Yeşil Alan Haberleri

Yeşil Alan Haberleri

Yeşil bir Bünyan için çalışmalar sürüyor

Bünyan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince ilçe genelinde bulunan park, yeşil alan, bahçeler ve Karatay Mahallesi Halı sahasında bakım, onarım, yenileme ve temizlik çalışmaları yapıldı.

Hacilar da park ve yesil alan miktari artiyor

Hacılar Belediyesi, halkın daha kaliteli zaman geçirebileceği çok sayıda modern yeni nesil oyun grupları ile donatılmış parkları ilçeye kazandırdı. İlçedeki yeşil alan miktarı da belediye çalışmalarıyla arttırılırken Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, “Vatandaşlarımızın, özellikle de çocuklarımızın sağlıklı vakit geçirebilecekleri alanları çoğaltıyoruz” dedi.

Kocasinan'da yeşil alan rekoru

Kocasinan Belediyesi, daha yeşil Kocasinan çalışmaları kapsamında ilçenin dört bir yanına kazandırdığı yeni parklarla yeşil alan rekorunu yeniledi. Kocasinan’ı toplam yeşil alan 6 Milyon 50 bin 962 metrekare ile Dünya standartlarının üzerine çıkartarak, ‘Yeni bir yemyeşil Kocasinan’ inşa ettiklerini vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 2022 yılının ana temasının ‘Yeşil’ olacağını ve yeni yeşil alanlarla yeni bir rekor elde edeceklerini söyledi.

Talas'ta kişi başına düşen yeşil alan 10 metrekareye yaklaştı

Talas Belediyesi, 2021 yılında park bahçe ve yeşil alan çalışmalarıyla göz doldurdu. Yıl içinde yapılan çalışmalarla 100 bin metrekare yeni yeşil alan oluşturulurken kişi başına düşen yeşil alan miktarı da 9,8 metrekareye yükseltildi.

Talas Belediyesi'nden atıl alanlara ince dokunuşlar

İlçede yeşil alan ve spor sahası olabilecek her alanı değerlendiren Talas Belediyesi hem çirkin görüntüleri ortadan kaldırıyor hem de kullanışlı estetik mekanlar oluşturuyor.

10 Bin fidan toprakla buluşuyor

Ağaçlandırma ve yeşil alan çalışmalarıyla binlerce fidanı toprakla buluşturan ve kentteki yeşil alan miktarını arttıran Nevşehir Belediyesi, şimdi de Kahveci Dağı eteklerinde 10 bin fidan dikimi gerçekleştiriyor.

Talas'a 3 bin 300 metrelik bisiklet ve yürüyüş yolu

İlçedeki yeşil alan ve sportif tesisleri hızla artıran Talas Belediyesi, vatandaşların hayatına dokunmaya devam ediyor. Bu kapsamda toplam 3 bin 300 metre uzunluğunda yeni bisiklet ve yürüyüş yolu tamamlanarak hizmete sunuldu. Ayrıca güzergh boyunca devam eden çalışmalar tamamlandığında ilçeye 21 bin 300 metrekare büyüklüğünde yeni yeşil alan kazandırılmış olacak.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, 'KOCASİNAN, YEŞİL KALKINMA HEDEFİNİN LOKOMOTİFİ OLACAK'

Kocasinan Belediyesi, daha yeşil Kocasinan çalışmaları kapsamında yaptığı yatırımlarla yeşil alan rekorunu yeniledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı 'Yeşil Kalkınma Devrimi'ni görev addettiklerini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 6 yılda 520 bin ağaç diktiklerini ve Kocasinan'ı toplam 5 Milyon 886 bin metrekare yeşil alana ulaştırdıklarını belirterek, 2023 yılında hedeflenen 7 Milyar fidanın toprakla buluşmasına büyük destek olacaklarını söyledi.

ALİ DAĞI SOSYAL TESİSİ GÜN SAYIYOR

Talas Belediyesi Ali Dağı 360 Sosyal Tesisinin yapımı tüm hızıyla sürüyor. Ali Dağı'nı bambaşka bir hüviyete büründürecek olan tesisin inşaatında incelemeler yapan Başkan Yalçın, Talas'a hem çok şık bir sosyal tesis hem de 20 bin m² yeşil alan kazandıracaklarını söyledi.

