Yeşilhisar Haberleri

Yeşilhisar Haberleri

MHP'li Özdemir: 'Selahattin Demirtaş teröristtir'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 'Adım Adım 2023' sloganıyla düzenlenen ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma toplantısında İncesu ve Yeşilhisarlı partililerle bir araya gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir; Allah izin verirse şanlı ve şerefli Türk askeri, kahraman Mehmetçiğimiz ilk fırsatta Suriye'ye gidecek ve CHP'den umut bulan teröristlerin inlerini başlarına yıkmaya devam edecektir. Tezkereye 'hayır' diyen CHP aziz milletimize ne anlatabilecektir? Bugünkü CHP yönetimi Atatürk'ten uzaklaşmış, hasımlarıyla kol kola girmiş, Atatürk ile hiçbir bağı kalmamıştır. Kılıçdaroğlu'nun başında olduğu Cumhuriyet Halk Partisi açık bir milli güvenlik tehdidi haline gelmiştir dedi.

Milletvekili Ersoy, Yeşilhisarlı çiftçilerin sulama sorunlarını DSİ’ye iletti

Kayseri Bağımsız Milletvekili Baki Ersoy, vatandaşlar tarafından kendisine iletilen sulama sorunlarını Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’ne iletti

Sultan Sazlığı Kuş Cenneti’nde ilk defa Akkuyruklu Kız Kușu’nun ürediği gözlemlendi

Kayseri’nin Yeşilhisar, Yahyalı ve Develi sınırlarında bulunan Sultan Sazlığı Kuş Cenneti’nde Akkuyruklu Kız Kuşu’nun ilk defa ürediği gözlemlendi. 

KAYÜ Yeşilhisar MYO'da mezuniyet coşkusu

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Yeşilhisar MYO'dan 2021-2022 bahar döneminde mezun olan öğrencilere törenle diplomaları verildi ve şed kuşatıldı.

İYİ Partili Yücel: “Banliyö tren hattı neden tamamlanmadı?”

 İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Sarıoğlan – Yeşilhisar banliyö tren hattı projesinin neden tamamlanmadığını sordu. 

Soğanlı’da sel, maddi hasara sebep oldu

 Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde etkili olan yağışlar, sele sebep oldu. Bez bebekleriyle meşhur Soğanlı Ören Yeri’nde meydan balçıkla doldu, cami ve bazı evlerin bahçe duvarları yıkıldı. 

Şehit Kübra Doğanay Fen Lisesi’nde ‘TÜBİTAK Bilim Fuarı’ açıldı

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde bulunan Şehit Kübra Doğanay Fen Lisesi’nde ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’ açıldı.

Soğanlı Ören yeri, hafta sonu ziyaretleriyle canlandı

Kayseri’de bulunan Soğanlı Ören Yeri hafta sonunun etkisiyle ziyaretçi akınına uğradı.

Sarıoğlan – Yeşilhisar banliyö tren hattı neden bitirilemedi?

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yapımı yılan hikayesine dönen Sarıoğlan – Yeşilhisar banliyö tren hattı projesinin neden tamamlanamadığını açıkladı. Büyükkılıç, “Bir sonraki yerel seçimde tekrar aday olacak mısınız?” sorusunu da cevapladı.

Çukura düşen ineği itfaiye kurtardı

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde yaklaşık 3 metre derinliğindeki su çukuruna düşen inek, itfaiye ekipleri ve kepçe yardımıyla bulunduğu yerden çıkarıldı. 

Sultan Sazlığı'nda ilk defa yeşil arıkuşu gözlemlendi

Kayseri'nin Develi, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinin ortasında bulunan ve 300'den fazla kuş türüne ev sahipliği yapan Sultan Sazlığı Milli Parkı'nda daha önce kaydı tutulmayan ve görüntüsü alınamayan yeşil arıkuşu gözlemlendi.

Çatısı yıkılan kerpiç evden mucize eseri kurtuldu

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde etkili olan yağışlar nedeniyle kerpiç evin çatısı yıkıldı. Evde tek yaşayan 48 yaşındaki Ali Kök, mucize eseri kurtuldu.

Kayganlaşan yolda kayan araç, bir evin bahçesine düştü

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde yağış nedeniyle kayganlaşan yolda sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği araç, yoldan çıkarak bir evin bahçesine düştü. 

