Eğitim

Kayseri, kayseri eğitim haberleri, erciyes, milli eğitim

Eğitim Haberleri

ERÜ'de 'Ahi Evran Anma Yılı Uluslararası Jürili Resim Yarışması' ödülleri sahiplerine verildi

2021 Ahi Evran yılı etkinlikleri çerçevesinde Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından düzenlenen 'Ahi Evran Anma Yılı Uluslararası Jürili Resim Yarışması' ödülleri sahiplerini buldu.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Teltik, asaleten atandı

 Daha önce vekaleten Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine getirilen Ayhan Teltik, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle asaleten atanmış oldu. 

Seyrani Kampüsü'ne hayırsever desteği

Kayseri Üniversitesinin merkez dışındaki en büyük kampüsü olan Develi Seyrani Kampüsü, belediye ve hayırseverlerin desteği ile gelişimini sürdürüyor. Yapılan destekler ile Seyrani Kampüsü içerisindeki Develi İslami İlimler Fakültesi, Develi Sosyal Beşeri Bilimler Fakültesi, Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu ile Ata Tohumu Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin eğitim ve araştırma hizmetlerindeki kalitesini artırıyor.

Büyük şehir bülteni artık dijital yayında

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin başta ulaşım olmak üzere gerçekleştirdiği hizmetleri ve hayata geçirdiği projeleri vatandaşlara bildiren Büyük Şehir Bülteni, 52'nci sayısı ile birlikte artık dijital platformda yayınını sürdürecek.

KAYÜ Develi Seyrani Kampüsü hayırsever ve yerel yönetim desteğiyle gelişimini sürdürüyor

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Develi Seyrani Kampüsü, hayırseverler ve yerel yönetim desteği ile gelişimini sürdürüyor. Bu destek Seyrani Kampüsü içerisindeki Develi İslami İlimler Fakültesi, Develi Sosyal Beşeri Bilimler Fakültesi, Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu ile Ata Tohumu Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin eğitim ve araştırma hizmetlerindeki kalitesini artırıyor.

ERÜ Rektörü Çalış: 'Üniversitemizin başarı çıtası her gün yükseliyor'

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Akademik Kurulu Toplantısı Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış'ın katılımları ile gerçekleştirildi.

Talas'ın kütüphanelerine ara tatilde de yoğun ilgi

Talas Belediyesi bünyesinde hizmet veren ve açıldığı günden bu yana öğrencilerden yoğun ilgi gören kütüphaneler ikinci ara tatilde de ders çalışmak ve kitap okumak isteyenlerin akınına uğruyor.

Kayseri'de bağımlılıkla mücadele artıyor

Kayseri'de 'ben olsaydım' temasıyla başlayan Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı'nda konuşan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, toplumun her kesimini bağımlılık konusunda bilgilendireceklerini söyleyerek, Bağımlılıkla Mücadeleyi her yönüyle yapmamız gerekiyor dedi.

Develi'de başarılı lise öğrencileri İstanbul Kampı'na gitti

Kayseri'nin Develi ilçesinde bulunan Ahmet İslamoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde sınavlarda başarılı olan öğrenciler, İstanbul Kampı'na gönderildi.

Kayseri'de 315 bin 632 öğrenci ikinci ara tatile girdi

Kayseri'de bin 106 okulda eğitim hayatına devam eden 315 bin 632 öğrenci, bugün son ders zili ile beraber 9 gün sürecek olan ara tatile girdi.

Tekden Koleji'ne 80 madalya

'Lider şahsiyetler yetiştirme' gayesinde olan Tekden Eğitim Kurumları, akademik başarılarını yetenek alanındaki başarılarla taçlandırmaya devam ediyor.

KTO'da aile şirketleri semineri

Kayseri Ticaret Odası (KTO) ile KPMG Türkiye Şirketi işbirliğinde 'Aile Şirketleri' üzerine bir konferans düzenlendi. KTO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gülsoy, 'Aile Şirketlerinin ömürlerini uzatmak için kurumsal yönetimi güçlendirmeleri gerek' dedi.

Kayserili öğrenciler Sivas'a damga vurdu

Sivas'ta 16.'ıncısı düzenlenen Ortaokullar arası Bölge Finallerine katılan Kayserili öğrenciler, 7'si birincilik olmak üzere toplamda 11 ödül alarak finale damga vurdu.

ERÜ ile Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü arasında AR-GE işbirliği yapmak ve sektöre yönelik bilimsel etkinlikler düzenlemek amacıyla işbirliği protokol imzalandı.

Şablonunuzu seçin, kendinize özel CV'nizi oluşturun

İş hayatına atılım için etkili ve özenli bir öz geçmişinizin olması oldukça önemlidir. Birçok iş yeri çalışanlarını başvuru esnasında verdikleri cv veya öz geçmişlerine bakarak seçmektedirler. Bu sebeple öz geçmişinizi hazırlarken belirli bir kural içinde karşınızdakini etkileyecek şekilde hazırlamanız oldukça önemlidir. 

Talas'ın kütüphaneleri öğrencilerin gözdesi

Talas Belediyesi'ne bağlı kütüphanelerden son 1 yılda 307 bin 310 kişi yararlandı.

YÖK Başkanı Özvar, Kayseri Üniversitesi'ni Ziyaret Etti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Kayseri Üniversitesi'ni ziyaret etti ve senato üyeleri ile toplantı yaptı.

Jandarma ekipleri 13 bin traktör sürücüsüne 'trafik eğitimi' verdi

Kayseri'de jandarma ekipleri, bu yıl 17.'si düzenlenen Kayseri Tarım, Hayvancılık, Gıda Fuarı ve Türk Dünyası Akraba Toplulukları Tarım Fuarı'nda yaklaşık 13 bin traktör sürücüsüne trafik eğitimi verdi.

Tekden Öğrenci Meclisi'nden 'savaşa hayır' çağrısı

Özel Tekden Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Tekden Öğrenci Meclisi'nin 4.'sü düzenlendi. Meclisin gündeminde Türkiye ve dünyadaki olaylar tartışılırken, öğrenciler tarafından da 'savaşa hayır' yazılı pankartlar açıldı.

Toplam 1735 haber.