Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Aşurelik malzemeler elde kaldı

Kayseri'de Muharrem ayının gelmesiyle birlikte yapılmaya başlanan aşurelere vatandaşlar temastan kaçınmak için ilgi göstermedi. Kuruyemişçi Halil Cankı, aşure malzemelerinin fiyatlarının yüzde 40 gerilemesine rağmen satışların 'yok' denecek kadar az olduğunu söyledi.

'Teşviklerle ilgili bir takım taleplerimizi yeniden gündeme getireceğiz'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Ağustos ayı olağan meclis toplantısı videokonferans sistemi üzerinden yapıldı. Toplantıya meclis üyeleri, meslek komitesi üyeleri, disiplin kurulu ve yüksek istişare kurulu üyeleri katıldı.

Balıkçılar yeni sezondan umutlu

Kayseri'de balıkçılar, 1 Eylül'de av yasağının kalkmasının ardından başlayacak yeni sezonda satışlarının bol olmasını bekliyor.

Lokantacılar ve Pastacılar Odası üyelerine tek kullanımlık ürünler yüzde 40 indirimli

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası ile Kocalar A.Ş. tarafından imzalanan protokol ile odaya üye esnaflar, tek kullanımlık tuz ve baharat çeşitlerini yüzde 40 indirimle alabilecek.

'İlçe Bazlı Teşvik Sistemi Kalkınmada Büyük Rol Oynayacak'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Resmi Gazete'de yayınlanan kararla ilçe bazlı teşvik sisteminin önünün açıldığını belirterek, kararın il ve ilçeler arasındaki gelişmişlik farklılıklarının azaltılmasında büyük rol oynayacağını söyledi.

3 saatte 64 milyonluk rekor satış

TOKİ güvencesinde Erciyes Küçük Sanayi sitesi Yapı Kooperatifi tarafından hayata geçirilen Mobilyacılar sitesinde 32 ticari işyeri yatırımcıların ilgi odağı oldu. Erciyes Kss Mobilya Kent içerisinde bulunan ve Emlak Yönetim aracılıyla yüzde 10 peşin-120 ay vade ile satışa sunulan işyerleri yüksek katılımla yeni sahiplerini buldu. 242 bin 200 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkan işyerleri, açık artırmada üç saat gibi kısa sürede 32 işyerinin hepsi satılarak, 64 milyon TL gelir elde edildi.

Saman stokçularına karşı önlemler arttırılıyor

Kayseri Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Günay Çakı, saman stokçuları ile ilgili yaptığı açıklamasında, 'Hep birlikte fırsatçılarla mücadele edeceğiz' dedi.

İSO ikinci 500 listesinde 13 kayseri firması yer aldı

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl gerçekleştirilen "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2019" araştırma sonuçları açıklandı.

Döviz bozduran vatandaşa yanlışlıkla 22 bin 900 TL fazla para verdiler

Kayseri'de bir döviz bürosu çalışanı, döviz bozdurmaya gelen müşterisine 2 bin 690 euro, bugünkü kur ile 22 bin 900 TL fazla para verdi.

Güneş: Üretenlerin kıymetinin bilinmesini temenni ediyoruz

Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş, "Üreticimizin üretmiş olduğu patates fiyatları tarlada 40-50 kuruşa satılmaktadır. Buda maliyetlerin yarsını bile karşılamıyor. Bizden 40-50 kuruşa alınan patates marketlerde 1.50 TL-2.00 TL'ye satılmaktadır. Bizler elimizden geleni yaptık. Üretenlerin kıymetinin bilinmesini temenni ediyoruz" dedi.

Şahin: "Kayseri, Türkiye'deki çerezlik çekirdek üretiminin yüzde 18'ini karşılamaktadır'

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, Yeşilhisar ilçesinde ayçiçeği ekim alanlarınında incelemelerde bulundu. Şahin, "Kayseri, Türkiye'deki çerezlik çekirdek üretiminin yüzde 18'ini karşılamaktadır" dedi.

Bu altın bilezikler, otomobil fiyatına alıcı buluyor

Tokat'ta kuyumcu ustaları tarafından özel olarak üretilen 'Tokat Bileziği' altın fiyatlarının yükselmesi ile birlikte yaklaşık olarak 20 bin lira zamlanarak 48 bin liradan alıcı buluyor.

Konut satışlarında büyük artış

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan konut satış istatistikleri verilerine göre 2020 yılı Haziran ayında Kayseri'de satılan konut sayısı, bir önceki ayın neredeyse 4 katına ulaştı. Haziran ayında Kayseri'de 4 bin 77 adet konut satışı gerçekleşti. Bu sayı geçen yılın Haziran ayında gerçekleşen bin 268 konut satışının da 3 katından daha fazla olduğu bildirildi.

Altın yeni zirvesini gördü

Uluslararası piyasalarda rekor seviyelere ulaşan altının ons fiyatı yeni zirvesini de gördü. Ons altının 2 bin 60 dolara ulaşmasıyla gram altın 478 liradan, çeyrek altın ise 784 liradan işlem görüyor.

Büyüksimitçi: 'Üretimin bir kez daha aksamasının bedeli ağır olur'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) denetim ekibi tarafından Kayseri OSB'de, Korona virüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığının genelgesi kapsamında 'Sağlık İçin, Hepimiz İçin' sloganıyla korona virüs tedbirleri denetimi yapıldı.

Pazarın zam rekortmeni 'Limon' oldu

Yaz aylarının gelmesi ile beraber vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği semt pazarı tezgahlarında, kilo fiyatı 6 TL'den 10 TL'ye çıkan limon zam rekortmeni oldu.

'Toptancılarda çeyrek altın bulamıyoruz'

Son günlerde altın fiyatlarının 750 TL'ye kadar ulaşması ve tarihi zirvesini görmesi ile ilgili açıklama yapan Sarraf Mustafa Zağlı, çeyrek altının 4 ayda 250 TL kadar zamlandığını söyleyerek, 'Toptancılardan çeyrek altın bulamıyoruz' dedi.

Gülsoy ihracat rakamlarını değerlendirdi

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri'de Temmuz ayında ihracatın, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 2,8 büyüdüğünü, geçtiğimiz Haziran ayına göre yüzde 11,4 oranında arttığını belirtti. Başkan Gülsoy, Temmuz ayında ihracatın 2020 yılının en yüksek rakamlarına ulaştığını söyledi.

'KASKİ vatandaşın parasını harcarken bilgi vermeli'

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, yaptığı basın açıklamasında, 'KASKİ vatandaşın parasını harcarken bilgi vermeli' dedi.

Toplam 3294 haber.