Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Sulusaray Belediyesinde imzalar atıldı

Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı ile Nevşehir'in Sulusaray Belediyesi Personel Limited Şirketi arasında bir süredir yürütülen toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.

Güneş'ten 'gübre' önerisi: 'Çiftçilerimizin gübresini devlet üretsin'

Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdulkadir Güneş, gübrede tekelleşmenin olduğu için fiyatların arttığını söyleyerek, Çiftçinin gübresini devlet üretsin. Tekelleşmenin önüne ancak böyle geçebiliriz dedi.

Kayseri'de döviz bürolarında yoğunluk

Döviz ve altın fiyatlarındaki düşüşün ardından Kayseri'deki döviz büroları ve sarraflarda yoğunluk yaşandı.

Küresel otel zincirleri Erciyes'e yatırımı hızlandırdı

Kış turizmiyle ünlü olan Erciyes, küresel otel zincirlerini cezbediyor. Radisson Hotel Group, Erciyes Dağı'ndaki ilk kayak oteli ve Kayseri şehrindeki ikinci otelinin açılışıyla Türkiye'deki varlığının genişlediğini duyurdu.

Pancar avans fiyatı 720 tl/ton

Kayseri Şeker, pancar üreticilerinin yükselen girdi maliyetlerini dikkate alarak, sürdürülebilir tarım ve çiftçinin gelirini artırma yolunda önemli bir hamle daha yaptı. 2022-2023 üretim yılı için, pancar avans fiyatını 16 polar pancar bedeline yüzde 71.42 oranında zam yaparak, 720 lira olarak belirledi. Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Avans fiyatın belirlenmesi, çiftçinin önünü görmesi, planlamasını yapması ve pancardan para kazanacağını şimdiden bilmesi açısından büyük önem arz ediyor dedi.

Gram altının çeyreği revaçta

Altın fiyatlarının artmasıyla birlikte yeni çıkan 0,25 gram ağırlığındaki altın vatandaşlar tarafından ilgi görüyor. Kuyumcu Bayram Erdoğan, 'Çeyrek gram altını tercih eden vatandaşlarımız artmaya başladı' dedi.

Kayseri Yöresel Ürün Günleri misafirlerine kapılarını açtı

Sun Fuarcılık tarafından düzenlenen Kayseri Yöresel Ürün Günleri misafirlerine kapılarını açtı.

KAYSERİ'DEKİ KONUTLARIN YÜZDE 80'İ SİGORTASIZ

Toplam 335.870 konutun bulunduğu Kayseri'de, konutların yüzde 80'i sigortalanmayı bekliyor. Dünya ile birlikte Türkiye'de de son dönemde hızla artan doğal afetlere yönelik önlem alınması gerektiğine dikkat çeken Allianz Türkiye Oto Dışı Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Öktem Örkün; 'En değerli yaşam alanımız olan evlerimizde, riskleri güvence altına almanın yolu Yuvam Sigortası'ndan geçiyor' dedi.

Tarihteki yazılı ilk sigorta: NAKLİYE EMTİA SİGORTASI

İthalat ve ihracat sevkiyatları için uluslararası standardın bir gereği kabul edilen, bu yüzden ilgi ve ihtiyacın yüksek olduğu nakliyat sigortası, aynı zamanda tarihteki yazılı ilk sigorta olma özelliğini taşıyor.

Türkiye'nin en büyük tarımsal showroomu Kayseri'de açıldı.

59 yıldır tarım sektörünün en seçkin markalarını çiftçilere sunmayı ilke edinen Bims Tarım, tarım sektörünün en büyük showroom'unu Kayseri'de açtı. Açılış törenine siyaset, sanayi ve basın camiasının çok sayıda seçkin ismin yanı sıra bir çok sivil toplum kuruluşu başkanları, dernek yöneticileri ve tarım sektörünün duayenleri de katıldı.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kayseri Başkanı Ali Özcan: EKONOMİK DÜŞÜŞ DURMALI

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kayseri Başkanı Ali Özcan, açıklanan ekonomik verileri değerlendirdi.

Sanayiciden Aşı Talebi 'Kısa Vadede İş İnsanlarının ve Çalışanların Aşılanması Gerekiyor'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) nisan ayı Meclis Toplantısı video konferans sistemi üzerinden gerçekleştirildi. Toplantıya, meclis üyeleri, meslek komitesi üyeleri, disiplin kurulu ve yüksek istişare kurulu üyeleri katıldı.

KTO 'KRİPTO PARALAR VE BLOK ZİNCİR EĞİTİMİ' 2. OTURUMU YAPILDI

ERKİN ŞAHİNÖZ: 'BİTCOİN'İN PİYASA DEĞERİ TÜRKİYE EKONOMİSİNİN 1.5 KATI'

İLK 10 İÇİN ADAYIZ

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kayseri Başkan Vekili Alperen Murat mart ayı verilerini değerlendirdi.

AGÜ Teknopark Resmen Kuruldu

Türkiye'de kar amacı gütmeyen, Teknoloji Transfer Ofisi üzerinden kurulan tek Teknopark oldu

MÜSİAD KAYSERİ'DEN EKONOMİ REFORM PAKETİ AÇIKLAMASI

MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Mehmet Kütahneci: Reform Paketi çok detaylı ve geniş kapsamlı

KTO BAŞKANI GÜLSOY ŞUBAT İHRACAT RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Şubat Ayı İhracat rakamlarını değerlendirdi.

ULAŞIM A.Ş.'DEN YÜZDE YÜZ YERLİ ÜRETİM: 'BOJİ PRES'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ulaşım A.Ş. mühendis ve teknikerlerinin çalışması sonucunda tasarlanarak Kayseri sanayisi ile birlikte yüzde yüz yerli olarak Kayseri'de üretilen Boji Pres cihazını yerinde inceledi.

ÜLKE EKONOMİSİ 2021'E İYİ BAŞLAMADI

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği(ASKON) Kayseri Başkanı Ali Özcan, ticaret verilerine bakıldığında ekonomide 2021 yılına etkili giriş olmadığını belirtti.

Toplam 3279 haber.