Yozgat Haber Haberleri

Yozgat Haber Haberleri

Yozgat'ta Sürmeli Festivali çeşitli etkinliklerle tamamlandı

Yozgat Belediyesi tarafından bu yıl 5-7 Ağustos günleri arasında düzenlenen 21. Uluslararası Sürmeli Festivali çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Komşular arasındaki su meselesi kanlı bitti: 1 ölü, 1 yaralı

Yozgat'ta bahçe sulama meselesi nedeniyle komşu iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

Yozgat'ta 6 bin yıl öncesine 'hassas dokunuş'

Anadolu'nun en eski yerleşim merkezlerinden biri olan ve tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Yozgat'ta tarihi gün yüzüne çıkartılıyor.

Yozgat'ta trafik kazası: 6 yaralı

Yozgat'ta hafif ticari araç ile otomobilin çarpışması sonucu 1'i ağır 6 kişi yaralandı.

Yozgat'ta yerli tohum yeşil mercimekte yüksek verim elde edildi

Yozgat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerince, deneme ekimleri yapılan 6 çeşit yerli yeşil mercimeğin hasadı yapılırken yerli ve milli çeşitlerle yüksek verim elde edildi.

Geri dönüşüm kütüphanesine ilçe halkı yoğun ilgi gösteriyor

Şefaatli Halk Eğitim Merkezi tarafından 'Sıfır Atık Projesi' çerçevesinde geri dönüşümden elde edilen malzemelerle oluşturulan kütüphanede yer alan bin 700 kitap ilçe halkının hizmetine sunuldu.

Boşandığı eşinin ardından çocuklarıyla birlikte Türkiye gelip İslam'ı seçti

Boşandığı eşinin ardından 2 çocuğuyla birilikte Fransa'dan Türkiye'ye gelen Fransa vatandaşı Jennifer, kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.

Yağlık ayçiçeğinde yüksek rekolte bekleniyor

Türkiye'nin önemli tarımsal üretim merkezlerinden Yozgat'ta, ekim alanı geçen yıla oranla 4.5 kat artan yağlık ayçiçeğinde yüksek rekolte bekleniyor.

Boşandığı eşini öldürüp, intihar etti

Yozgat'ın Yerköy ilçesinde boşandığı eşi H.B.'yi pompalı tüfekle vurarak öldüren S.B., eski kayınbiraderi T.B.'yi de yaraladı. S.B. aynı silahla yaşamına son verdi.

Çocuklardan tarihe ince dokunuş

Sorgun Belediyesi tarafından Peyniryemez köyü Çadırhöyük kazı alanında 'Çocuklarla Geçmişe Yolculuk' temalı etkinlik düzenlendi.

Anız ateşi ürün kalitesi ve verimini düşürüyor

Yozgat Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuğrul Yakupoğlu, anız yangınlarına dikkat çekerek anız yangının toprağa zarar vermekle beraber ürünün kalitesini ve verimini düşürdüğünü ifade etti.

Yarım asırlık muhtar aday mühre veda ediyor

Yozgat'ın Şefaatli ilçesine bağlı Ekinciuşağı köyü muhtarı 83 yaşındaki Fikret Şahin, 45 yıldır kesintisiz muhtarlık görevini yürütüyor. Ömrünün yarısını muhtar olarak sürdüren Şahin, 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde muhtar adayı olmayacak.

Sorgun'da Yaz Kur'an Kursları Devam Ediyor

Kuran-ı Kerim ve dini bilgileri öğrendiği Yaz Kur'an kursları, tüm yurtta olduğu gibi Sorgun'da da eğitim ve öğretimine devam ediyor.

Yozgat'ta saman balyası mesaisi başladı

Türkiye'nin önemli tahıl üretim merkezlerinden olan Yozgat'ta hububat hasadının ardından saman balyalama mesaisi de başladı.

Unutulmaya yüz tutmuş dokumacılık, Yozgatlı kadınların elinde hayat buluyor

Yozgat'ın Şefaatli ilçesinde Halk Eğitim Merkezinde açılan halı ve kilim dokuma atölyesi ile geleneksel dokumacılık kadınların elinde yeniden hayat buluyor.

