Gündem

Kayseri gündemi

Gündem Haberleri

Sırdaşın Olayım projesi bu hafta İletişim Küresi’ne kuruldu

KAYMEK Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi tarafından hayata geçirilen ‘Sırdaşın Olayım’ projesi tanıtım standı İletişim Küresi’nde kuruldu. 

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç'tan Kale ve Müze ziyareti

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile birlikte Kayseri Kalesi ve bünyesindeki İç Kale Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret ederek, Kayseri'nin binlerce yıllık tarihinden gelen eserleri inceledi. Başkan Büyükkılıç, 'Kalemizde bulunan Arkeoloji Müzemizde incelemelerde bulunduk. Tarihi ve tarihin bize bıraktığı mirası bugüne ve geleceğe taşımak bizim için bir borçtur' dedi.

Başkan Özdoğan: 'Araç filomuz genişliyor, hizmet kalitemiz artıyor.'

Hacılar Belediyesi, hizmetlerinde kullanılmak üzere araç filosuna 2 yeni araç daha ekledi. Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, 'Tüm amacımız Hacılarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek' dedi.

Raylı sistem hattı üzerinde çalışmalar sürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Şehit Furkan Doğan-Talas Anayurt Raylı Sistem Hattının, 15 Temmuz Caddesi ile kesiştiği kavşakta yol yapım ve çevre düzenleme çalışmaları sürüyor.

Kayseri Otogar’ında artan yakıt fiyatları eylemi

Kayseri Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde firma sahipleri artan maliyetlerden dolayı seferleri erteleyerek eylem yaptı.

Melikgazi’de modern kurban kesim yerleri kuruluyor

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Mimarsinan bölgesi Melikgazi Asfalt Şantiyesi'nin bulunduğu alanda küçükbaş ve büyükbaş kurban satış alanı oluşturduklarını ve bu alanda modern, sıhhi ve teknolojik donanımlı kurban kesim ünitelerinin yapılacağını açıkladı. 

Başkan Büyükkılıç'tan Kızılay'a ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kızılay Kayseri Şube Başkanı Cafer Beydilli'ye ziyarette bulunarak, yeni görevini tebrik etti. Başkan Büyükkılıç, Kızılay Gönüllü Yeleği giyip rozet takarak, 1 adet de kurban bağışı yaptı.

Büyükşehir Belediyesi 6'ncı Hikâye Yarışması'nın kazananları belli oldu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl altıncısı gerçekleştirilen hikye yarışmasının sonuçları açıklandı. Yarışmada birinciliği 'Bir Çift Göz' adlı hikyesi ile Emine Ercan Çeliksu kazandı.

Eski sanayi esnafından, Başkan Çolakbayrakdar'a teşekkür

Kocasinan Belediyesi tarafından Osman Kavuncu Bulvarı'nı Kocasinan Bulvarı'na bağlayan 4. Cadde de alt ve üst yapı çalışmaları tamamlandı ve yenilenen cadde trafiğe açıldı. Yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Çolakbayrakdar'a dua eden esnaflar, 'Allah Razı olsun. Yapılan icraatlar çok güzel ve takdire şayan. Çalışmalarla buraya hüviyet kazandırıldı' dedi. Hem gündüz hem de gece çalışmaları titizlikle takip eden Başkan Çolakbayrakdar ise, 'Hemşerilerimize hak ettikleri yaşamı sunabilmenin gayreti ve heyecanı içindeyiz' diye konuştu.

Melikgazi'ye yeni modern, sıhhi ve teknolojik büyükbaş kurban kesim ünitesi

Mimarsinan bölgesi Melikgazi Asfalt Şantiyesi'nin bulunduğu alanda küçükbaş ve büyükbaş kurban satış alanı oluşturduklarını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, bu alanda modern, sıhhi ve teknolojik donanımlı kurban kesim ünitelerinin yapılacağını söyledi.

Sultan Sazlığı Kuş Cenneti’nde ilk defa Akkuyruklu Kız Kușu’nun ürediği gözlemlendi

Kayseri’nin Yeşilhisar, Yahyalı ve Develi sınırlarında bulunan Sultan Sazlığı Kuş Cenneti’nde Akkuyruklu Kız Kuşu’nun ilk defa ürediği gözlemlendi. 

Restoran Kafeler Dijitalleşiyor Projesi Kayseri'de tanıtıldı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Google.org ve Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) iş birliğinde düzenlenen program ile 'Restoran Kafeler Dijitalleşiyor Projesi' Kayseri'de tanıtıldı.

HSK kararnamesi ile Kayseri’ye gelen-giden hakim ve savcılar

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun (HSK) 5 bin 75 adli ve 351 idari hakim ve savcıyı kapsayan yaz kararnamesi tamamlandı. Kararnameye göre Kayseri’de bazı savcı ve hakimlerin görev yerleri değişti. 

'Erciyes Zirvesi' toplandı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kış sezonunu tamamlayan Türkiye'nin ve dünyanın en önemli kayak merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi'nde 2022-2023 sezonu hazırlıkları ile ilgili kurmaylarıyla birlikte bir toplantı düzenledi.

Başkan Özdoğan Erciyes yolunda inceleme yaptı.

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, Karayolları tarafından yapımına devam edilen Hacılar-Erciyes yolunda incelemelerde bulundu. Özdoğan, yol çalışmasının ilk etabının bu yıl sonuna kadar kesintisiz devam edeceğini söyledi.

Ali Dağı'nda Antep Fıstığı yetişecek

Talas Belediyesi, bir ilke daha imza atarak Ali Dağı'ndaki bitki çeşitliliğini zenginleştiriyor. Başlatılan proje çerçevesinde Ali Dağı'nın doğal bitki örtüsü içerisinde yer alan yabani Menengiç Ağaçlarına Antep Fıstığı aşısı yapılıyor.

Başkan Büyükkılıç'tan 'Erciyes' Zirvesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kış sezonunu tamamlayan Türkiye'nin ve dünyanın en önemli kayak merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi'nde 2022-2023 sezonu hazırlıkları ile ilgili kurmaylarıyla birlikte bir toplantı düzenledi.

Başkan Cabbar'dan Kurban Bağışı Kampanyasına destek

2022 yılı Kurban Bayramı münasebetiyle kurbanın, yurt içi ve yurt dışındaki muhtaçlara ulaştırmak üzere Develi Müftülüğü tarafından Çarşı Cami önüne kurban standı açıldı.

Yaralı leylek ve yavru kerkenez emin ellerde

Kayseri'de vatandaşlar tarafından bulunan yaralı leylek ve yavru kerkenez, tedavi için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Toplam 37936 haber.