Esnaf Toki'ye Yeşil Alan Müjdesi

Melikgazi Belediyesi, ilçeye yeni park ve rekreasyon alanı kazandırmak üzere çalışmalarına hız verdi. İlçe genelinde her mahalleye yapılacak olan parklar, Kayseri'nin yeni cazibe merkezleri olacak.

Büyükkılıç Sahabiye'de temel attı, yeşil alan müjdesi verdi

Kayseri Büyükşehir belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Uygulama Etabının temel atma çalışmasına katılarak, yeşili ve çevreyi önemseyen bir anlayışla 350 bin metrekarelik inşaat alanında azaltmaya gittiklerini açıkladı. Büyükkılıç, ilk etabın da tamamlanma aşamasına geldiğini belirterek, hak sahiplerine daire ve işyerlerini ekim ayı sonu itibariyle teslim edeceklerini de müjdeledi.

Yeni parklarla yeni bir rekor

Kocasinan Belediyesi, daha yeşil Kocasinan çalışmaları kapsamında ilçenin dört bir yanına yeni ve farklı parklar yapıyor. Dünya standartlarının üstünde bir 'Yeni Kocasinan' inşa ettiklerini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, bilindiği üzere Dünya standartlarına göre kişi başına düşen yeşil alan miktarı 9 metrekare iken, yapılan hizmetlerle Kocasinan'da kişi başına düşen bu miktar 14.94 metrekareye ulaştığını ve yeni parklarla yeni bir rekor elde edeceklerini söyledi.

Parklar yenileniyor, Kocasinan güzelleşiyor

Kocasinan Belediyesi, ilçe genelinde yer alan parklarda, bakım, onarım ve çevre düzenleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Parkların güzelleşmesi ve işlevselleşmesi için farklı konsept çalışmaları uyguladıklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, özellikle daha güzel yarınlar için yeşil alanlar inşa etmeye devam edeceklerini söyledi.

Hacılar'da sosyal alanlar huzur veriyor

Hacılar Belediyesi tarafından her mahalleye yaptırılan sosyal donatılı yeşil alanlar ilçe halkına huzur veriyor.

Yeşil alanlarda ekolojik dönüşüm

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı, orta refüjlerde ve orta refüj kavşaklarında şehir hayatıyla birlikte çevre ve tasarrufu ön plana çıkaran bir anlayışla çalışmaya başladı. Ekolojik dönüşüm adı verilen bu anlayışla daha çok suya ihtiyaç duyan çim yerine daha az suya ihtiyaç duyan ama görselliği çok daha güzel olan çalı grubu bitkileri dikilerek hem su tasarrufu sağlandı hem de Kayseri'nin güzelliğine güzellik katıldı.

Melikgazi'den sağlığa destek

Melikgazi Belediyesi İl Sağlık Müdürlüğü'ne devredilen eski Askeri Hastanenin bulunduğu 120 dönümlük alanda çim ve otları biçme çalışması yaptı. Belediye ekipleri aynı zamanda havaların ısınmasıyla birlikte ilçe sınırları içinde bulunan parklar ile yeşil alanlarda bakım, onarım, yenileme ve budama çalışmalarına ağırlık verdi.

Ali Dağı'na 20 bin metrekare daha yeşil alan

Talas Belediyesi Ali Dağı'na 20 bin m daha yeşil alan kazandırıyor. Göreve geldiği günden bu yana çeşitli organizasyonlar adı altında Ali Dağı'na on binlerce ağaç dikilmesini sağlayan Başkan Mustafa Yalçın, şimdi de 20 bin m büyüklüğünde yeni bir yeşil alan çalışması gerçekleştiriyor.

Yeşil alan ve parklarda çalışmalara devam

Bünyan Belediyesi Park ve Bahçe Müdürlüğü ekipleri ilçe genelindeki yeşil alan ve parklarda çim biçme, yabani ot temizliği ve peyzaj çalışmalarını sürdürüyor.

TALAS'TA YEŞİL ALAN ÇALIŞMASI

Talas Belediyesi, mevsiminin gelmesiyle birlikte ağaçlandırma ve yeşil alan çalışmalarına hız kazandırdı. Bu kapsamda bir yandan 15-20 yaşlarındaki ulu ağaçlarlar toprakla buluşturulurken bir yandan da çim, çiçek ve süs bitkisi ekimi gerçekleştiriliyor.

