Ekonomi

Ekonomi Haberleri

TOBB Şikago Türkiye Ticaret Merkezi, KTO üyelerine tanıtıldı

Kayseri Ticaret Odası (KTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) ABD'nin Şikago şehrindeki Türkiye Ticaret Merkezi'ni ihracatçı üyelerine tanıtmak amacıyla seminer düzenledi. KTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Köksal'ın başkanlığında yapılan seminerde TOBB Ticaret Merkezleri Genel Müdürü Noyan Ciritoğlu, Şikago Türkiye Ticaret merkezi hakkında bir sunum yaparak ayrıntılı bilgiler verdi. Toplantıya KTO üyesi çok sayıda ihracatçı üye katıldı.

'Kayseri E-Ticaret Ve E-İhracat Danışmanlık Ofisi' Proje sözleşmesi imzalandı

2021 yılı Üreten Şehirler Programı kapsamında Kayseri Ticaret Odası'nın (KTO) başvuru sahibi olduğu ve Kayseri Sanayi Odası'nın (KAYSO) proje ortağı olduğu Kayseri E-Ticaret ve E-İhracat Danışmanlık Ofisi Projesinin sözleşme imza töreni gerçekleştirildi.

Başkan Akay, 'Şeker Sektörü Toplantısı'na katıldı

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş başkanlığında gerçekleştirilen şeker sektörüne ilişkin toplantıya katıldı.

Gram altınla yarışan bamyaya talep var

Kayseri'de kilosu 400 TL'den satılan ve fiyatta gram altın ile yarışan bamya, vatandaşlar tarafından talep görmeye devam ediyor.

DEİK'ten Kenya'ya yatırım çağrısı

Kenya İstanbul Fahri Konsolosu Abdullah Yeşil, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Kenya İş Konseyi Başkanı Ömer Karadeli'yi ziyaret ederek, yeni görevini tebrik etti.

TKYB Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi Hibe Programı Başvuru Dönemi Devam Ediyor

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası'nın (TKYB) Dünya Bankası ile yürütmekte olduğu ve AB'nin Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklara Desteği (FRIT II) kapsamında AB hibesi ile fonlanan Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi Hibe Programı 17 Aralık 2021 tarihinde Projenin web sayfası olan https://kayist.org/ aracılığıyla ilan edildi.

Erciyes sömestirde 350 bin misafir ağırladı

Türkiye'nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Kayak Merkezi; sömestir tatilinde yaklaşık 350 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı; Hem dağ hem şehir merkeziyle birbiriyle entegre vaziyette gayet güzel bir sömestir geçirdik. Yapmış olduğumuz tespitlere göre de yaklaşık 350 bin kişi bu 15 günlük zaman dilimi içerisinde Erciyes'i ziyaret etti dedi.

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Arslan: 'Kamuda yapılan ilave artışın işçilere de yansıtılması gerekiyor'

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, toplu iş sözleşmesi için geldiği Kayseri'de kamu çalışanlarına yapılan ilave artışın işçilere de yapılması gerektiğini söyledi.

Erciyes Anadolu'da yüzde 60 zam

HAK-İŞ Konfederasyonu ile Erciyes Anadolu Holding arasında yapılan toplu iş sözleşmesi ile çalışanlara yüzde 60 zam yapıldı. Sözleşme töreninde konuşan Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, 'Kazanan işçi arkadaşlarımız oldu' dedi.

Pazarda haftanın zam şampiyonu 'salatalık' oldu

Kayseri'de semt pazarlarında haftanın zam şampiyonu 20 TL artış gösteren salatalık oldu. Salatalıktaki artışla ilgili konuşan Pazarcı Furkan Mağara, 'Salatalık daha önce 8-10 TL arasındaydı, çok fazla oldu' dedi.

BAE Ankara Büyükelçisi Al Dhaheri: 'Kayseri'deki görüşmelerimizden iki ülke adına da çok umutluyum'

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ankara Büyükelçisi Saeed Thani Hareb Al Dhaheri, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen Anadolu Ekonomi Diplomasisi Toplantısı'nda yaptığı açıklamasında 'Kayseri'deki görüşmelerimizden iki ülke adına da çok umutluyum' dedi.

Ocak ayı enflasyon rakamları açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ocakta yıllık enflasyonun yüzde 48,69'a yükseldiğini açıkladı. 

Büyüksimitci, 'Mimarsinan OSB bizim gözbebeğimiz'

Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi 173. Müteşebbis Heyet Toplantısı Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Mimarsinan OSB Müteşebbis Heyet Başkanı Mehmet Büyüksimitci Başkanlığında Kayseri Sanayi Odası'nda yapıldı.

Kayseri Şeker'de pancar bedeli ödemeleri başladı

Kayseri Şeker, 20021-2022 sezonu pancar bedeli ödemelerine başladı.

Büyüksimitci: 'Doğalgaz ve elektrik kesintisi ciddi üretim kaybına neden oldu'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyüksimitci, organize sanayi bölgesindeki elektrik ve doğalgaz kesintisinin ciddi bir üretim kaybına neden olduğunu söyleyerek, Üretim ve ihracatın geleceği için enerji arz güvenliği biran önce sağlanmalıdır dedi.

Kahveye talep azaldı

Brezilya'da yaşanan iklim krizi nedeniyle Türk kahvesinin kilosu 140 TL'ye kadar çıkmıştı. Kahve satıcıları talebin düştüğünü belirtti.

Başkan Gülsoy : 'Aralık ayında 358 milyon 993 bin dolar ihracat yaptık'

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Aralık ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi. Kayseri'de Aralık ayında gerçekleştirilen 358 milyon 993 bin dolarlık ihracatın, geçtiğimiz yıla oranla yaklaşık yüzde 13 arttığını belirten Başkan Gülsoy, 'Kayseri İhracatta tarihi bir başarıya imza attı. Yıllık yüzde 37,47 oranında artışla 3 milyar 609 milyon dolar ihracat yaptı. Bu başarıya imza atan tüm ihracatçı üyelerimizi yürekten kutluyorum' dedi.

Kayseri ihracatında tarihi rekor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Kayseri ihracatı 2021 yılında 3 milyar 609 milyon 454 bin dolarla tüm zamanların ihracat rekorunu kırdı.

Kayseri Şeker'de zam sevinci

Kayseri Şeker'in; Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Fabrikalarında çalışan 835 sözleşmeli personel zam sevinci yaşadı. Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay tarafından açıklanan ortalama yüzde 50.4 oranındaki zam, personelde büyük sevinçle karşılandı.

Toplam 3240 haber.