalıştıklarını söyledi.

Kayseri’de sıcaklıklar yükseliyor

Temmuz ayına girmemizle birlikte sıcaklıklar yükselmeye başladı. Kayseri’de hafta içi yağışsız ve güneşli bir hava bekleniyor.

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç'tan Soğanlı'ya yakın takip

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu kez önemli bir turizm değerine sahip Soğanlı Vadisi'ni yakın takibe aldı. Vali Çiçek bölgeyle ilgili, 'Önümüzdeki dönem bambaşka bir Soğanlı ortaya çıkacak' derken, Başkan Büyükkılıç da Soğanlı Vadisi'ni 'Bulunmaz bir hazine' diye tanımladı.

Muhtardan örnek davranış

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde Aslantaş Mahalle Muhtarı Hamdi Davarcı belediyenin yardımı ile mahalle içlerindeki bozuk olan tali yolları onarmaya başladı.

Başkan Büyükkılıç, TÜMSİAD'ın genç sanayici ve iş adamları ile buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2'nci Geleneksel TÜMSİAD Söyleşileri programına katıldı.

Direksiyon eğitmeni Yıldırım: “Ehliyetsiz sürücüler tehlike oluşturur”

Direksiyon eğitmeni İbrahim Yıldırım ehliyet almak isteyen sürücü adaylarına tavsiyelerde bulundu. Yıldırım, “Herkes ehliyetini alsın önce kendi güvenliklerini sonrasında başkalarının can güvenliğini tehlikeye atmasın” dedi

Toplam 37936 haber.