Mezarlıklarda bakım çalışması

Bünyan Belediyesi ilçedeki mezarlıklarda çevre düzenlemesi, temizlik çalışması, yeşil alanlarda bakım ve ağaç budama çalışması yapıyor.

Kocasinan'ın akciğerlerine takviye

Kocasinan Belediyesi, hem sürdürülebilir kırsal kalkınmanın sağlanması hem de yeşil alan miktarını artırmak amacıyla ilçedeki 45 kırsal mahalleye 5 bin ceviz ile 10 bin çam fidanı dağıtıyor. Mevcut tarımın yanı sıra katma değeri yüksek tarım ürünleri için Kocasinan'ın tüm mahallelerine destek olduklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 5 yılda 307 bin fidan ve ağacı toprakla buluşturduklarını, bu doğrultuda 2020 yılında da yeşil alan ve ağaç dikmede yeni bir rekor kırmaya hazırlandıklarını ifade etti.

Şehir merkezinde çalışmalara hız verilecek

Bahar ayının yaklaşmasıyla beraber çalışmalarına başlayan Melikgazi Belediyesi, yol yapımı, yaya yolu, otoparklar, yeşil alan ve peyzaj düzenlemesi çalışmalarına hız verecek.

'Yeşil miktarını artırmak istiyoruz'

2020 yılını ağaçlandırma ilan eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, farklı illerden yeni ağaçlar aldıklarını ve hızlı bir şekilde ilçeye kazandıracaklarını söyledi. Palancıoğlu, 'Melikgazi Belediyesi olarak en çok önem verdiğimiz konular arasında ilçemizi ağaçlandırmak var. Yeşil alan miktarını artırmak istiyoruz' dedi.

Hacılar'a yeni parklar kazandırılıyor

Hacılar Belediyesi, ilçedeki yeşil alanlar, çocuk parkları ve dinlenme alanlarını arttırmak için başlattığı çalışmaları aralıksız sürdürüyor.

Çolakbayrakdar: "Yeşil alan miktarı daha da artırılacak"

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, mevcut parkların bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra ilçeye yeni ve farklı yeşil alanlar kazandırarak, vatandaşların hoşça vakit geçirebilecekleri sosyal alanların sayısını artırdıklarını söyledi.

Günaydın, "Kayseri'nin Orman Varlıklarının Durumu İç Açıcı Değil"

Sarıkamış Hatıra Ormanı'nın açılışında konuşan Vali Şehmus Günaydın, "Göreve başladığımızda Kayseri'nin orman varlıklarına baktım ama manzara maalesef çok iç açıcı değil. Bugün değişik rakamlar var ama bugün Türkiye'nin orman varlığı yüzde 28. Biz bu ortalamanın da çok altındayız maalesef" dedi.

Melikgazi'de çalışma toplantısı yapıldı

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan yol açılması, park yapımı, ağaçlandırma, yeşil alan, alt yapı, sosyal ve spor tesis inşası ile büyük ölçekli bakım ve onarım yapılacak çalışmaların planlaması için yapılan toplantı da yatırımların uygulama takviminin belirlendiğini söyledi.

YEŞİL REKOR BELEDİYESİ

Kocasinan Belediyesi park sayısını 352'ye çıkarırken yeni Kocasinan için de yeşil alan miktarının 425 bin metre kareye ulaştığı açıklandı. Buna göre toplamda miktarı 2 milyon 56 bin 405 metre kareye ulaşan yeşil alan ile yeni bir rekora imza atıldı.

Kayseri OSB'de Çevre Duyarlılığı İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan 2018 yılı çevre düzenleme ve yeşil alan çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada 2018 yılında park alanlarına 10 bin fidan, kavşak peyzaj çalışmalarında 15 bin adet süs bitkisi dikildiğini ifade etti.

Kocasinan Belediyesi Yeşil Alan Rekorunu Kırdı

Kocasinan Belediyesi, 2018 yılında yaptığı çalışmalarla park sayısını 352'ye yükselterek, yeşil alan rekoru kırdı. Yeni Kocasinan için 425 bin metrekare yeni yeşil alan oluşturulduğunu belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmanın gayreti içinde olduklarını belirtti.