Suudi Arabistan Haberleri

Suudi Arabistan Haberleri

Vekil imam Ezanı Güzel Okuma Yarışmasında dünya birincisi oldu

Sivas'ta görev yapan vekil imam hatip, Suudi Arabistan Televizyonunun düzenlediği Kuran-ı Kerim'i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışmasında dünya birincisi oldu.

Kayseri'de de görev yapan müezzin, sesiyle Suudi Arabistan'a damga vurdu

Bir süre önce Kayseri'de de görev yapan müezzin Muhsin Kara, Suudi Arabistan'da düzenlenen 'Kuran-ı Kerim ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması'nda birinci oldu.

Engelli aracı ile her gün 800 ekmeği 300 aileye ulaştırıyor

Suudi Arabistan'ın Medine kentinde geçirdiği iş kazası sonrası engelli kalan 56 yaşındaki Mehmet Taşçı, engelli aracıyla her gün ihtiyaç sahibi 300 ailenin sofralarına ücretsiz ekmek götürüyor.

Suudi Arabistan’da kar sevinci

Suudi Arabistan'da etkili olan kar yağışı sonrası halk sokaklarda karın keyfini çıkardı.

Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’de sosyal mesafe uygulaması yeniden başladı

Suudi Arabistan'da Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'de sosyal mesafe kuralı yeniden uygulanmaya başladı.

Yumurta ihracatı ülke değiştiriyor

İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, Kayseri'de üretilen 3 yumurtadan birinin yurt dışına gönderildiğini belirterek, "Irak'ta geçen yıl yaşanan olumsuz sonuçlar sonrasında sektör Katar, BAE, Umman, Suudi Arabistan ve Türki Cumhuriyetlere yöneldi" dedi.

11 YILDIR CEVAP YOK

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, 11 yıl önce Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (KASKİ) Suudi Arabistan'a yaptığı gezinin ardından, kuruma sordukları soruların cevaplarını mahkeme kararına rağmen halen alamadıklarını söyleyerek, 'Biz bu soruların cevaplarını KASKİ'den 11 yıl sonrada olsa bekliyoruz' dedi.

Suudi Arabistan'da kalan Türk işçiler yardım bekliyor

Suudi Arabistan'da otel inşaatında yaklaşık 13 aydır çalışan yaklaşık 480 işçi, ücretlerini alamadıklarını belirterek greve başladı. 4. gününe giren grevde işçiler 8 aydır maaş alamadıklarını belirterek yetkililerden yardım istedi.

Hac adaylarının aşı saatlerinde düzenleme

Suudi Arabistan'a Hac ve Umre görevini yapmak için seyahat edecek olan vatandaşların sağlıklarını korumak ve Türkiye'ye dışarıdan bulaşıcı hastalık gelmesini önlemek amacıyla alınan önlemlerden biri olan menenjit aşılama işlemi İl Sağlık Müdürlüğü tarafından belirlenen merkezlerde yapılıyor. 

Kayserili hacılar memleketlerine dönmeye başladı

Hac ibadetini yapmak üzere Suudi Arabistan'a giden hacılar, hac farizasını yerine getirerek memleketleri Kayseri'ye döndü. 

Mehmet Görmez'in sözleri ABD kuklası Suudi Arabistan'a bomba gibi düştü!

Suudi sosyal medya kullanıcıları, eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in, "iki kıblenin hamisi olmayan iki haremin hadimi olamaz" yönündeki açıklamalarından rahatsız oldu.

Medine Türk Okulu'ndan Mehmetçiğe destek!

Suudi Arabistan'ın Medine şehrinde eğitim faaliyetlerine devam eden Medine Uluslararası Türk Okulu, öğretmen ve öğrencileri tarafından, Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı'nda terörist güçlere karşı mücadele veren kahraman Mehmetçiklerimize destek için "Peygamber Hurması" ve hazırlanan mektuplar gönderildi.

KAYGILIYIZ

Suudi Arabistan'ın Mekke için yeni imar düzenlemesi planı

Suudi Arabistan gazetesinden PKK'lı ile röportaj!

Suudi Arabistan'da 'Ukaz' gazetesi, PKK'lı ile yaptığı uzun bir röportajı yayınladı.

TOPLANTIYA KATILMAYAN SUUDLAR YEMEN'i VURDU

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon uçakları Yemen'in başkenti Sanaa'da polis kampını vurdu.