Üniversite tercihi yapacak öğrencilere Yozgat Bozok Üniversitesi'nden büyük kolaylık

Yozgat Bozok Üniversitesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrencilere tercih döneminde destek amaçlı hazırlanan 'tercihkilavuzu.bozok.edu.tr' internet sitesini hayata geçirdi.

Yozgat'ta araç menfeze düştü: 1 ölü, 2 yaralı

Yozgat'ta meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı.

Yozgat'ta 2 bin 83 kişi keneden dolayı sağlık kuruluşlarına başvurdu

Yozgat'ta bu yıl içinde 2 bin 83 kişi vücuduna yapışan keneler nedeniyle sağlık kuruluşlarına başvururken, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) virüsünden 3 kişi hayatını kaybetti.

Uluslararası Rafting Türkiye Grand Prix'si tamamlandı

Yozgat'ın Çekerek ilçesinde 5 ülkeden 38 takımın katılımıyla düzenlenen Uluslararası Rafting Türkiye Grand Prix'si tamamlandı.

Yozgat'ta koç ve buzağı güzellik yarışması yapıldı

Yozgat'ın Çekerek ilçesinde Doğa ve Spor Festivali etkinlikleri çerçevesinde 'Koç ve Buzağı Güzellik Yarışması' düzenlendi.

Bakan Kasapoğlu, Yozgat'ta rafting yaptı

Yozgat'ta düzenlenen Uluslararası Rafting Türkiye Grand Prix etkinliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu rafting yaptı.

Bakan Kirişci: 'Kırsala geri dönüş yapmak zorundayız'

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, kırsalın önemine değinerek, 'Rusya ve Ukrayna savaşı bize tarımın ne kadar stratejik, gıdanın ne kadar vazgeçilmez olduğunu öğretti ve bu konulardan hareketle artık dünya birbirine mal satmaz hale geldi' dedi.

Akdağmadeni'nde kaza: 6 yaralı

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 6 kişi yaralandı.

Bakan Bozdağ: '15 Temmuz direnişi 7 düvele karşı verilen bir mücadeledir'

15 Temmuz darbe teşebbüsünün sadece Fetullahçı terör örgütüne (FETÖ) karşı verilen bir mücadele olmadığını söyleyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, '15 Temmuz'da bu milletin verdiği mücadele, sadece FETÖ'cülere karşı değil onları destekleyen yularını elinde tutan ülkeler ve güçler ile 7 düvele karşı verilmiş büyük bir mücadeledir' dedi.

Yozgat'ta otobüs yoldan çıktı, 8 yolcu hastaneye kaldırıldı

Yozgat'ın Yerköy ilçesinde yolcu otobüsünün yoldan çıkması sonucu 8 yolcu yaralandı.

Otobüs yoldan çıktı, 8 yolcu hastaneye kaldırıldı

Yozgat'ın Yerköy İlçesinde yolcu otobüsü yoldan çıktı, hafif yaralanan 8 yolcu tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı.

Türkiye'nin ilk milli parkında bayram yoğunluğu

Türkiye'nin ilk milli parkı olan Yozgat Çamlığı Milli Parkı, Kurban Bayramı'nın 3. gününde de güzel havayı fırsat bilen piknikçilerin akınına uğradı.

Yozgat'ta ihtiyaç sahipleri için 500 koyun kesildi

Avusturya Viyana Uluslararası Demokratlar Birliğince, 'Gurbetten Sılaya' projesi doğrultusunda 'Bu Kurbanda da Tebessüme Hissedarız' sloganı ile Yozgat'ta 500 küçükbaş hayvanın kesimini yaptırılarak bin 500 ihtiyaç sahibi aileye dağıtımını gerçekleştirildi.

Milletvekili yeğeni olmakla tehdit etti, hakkında idari soruşturma açıldı

Yozgat Valisi Ziya Polat'ın da bulunduğu ortamda yaralı valilik çalışanına müdahale ederken emniyet görevlilerini milletvekili yeğeni olmakta tehdit edip tartışan doktor hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Prof. Dr. Kader: 'Çıplak elle çiğ ete dokunmayın'

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çiğdem Kader, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına neden olan virüsün hayvanların kan ve vücut dokuları ile çıplak elle temas sonrasında da bulaşabileceğini belirterek, 'Çıplak elle çiğ ete dokunmayın' dedi.