Ziraat mühendisi Sedat : “Mayıs ayında don bekliyoruz”

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde elma yetiştiriciliği yapan Ziraat Mühendisi Sedat Arslan, don nöbeti tuttuklarını söyledi. Arslan, mayıs ayında da don beklediklerini belirtti.

Anneannesini boğduğu iddiasıyla gözaltına alındı

 Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde İ.A. isimli kişi anneannesini boğarak öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alındı. 

Yeşilhisar ve Develi'de kum fırtınası

Kayseri'nin bazı ilçelerinde kum fırtınası etkili oldu.

Başkan Büyükkılıç Yeşilhisarlılarla iftar yaptı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ile Yeşilhisar Belediyesi'nin düzenlediği iftar programına katıldı. Yeşilhisar AK Parti İlçe Başkanlığı'nın yeni binasının açılışını da yapan Başkan Büyükkılıç, 'Çalışacağız, bizi sevenleri mahcup etmeyeceğiz. Gayret edeceğiz, ilçemize, şehrimize layık olacağız' dedi.

Kavak ağacı ölüm getirdi

Kayseri’nin Yeşilhisar İlçesine bağlı Güzelöz mahallesinde üzerine kavak ağacı düşen Ali Boztepe yaşamını yitirdi.

Yeşilhisar’da kayısı ve elma ağaçlarını zirai don vurdu

 Kayısı yetiştiriciliğinde önemli yere sahip Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde, ani sıcaklık düşüşü sonrası meyve ağaçlarında kısmi zirai don olayı gerçekleşti. 

Kayısı diyarı Yeşilhisar’a kar sürprizi

Kayısı diyarı olarak bilinen Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde çiçek açan kayısı ağaçlarına kar sürprizi… Sıcaklığın düşmesi nedeniyle zirai don riski ortaya çıktı. 

Liseli gençler, harçlıklarını bağda çalışarak kazanıyor

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde 1’i üniversite hazırlık 2’si lise öğrencisi gençler, ara tatili bağda çalışarak ve aile ekonomilerine katkı sağlayarak geçiriyor.

Yeşilhisar'da traktörlerdeki eksikler denetlendi

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde polis, traktörlerde reflektör denetimi yaptı. Eksiği bulunanlar uyarıldı.

Badem ağaçları baharı müjdeledi

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde açan badem ağaçları baharı müjdeledi.

Yeşilhisar ve Yahyalı’da pancar ekimi başladı

Kayseri’nin Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinde pancar ekimi başladı. Yeşilhisar Pancar Bölge Müdürü İsmail Türkarslan, bu sene 39 bin dekar alanda pancar ekimi yapılacağını açıkladı.

Yeşilhisar’da korkutan yangın

 Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde depo olarak kullanılan binada çıkan yangında maddi hasar oluştu. 

Köye giden sağlık çalışanlarına hastalarından sürpriz

 Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde köylerde mobil sağlık hizmeti veren sağlıkçılara, vatandaşlar sahip çıktı. Sağlıkçılara uygulanan şiddet olaylarını anımsatan Araplı Mahalle Muhtarı Hamza Bulut’un eşi Melahat Bulut, sağlık görevlilerine ikramda bulunarak gönüllerini aldı.

Yeşilhisarlı küçük mucitler zeytinle çalışan piyano yaptı

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde robotik kodlama öğrenimi gören ilkokul öğrencileri, tuşları siyah zeytin tanelerinden oluşan bir piyano yaptı.

Belediye işçisi 20 günlük yaşam mücadelesini kaybetti

Melikgazi Belediyesi’nde kepçe operatörlüğü yaparken geçirdiği kaza sonucu yoğun bakımda tedavi gören Recep Özel, hayatını kaybetti. 

Yeșilhisar’da ihtiyaç sahiplerine yardım dağıtıldı

Yesilhisar İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Yeşilhisar Şubesi tarafından, ihtiyaç sahiplerine Ramazan öncesi temel gıda ve giysi yardımında bulunuldu. 

Kıbrıs Gazisi kansere yenik düştü

 Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde yaşayan Kıbrıs Harekatı gazisi Mehmet Erdoğan, 70 yaşında hayatını kaybetti.