ARAP LiDERLERiN ABD iLE KUDÜS PAZARLIĞI

Suudi Arabistan, Ürdün ve Bahreyn'li isimlerin ABD ile Kudüs konusunda pazarlık görüşmeleri yaptıkları düşünülüyor.

Suudi Arabistan'da kadınlara stadyuma girme hakkı

Suudi Arabistan'daki kadınlara stadyuma girme hakkı tanındı.

'Mekke'ye balistik füze son anda engellendi!'

Yemen'de İran destekli Şiilerle savaşan Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyona göre bu topraklardan Mekke'ye atılan balistik bir füze son anda engellendi!

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KÖRFEZ'E ÇIKARMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez turuna çıkıyor. Erdoğan, 23-24 Temmuz'da Suudi Arabistan, Katar ve Kuveyt'e gidecek.

Katar ile ABD arasında 12 milyar dolarlık anlaşma

Katar Savunma Bakanlığı, 12 milyar dolar değerinde F15 savaş uçağı alımı için ABD ile anlaşma imzalandığını duyurdu.

Suud'un sıradışı lideri: Faysal bin Abdülaziz

Kral Faysal suikastı, zengin Arap ülkelerini yönetenlerin, petrolü uluslararası ilişkilerde bir silah olarak kullanmasının önünü kesmek için tertip edilmişti.

MAZLUMDER'den Katar açıklaması

MAZLUMDER Kayseri Şubesi Başkan Yardımcısı Ahmet Taş, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretinin akabinde, Katar'a uygulanan abluka ve yaptırımlar ile oluşturulan terör listesini haksız bulduklarını belirtti.

Almanya Dışişleri Bakanı'ndan flaş Katar açıklaması

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel Katar'ın Suudi Arabistan ve diğer bazı Arap ülkelerince izole edilmesinin yeni bir savaşa yol açabileceği uyarısında bulundu.

'Mevcut krizde KİK ülkelerinin tamamı kaybedecek'

BAE Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf, Katar kriziyle ilgili, 'Mevcut krizde KİK ülkelerinin tamamı kaybedecek. Ancak en çok kaybeden Suudi Arabistan olacaktır.' dedi.

İran sokağa döküldü: 'Suudi Arabistan'a ölüm' sloganları!

İran'da parlamento binasında ve Humeyni mezarı önünde gerçekleştirilen çifte saldırılar sonucunda hayatını kaybedenler için cenaze töreni düzenlendi.

Suudi Arabistan, El-Cezire'yi silmeyen işletmeye ceza kesecek

Suudi Arabistan Turizm ve Milli Miraslar Başkanlığı, ülkede bulunan otel ve işletmelere gönderdiği yazı ile Katar merkezli El-Cezire televizyonuna ait tüm kanalların silinmesini istedi. Kanalı silmeyen işletmelere 100 bin riyal para cezası kesileceği kaydedildi

KÖRFEZ'DE ŞEYTANi KUŞATMA

Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Doğu Libya Hükümeti ve Yemen'den oluşan 6 Arap ülkesi, 'terör örgütlerini desteklediği' gerekçesiyle Katar ile diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurdu. Arap liginin bu adımı, 20 Mayıs'taki Suudi ziyaretinde ABD Başkanı Trump'ın İslami hareketler için 'terör örgütü' ifadesinin bir neticesi olarak değerlendirilirken, körfez ülkelerinin bu şeytani kuşatmasının arkasında bölgede etkinliğini daha çok artırmak isteyen Amerika'nın olduğu belirtiliyor.

Murat Yetkin: Katar krizi 'Dokunan yanabilir'

Hürriyet gazetesinden Murat Yetkin bugünkü köşe yazısında Katar Krizini kaleme aldı, "dokunan yanabilir" dedi.

Peş peşe artıyor! DEPREM BÜYÜYOR... Katar'la tüm ilişkilerini kesen ülke sayısı 6 oldu.

Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır, Doha yönetimiyle diplomatik ilişkileri kesti. Dört ülkeye saatler sonra Yemen ve Libya da katıldı. Katar'ın 'terörist' gruplara destek verdiğini savunan ülkeler, Doha yönetiminin bölgeyi istikrarsızlığa sürüklediğini ileri sürüyor.

Dört ülke Katar'la diplomatik ilişkilerini kesti!

Suudi Arabistan, Bahreyn, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri, ülke güvenliklerini gerekçe göstererek, Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurdular.