Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Elektronik Pano Uygulamasına Geçti

Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Ömer Gülsoy, üyelerinin hakkını gözetmek için, elektronik pano uygulamasına geçtiklerini ve çantacıların düşük ayarlı altın satarak piyasayı düşürmesini engellediklerini söyledi.

Vatandaşa Vergi Teşviği Geliyor

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten iyi haber geldi. Kiradaki evini tasarruf amaçlı harcamalar yapanlar bu harcamaları beyan ederlerse ödedikleri vergiden düşebilecekler.

Rusya'daki Fabrikada 350 Kişi Çalışıyor

Mobilya sektöründe yaptığı yurtdışı yatırımlarıyla güçlenmeye devam eden Boydak Holding, geçtiğimiz yıl Türkiye dışındaki ilk mobilya üretim yatırımını gerçekleştirerek, Rusya ve Ukrayna'da iki ayrı fabrika satın almıştı. Bölgeye 40 milyon Euro'luk yatırım yapan Bellona, Rusya pazarından umutlu.

Gece 2'lerde Telefona Baktığım Oldu

Kayseri'ye bir dizi açılış için gelen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 'Dünden bugüne Kayseri'de elektriğin serüveni' tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıda konuşma yapan Bakan Yıldız, Türkiye'nin hızlı bir değişim sürecinde olduğunu söyledi.

Enerji Bakanı Kayseri'de Konuştu

Kayseri'deki Organize Sanayi Bölgesi 6. Enerji Zirvesi'ne katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 'Suriye ile sıkıntılar yaşanırken Rusya ile anlaşmalar inadına devam ediyor' dedi.

Tarım Sektörünün Devleri Buluştu

Kayseri'nin Develi ilçesinde gerçekleştirilen 'Tarımda Paylaşarak Öğrenmek' isimli toplantıda, tarım sektörünün devleri bir araya geldi.

Fakir Fukaranın Beklentisi Var

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan zengine ek vergi konusunda maliyecilere talimat verdi...

İşsizler İstihdam Fuarına Akın Etti

Kayseri'de bu yıl ikincisi düzenlenen İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (KAYİF 2012), işsizler ve staj yapmak isteyen gençlerin akınına uğradı.

Ticaret Borsası 5 Yıldızlı Oldu

Türkiye'deki 28 oda ile birlikte 'Akredite Oda' olmak için değerlendirmeye alınan Kayseri Ticaret Borsası, yapılan son denetimden sonra 'B' sınıfı belge almaya hak kazandı. Kayseri Ticaret Borsasına Ankara'da düzenlenen törenle TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafından belgesi verildi.

Vergi Adaletsizliğine Karşı İmza Topladılar

Harb-İş Sendikası Kayseri Şubesi Başkanı Özgür Özsoy, vergide adaletsizliğin olduğunu ve bu adaletsizliğe 'dur' demek için imza kampanyası başlattıklarını söyledi.

Kayseri'de Karşılıksız Çek Oranında Patlama

Avukat Ferhat Çakır, 2012 Şubat ayında Çek Kanunu'nda yapılan düzenlemede, hapis cezalarının kaldırılması ile birlikte, Kayseri'de karşılıksız çek oranlarının yüzde 150 oranında arttığını söyledi. Çakır, düzenlemedeki, borçlunun lehine olan sarkacın, alacaklının lehine doğru kaydırılarak, adaletli bir çözüm bulunması gerektiğine dikkat çekti.

Aydın İstedi, Kayseri Yaptı

Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün, Aydın'da yıllardır dile getirdikleri projenin Kayseri'de hayata geçirildiğini belirterek, '10 yıldır çabaladık. Ancak, TOKİ, Kayseri'ye Mobilyakent kuracak' dedi.

OSB'de Bilgi Güvenliği Semineri

Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) 'Bilgi Güvenliği' konulu bir konferans yapıldı.

Kayseri'ye 'Mobilyakent' Kuruluyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ), Türkiye'nin mobilya merkezi olarak bilinen Kayseri'ye kuracağı 'mobilyakent'in temeli atıldı.

İnternetten Altın Alırken Dikkat Edin

Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Ömer Gülsoy, 'İnsanlar internet üzerinden altın alışverişi yaptığında hiç hoş olmayan durumla karşılaşabilirler. Bu nedenle vatandaşlarımız altın alışverişlerini sadece kuyumculardan yapsınlar' dedi.

İşte İntibak Yasası'nın uygulanacağı tarih

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, binlerce emeklinin merakla beklediği İntibak Yasası'nın yılbaşından itibaren uygulamaya geçeceğini söyledi.

Şeker Fabrikası 57 Yaşında

6 Kasım 1955'te ilk üretimine başlayan Kayseri Şeker Fabrikası'nın Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, 57 yıldan bu yana Kayseri Şeker Fabrikası'nın geldiği durumu özetledi. Akay, Kayseri Şeker Fabrikası'nın geçmişte çok defa yanlış yönetim politikalarına alet edildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Gül, MÜSİAD Heyetini Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, MÜSİAD heyetini Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

İşverenlerle İşçiler Bu Fuarda Buluşacak

Kayseri Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü'nce düzenlenecek 'KAYİF 2012 Fuarı'nda iş verenle iş arayanlar bir araya gelecek.

Toplam 3295 haber.