Kayseri Gündem Haberleri

Kayseri Gündem Haberleri

Kayseri Gündem haberleri, haber editörü Kayseri Gündem tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Yaz Kur'an kursları doldu taştı

Sivas'ın Gürün ilçesinde Yaz Kur'an kurslarının açılması ile mescitler öğrencilerle dolup taştı.

Kayseri'de dehşete düşüren cinayette yeni detaylar

Kayseri'de 2020 yılından bu yana kayıp olan Sevil Kutlu cinayetinde ortaya çıkan yeni detaylar tüyleri diken diken etti. Talihsiz kadının Afyonkarahisar'da cinayete kurban gittikten sonra cansız bedeninin valiz ile Kayseri'ye getirildiği ortaya çıktı.

İcra yoluyla satılan araçları düşük fiyatlara alacağını vaat etti, 4 milyon TL dolandırdı

Kayseri'de polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda; icra yoluyla satılan araçları düşük fiyatlara alacağı vaadiyle vatandaşları yaklaşık 4 milyon TL dolandıran şahıs yakalandı.

Sedat Kılınç: 'İnşaat sektörünün şu dönemde yaşadığı en büyük sıkıntı maliyetlerdeki artışlar'

Sedat Kılınç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kılınç, emtia fiyatlarındaki artışlarla ilgili yaptığı açıklamada; 'İnşaat sektörünün şu dönemde yaşadığı en büyük sıkıntı maliyetlerdeki artışlar. Bu artışlarla gelirlerdeki artışlar aynı olmayınca konut satışları direkt olarak etkileniyor' dedi.

Kırşehir'in LGS birincisi başarısını kitap okumaya ve deneme sınavlarına borçlu

Liselere Giriş Sistemi (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından Kırşehir'in tek Türkiye birincisi Zeynep Ece Başar, başarısının sırrının kitap okumak ve deneme sınavı çözmek olduğunu söyledi.

Melikgazi Haziran ayını hizmetlerle geçirdi

Hayata geçirdiği hizmetler ile dolu dolu bir Haziran ayı geçiren Melikgazi Belediyesi okul, pazar yeri, sosyal tesis, kütüphane açılışlarından, kentsel dönüşüm bloklarının temel atmasına, yeni yol yapım çalışmalarından çevre düzenlemesine, kültürel etkinliklere kadar birçok hizmeti Melikgazi'ye kazandırdı.

Başkan Büyükkılıç'tan Felahiye'de hayvancılığa yeni hamle

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi ile işbirliği çerçevesinde Felahiye ilçesinde süt çiftliğini faaliyete geçiriyor. Tesiste incelemelerde bulunan Başkan Büyükkılıç, 'Kayseri'nin tarım ve hayvancılığın da bir merkezi haline geldiğini bir bakıma paylaşmak adına çalışma yapıyoruz' dedi.

Kocasinan Belediyesi'nin profesyonel kurban hizmeti, çiftçilerin takdirini kazandı

Kocasinan Belediyesi'nin Erkilet Bülbül Pınarı Mevkiinde 130 bin metrekare alana kurulan ve Kayseri'de tek, Türkiye'de sayılı olan kurban kesim ve satış alanlarında hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

DEAŞ'IN 7 militanı Kırşehir'de eş zamanlı operasyonla yakalandı

Kırşehir'de Terörle Mücadele ekipleri (TEM) tarafından yapılan eş zamanlı operasyonla, DEAŞ Terör Örgütünün 7 militanını ikametlerinde yakaladı.

Kayserispor, laktat testinden geçti

Süper Lig ekiplerinden Yukatel Kayserisporlu futbolcular, bugün sabah laktat testinden geçti.

Hizmet-İş Sendikası'nda Rahmi Yavuz unutulmadı

Geçen ay vefat eden eski Hizmet İş Sendikası Genel Sekreteri ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şubesinin eski Şube Başkanı merhum Rahmi Yavuz'un ismi Kayseri Şubesinde toplantı salonuna verildi.

Kayseri'de GSB Yaz Spor Okulları açıldı

Kayseri'de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen GSB Yaz Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları düzenlenen törenle açıldı.

Kazada yaralanan doktor yaşam mücadelesini kaybetti

Niğde'de otomobilin devrilmesi sonucu yaralanan doktor Ali Şeker, 2 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. Doktor Şeker'in ölüm haberi sağlık camiasını yasa boğdu.

12. Uluslararası Avanos Uygulamalı Seramik Sempozyumu sona erdi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), Avanos Seramik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASEM), Avanos Kaymakamlığı ve Avanos Belediyesi katkılarıyla, 'Seramik Enstalasyon (Yerleştirme Sanatı), Seramik Heykel ve Duvar Seramikleri' temaları ile düzenlenen '12. Uluslararası Avanos Uygulamalı Seramik Sempozyumu (UAUSS)' sona erdi.

Akdağmadeni'nde yaylacılık geleneği yaşatılıyor

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde 2 bin 100 rakımlı yaylalara büyük ve küçükbaş hayvanlarını götüren vatandaşlar, yaz aylarını yaylada geçiriyor. Her yıl haziran ayı itibariyle yaylalara göç eden vatandaşlar, eylül ayına kadar yaylalarda hayvancılık yaparak hem kış için ihtiyaçlarını karşılıyorlar hem de yaylacılık geleneğini sürdürüyorlar.

Arılar oğul verdi, belediye duvardan indirdi

Yaptığı yatırım ve çalışmalarla vatandaşın alt ve üst yapı ihtiyaçlarını karşılayan Talas Belediyesi, ilçedeki farklı sorunlara da çözüm getiriyor. Bu çerçevede Beyaz Masa'ya gelen ihbar üzerine harekete geçen ekipler, bir binanın duvarına oğul veren arıları bulunduğu yerden kaldırarak vatandaşları sıkıntıdan kurtardı.

Toplam 5896 haber.