Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Polat'tan 'akaryakıt istasyonu' ihalelerine tepki: 'Kentin istasyon çöplüğüne dönmesini istemiyoruz'

Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası (PÜİS) Kayseri Bölge Başkanı İbrahim Polat, Kayseri'de bulunan 233 akaryakıt istasyonunun yeterli olduğunu, artık ihale açılmaması gerektiğini söyleyerek, Kayseri'nin istasyon çöplüğüne dönmesini istemiyoruz dedi.

ASKON Başkanı Özcan: 'OSB'lerde yer bulamıyoruz. Ben kiraya mı çalışayım, makina mı alayım, işçi mi çalıştırayım?'

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kayseri Şube Başkanı Ali Özcan; Kayseri'nin teşviklerde gerilerde kaldığını ifade ederek kentte yeni organize sanayi bölgelerinin kurulması gerektiğini söyledi.

Başkan Gülsoy: 'Savunma sanayiye Kayseri olarak daha fazla yatırım yapmalıyız'

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamasında KİM Teknoloji olarak gayet iyi gittiklerini söyleyerek, 'Savunma sanayiye Kayseri olarak daha fazla yatırım yapmalıyız' dedi.

Kaymakam Eyyüpkoca: “Ulupınar Balı için coğrafi işaret alacağız”

 Yahyalı Kaymakamı Metin Eyyüpkoca, ilçenin değeri Ulupınar balı için coğrafi işaret almaya çalıştıklarını söyledi. Yahyalı’nın turizm açısından da çok önemli bir konumda bulunduğunu anlatan Eyyüpkoca, Ramazan dolayısıyla yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi. 

Sarraf Gülderdi: “Ramazan ayında altın satışları düştü”

 Ramazan ayının gelmesiyle birlikte kuyumcu satışları düştü. Sarraf İhsan Gülderdi, Ramazan ayında oruçlu insanların altın alışverişi yapmadıklarını ifade etti.

Mart ayı yıllık tüketici enflasyonu yüzde 61,14’e çıktı

 TÜİK'e göre, martta yıllık tüketici enflasyonu yüzde 61,14'e yükselerek son 20 yılın rekorunu tazeledi. Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) ise yıllık enflasyonu yüzde 142,63 olarak açıkladı.

Kayserigaz, doğalgazı Sarıoğlan ve Akkışla'ya ulaştıracak

SOCAR Türkiye'nin iştiraki Kayserigaz, iki yeni ilçeyi daha doğalgazla buluşturuyor. Sarıoğlan ve Akkışla'da 1 Nisan tarihinde doğalgaz temel atma törenleri yapıldı.

'Çalıntı kartla alışveriş, iş yerini de yakar'

Kayseri Baro Avukatı Emir Akpınar, kayıp veya çalıntı kart başvurusunun zamanında yapılması durumunda tüketicinin sorumlu olmayacağını ve hukuka aykırı yapılan harcamaların 150 TL dışındaki ödemelerinin banka tarafından kart sahibine geri ödenmesi gerektiğini söyledi.

Kayseri tarihinin en yüksek Şubat ayı ihracat rakamına ulaşıldı

Şubat ayı dış ticaret verilerini değerlendiren KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Şubat ayında ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 19,43 artışla 311 milyon 163 bin dolar olarak gerçekleştiğini söyledi.

Başkan Gülsoy : 'Şubat ayında 311 milyon 163 bin dolar ihracat yaptık'

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Şubat Ayı İhracat rakamlarını değerlendirdi. Kayseri'de Şubat ayında gerçekleştirilen 311 milyon 163 bin dolarlık ihracatın, geçtiğimiz yıla oranla yaklaşık yüzde 19,42 arttığını belirten Başkan Gülsoy, 'Tüm dünyanın zorlu bir süreçten geçtiği bu dönemde özveriyle çalışan tüm ihracatçı üyelerimizi elde ettikleri bu başarıdan dolayı yürekten kutluyorum' dedi.

'Dayanışmanın gücü kazandırır'

Faizsiz Tasarruf Finansman şirketi İMECE Yatırım ve Organizasyon A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aksu, İMECE Yatırım'la ilgili sorularımızı cevaplandırdı.

Ramazan'da sucuk ve pastırmaya zam yok

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Ramazan ayında pastırma ve sucuk fiyatlarında artış olmayacak dedi.

Gülsoy: 'Enflasyon tüm dünyanın sorunu'

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, meclis toplantısında yaptığı konuşmada enflasyonun tüm dünyanın sorunu olduğunu söyledi.

Üretimin ve ihracatın artması için güç birliği fırsatı

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi, dünyanın dört bir yanından eğitim için ülkemize gelen yabancı öğrenciler ve mezunlar ile sanayicileri bir araya getirdi. Organize Sanayi Bölgesi Ahi Evran Konferans Salonu'nda yapılan programa Uluslararası Mezunlar Derneği (TÜMED), Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER) yöneticileri ile sanayiciler ve öğrenciler katıldı.

Yılmaz Büyüknalbant: 'Kayseri irtifa kaybetti'

Kayseri İncesu OSB ve Serbest Bölge Başkanvekili Yılmaz Büyüknalbant son yıllarda Kayseri sanayisinin irtifa kaybettiğini söyledi.

İstikbal Mobilya İhracat Şampiyonu Oldu

Mobilya sektörünün lider markası İstikbal, ihracatta da liderliği bırakmadı. İstikbal, hem AKAMİB firmaları arasında hem de Kayseri'de ihracat şampiyonu oldu.

17. Kayseri Tarım Fuarı OSB'de açılıyor

Bu yıl 17.'sı düzenlenecek olan Kayseri Tarım, Hayvancılık, Gıda Fuarı ve Türk Dünyası Akraba Toplulukları Tarım Fuarı yarın açılıyor. Atlas Fuar Genel Müdürü Fevzi Atasagun, Fuarımızın amacı tarım ve hayvancılığın daha iyi seviyelere gelmesidir dedi.

Kayseri Şeker'den çiftçisine 'bahar müjdesi'

Kayseri Şeker, 2021 yılı için ödemesi yapılan pancar bedeline ek olarak 15+5 TL toplamda 20 TL/ton pirim ödemesi yapacak. Prim ödemeleri çiftçilerin hesaplarına bugün itibariyle yatırıldı.

Kayseri MÜSİAD heyetinden BAE'ye ziyaret

Katar iş gezisi sonrasında Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'ye geçen MÜSİAD Kayseri heyeti, Türkiye'nin Abu Dabi Büyükelçisi Tugay Tuncer'i ziyaret etti.

Toplam 3239 haber.