Ekonomi

Ekonomi Haberleri

BEYDEĞİRMENİ'NDE METAN GAZI İLE ELEKTRİK ÜRETİLECEK

Başkan Büyükkılıç, Kayseri ekonomisine yıllık 800 milyon TL katkı sağlaması ön görülen projede elektrik üretimine ilişkin ihalenin de yapıldığı açıkladı.

İNCESU OSB SINIRLARI AŞIYOR

Kayseri İncesu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Baktır, 1996 yılında kurulan İncesu OSB'nin son 10 yılda önemli büyüme sağladığını belirtti.

BAKAN YARDIMCILARI İLE BİRLİKTE KONTEYNER ÜRETİMİ MASAYA YATIRILDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcıları ile online toplantı yapan Başkan Dr. Büyükkılıç, 'Kayseri'nin zeki, çalışkan ve üretken olan genlerinden yararlanılması lazım' dedi.

İNGİLTERE İLE İMZALANAN STA, TÜRKİYE'NİN GÜCÜNE GÜÇ KATACAKTIR

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, İngiltere ile imzalanan serbest ticaret anlaşmasına (STA) ilişkin, "Dış ticaretimizde çok önemli bir anlaşma sağlanmıştır.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ'TAN 'GİLABURU VE HAYVANCILIK' HAMLESİ

Akkışla kaymakamı ve belediye başkanı ile birlikte İl Tarım ve Orman Müdürü ve öteki ilgilileri kabul eden Başkan Büyükkılıç, iki ayrı projeyle ilgili kapsamlı değerlendirmelerde bulundu.

BÜYÜKŞEHİR'DEN TARIM VE HAYVANCILIĞA 13 MİLYON TL'LİK YATIRIM

Başkan Büyükkılıç'ın ilçe ziyaretlerinde gündeme gelen konular çözüme kavuşturuldu.

KASKİ 5 MİLYON LİRALIK SU KAYIP KAÇAĞINI ÖNLEDİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KASKİ'nin 2020 yılında 23 bin kişinin bir yıllık su ihtiyacı olan 1 milyon 261 bin metreküp su kaçağını önlediğini söyledi.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, 'YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMLE EKONOMİYE BÜYÜK KATKI SAĞLIYORUZ'

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, hizmete sunulan projelerle yerli ve milli üretime destek vererek, ülke ekonomisine büyük katkı sağladıklarını vurguladı.

KAYSERİ'DEN İLK 500'E 30 FİRMA

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kayseri başkanı Ali Özcan, Ekonomist Dergisi'nin yaptığı araştırmayı değerlendirdi. Araştırmaya göre ilk 500'de 30 Kayseri firması yer alıyor.

ASGARİ ÜCRET İÇİN RADİKAL ÇIKIŞ

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kayseri başkanı Ali Özcan katıldığı yayında önemli gündem maddelerine değindi. Ali Özcan, asgari ücretin artması gerektiğini de belirtti.

TARIMDAKİ BÜYÜME SEVİNDİRDİ

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, son 2 yılda tarımsal hasılanın yüzde 47 artışla, 277,5 milyar liraya ulaştığını belirtti.

Büyüksimitci Büyüme Rakamlarını Değerlendirdi

3. çeyrek büyüme rakamlarını değerlendiren Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, rakamlarının kendileri için moral kaynağı olduğunu söyledi.

Kayseri Üniversitesi, Kayseri'nin Kırsal Kalkınmasına Yönelik Projeler İçin Kolları Sıvadı

Uygulama ve proje odaklı üniversite misyonuyla çalışmalarını sürdüren Kayseri Üniversitesi, tarım, hayvancılık ve turizm alanlarında Kayseri'nin kırsal kalkınmasına yönelik projeler için kolları sıvadı.

YÜKSEK FAİZ PANSUMANDAN ÖTEYE GEÇMEZ

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kayseri Başkanı Ali Özcan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın politika faizini 475 baz puan artışla yüzde 15 seviyesine çıkarmasını değerlendirdi.

'KAYSERİ, MADENCİLİĞİN DE MERKEZİ KONUMUNDADIR'

Kanadalı CEO Desjardins, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç'ı ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç ziyarette, madencilik üzerine bilimsel araştırma merkezi kurulması gerektiğini söyledi.

YÜKSEK TEKNOLOJİYE YÖNELMELİYİZ

ASKON Kayseri, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) açıkladığı ihracat verilerini değerlendirdi. Başkan vekili ihracattaki gelişimin belirledikleri düzeyde olduğunu söyledi.

KTO BAŞKANI ÖMER GÜLSOY İHRACAT RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Ekim Ayı İhracat rakamlarını değerlendirdi.

SADECE KAYSERİ'NİN DEĞİL, ÜLKENİN GELECEĞİNİ İLGİLENDİREN PROJE: 'BEYDEĞİRMENİ'

Beydeğirmeni Besi Bölgesi'nde denetlemelerde bulunan Başkan Büyükkılıç, projenin hayvancılığa nefes aldıracağını söyledi.

ALTIN YENİ ZİRVE YAPACAK

Yükselen döviz ve altın fiyatlarına ilişkin bir açıklama da ASKON Kayseri'den geldi. Yapılan açıklamada altının yerinde kalmayacağı belirtilerek yeni bir zirve yapacağı vurgulandı.

Toplam 3279 haber.