Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Belediye işçilerine 'rekor zam çifte bayram'

Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığının yetkili olduğu Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Melikgazi Belediyesi, Kocasinan Belediyesi, Talas Belediyesi ve Hacılar Belediyesi İştiraklerinde (Şirketlerinde) çalışan işçilerin ücretlerine ve sosyal haklarına ortalama yüzde 80 oranında zam yapılacak.

Esnafa 'gurbetçi' dopingi

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, gurbetçi vatandaşların ekonomiye çok büyük katkıları olduğunu söyleyerek, 'Gurbetçilerimizin gelişi ile bütün sektörlere canlılık geliyor' dedi.

Sedat Kılınç: 'İnşaat sektörünün şu dönemde yaşadığı en büyük sıkıntı maliyetlerdeki artışlar'

Sedat Kılınç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kılınç, emtia fiyatlarındaki artışlarla ilgili yaptığı açıklamada; 'İnşaat sektörünün şu dönemde yaşadığı en büyük sıkıntı maliyetlerdeki artışlar. Bu artışlarla gelirlerdeki artışlar aynı olmayınca konut satışları direkt olarak etkileniyor' dedi.

HAK-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Arslan: 'Asgari ücrette enflasyonun üzerinde iyileştirme bekliyoruz'

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, 'Asgari ücrette enflasyonun üzerinde iyileştirme bekliyoruz' dedi.

Kayseri'nin İhracatı Geçen Yıla Göre Yüzde 22 Arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Nisan ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Açıklanan verilere göre mayıs ayında Kayseri ihracatı geçen yılın mayıs ayına göre yüzde 22,11 oranında arttı.

Başkan Gülsoy ihracat rakamlarını değerlendirdi

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mayıs Ayı İhracat rakamlarını değerlendirdi. Kayseri'de Mayıs ayında gerçekleştirilen 305 milyon 538 bin dolarlık ihracatın, geçtiğimiz yıla oranla yaklaşık yüzde 22 arttığını belirten Başkan Gülsoy; 'Türkiye ve Kayseri ekonomimiz ihracat öncülüğünde, büyümeye ve yükselmeye devam edecek. Bize düşen edindiğimiz bu kazanımları, katma değerli ihracatla süsleyerek sürdürülebilir bir şekilde yarınlara taşımaktır. Tüm ihracatçı üyelerimizi elde ettikleri bu başarıdan dolayı yürekten kutluyorum' dedi.

Başkan Gülsoy: 'Asgari ücret mutlaka güncellenmeli'

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Haziran ayı Meclis Toplantısı'nda konuşan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Enflasyon farkının kapatılması için asgari ücret mutlaka güncellenmeli dedi.

Doğan: 'Konut sektörü, Türkiye'de ekonominin lokomotif sektörü durumundadır'

İBF Doğan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Doğan, konut sektörünün Türkiye'de ekonominin lokomotif sektörü olduğunu söyleyerek, Türkiye'de ev sahipliği oranlarının yükseltilmesi için alım gücünün de yükseltilmesi gerekiyor dedi.

Vali Çiçek: 'Kayseri'nin tarım ve hayvancılıkta büyük bir potansiyeli var'

Kayseri Ticaret Borsası'nda (KTB) 'Genişletilmiş Müşterek Meslek Komite' Toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri'nin tarım ve hayvancılıkta büyük bir potansiyeli var derken, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, Bu yıl için tarım ve hayvancılığa 6 milyon TL ayırdık dedi.

'Sebze fiyatları mahsul döneminden sonra düşecek'

Kayseri'de pazarcılık yapan İbrahim Yılmaz, sebze fiyatlarının mahsul döneminde olmasından dolayı az da olsa yükseldiğini söyleyerek, Sebze fiyatları mahsul döneminden sonra düşecek dedi.

KSMMMO Başkanı Ali Yedikaya: 'Mali müşavirler enflasyon mağduru'

Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) Başkanı Ali Yedikaya, mali müşavirlerin enflasyon mağduru edildiğini söyleyerek, 'Hizmetlerin devamı için enflasyon farkı kadar ücret artışı yapılmalı' dedi.

Yöresel Ürünler Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı

Kayseri'de Sun Fuarcılık tarafından düzenlenen 'Yöresel Ürünler Fuarı', bugün kapılarını misafirlerine açtı.

Bakan Yardımcısı Kıran: 'Önümüzdeki yıllarda en çok büyüyen 5 ülkeden 4'ünün Asya Kıtası'nda olmasını öngörüyoruz'

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, 'Önümüzdeki yıllarda en çok büyüyen 5 ülkeden 4'ünün Asya Kıtası'ndan olmasını öngörüyoruz' dedi.

Kayseri'de ekmeğe zam, 3.5 TL oldu

Kayseri'de 200 gram ekmeğin fiyatı yüzde 40 artarak 2.5 TL'den 3.5 TL'ye yükseldi.

Başkan Büyükkılıç'tan '1 milyar TL ek bütçe' müjdesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 1 milyar 800 milyon TL'lik bütçeye ilave olarak 1 milyar TL ek bütçeyi meclise taşıyacaklarının müjdesini vererek, 'Yatırımdan yatırıma koşuyoruz. Biz bu şehrin sevdalısıyız ve hizmet etmeyi seviyoruz' dedi.

Dr. İzzet Alagöz: 'Enerji kaynaklarındaki ve teknolojideki dışa bağımlılık kabul edebileceğimiz bir şey değil'

Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürü Dr. İzzet Alagöz, enerji kaynaklarındaki ve teknolojideki dışa bağımlılığı kabul etmediklerini söyleyerek, Yerli üretim ile jeneratörde bağımsızlığımızı kazandık dedi.

Erciyes Anadolu Holding'den 20,8 milyar ciro

Erciyes Anadolu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO'su Doç. Dr. Alpaslan Baki Ertekin, Göreve geldiğim 2018 yılından bu yana istikrarlı bir ivme ile yükselen finansal sonuçlarımız ve sürdürülebilir büyüme stratejimizle ülke ekonomisine güç ve değer katmaya devam ediyoruz dedi.

MÜSİAD, AR-GE ve ÜR-GE faaliyetlerini tecrübe paylaşımı ile destekleyecek

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) 106. Genel İdare Kurulu, Yeşil Dönüşüm Ekonomisi teması ile MÜSİAD Konya ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Kayseri Şeker'den 'Turhal Şeker Fabrikası' açıklaması

Kayseri Şeker tarafından, Turhal Şeker Fabrikası'nın son ödeme taksiti ile ilgili açıklama yapılarak, son taksit ödemesine dair banka dekontu paylaşıldı.

Toplam 3279 haber.