Sıfır Atık Haberleri

Sıfır Atık Haberleri

Develi Belediyesi'nden ilkokul öğrencilerine 'sıfır atık eğitimi'

Develi Belediyesi, ilçe merkezindeki tüm ilkokullarda sıfır atıkla ilgili bilgilendirme seminerlerini tamamladı.

Üniversitede 'Sıfır Atık Çalıştayı' düzenlendi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde, Sıfır Atık Kulübü tarafından 'Gönüllü Gençlerle Temiz Gelecek' projesi çerçevesinde Sıfır Atık Çalıştayı düzenlendi.

Hacılar Belediyesi sıfır atık belgesi aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca başlatılan Sıfır Atık Projesi çerçevesinde örnek belediyecilik sergileyen Hacılar Belediyesi sıfır atık belgesi aldı.

Atık malzemelerden 'kitap okuma köşesi' yapıldı

Yozgat Halk Eğitim Merkezi tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayesinde yürütülen, 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında geri dönüşümden elde edilen malzemelerle 'kitap okuma köşesi' oluşturdu.

Akdağmadeni'nde sıfır atık ve geri dönüşüm eğitimleri devam ediyor

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde, okullarda başlatılan ''Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm'' eğitimleri devam ediyor.

Melikgazi'den 5 ülke ve 5 şehire geri dönüşüm eğitimi

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi'nin sıfır atık ve geri dönüşüm konusunda referans olduğunu, 5 ülke ve 5 illin katılımıyla düzenlenen etwinning projesi dhilinde eğitim verildiğini söyledi.

'Smart Melikgazi' ile evsel ve sıfır atık toplamada kolaylık

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi'de bulunan evsel atık konteynerlerini Smart Melikgazi haritasına konumlarıyla birlikte işlediklerini, bununla beraber iş gücünden ve yakıttan tasarruf edildiğini söyledi.

Akdağmadeni Belediyesi başarısını 'Sıfır atık tesisi' ile taçlandırdı

Akdağmadeni Belediyesi, gelecek nesillere temiz bir ülke, sağlıklı bir çevre ile güzel bir doğa bırakmak amacıyla başlattığı proje kapsamında 'Sıfır Atık Tesisi'nin yapımını tamamlayarak çalışmalara başladı.

Öğrencilere sıfır atık ve çevre eğitimi verilmeye başlandı

Yozgat'ta başlatılan 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında okullarda verilecek olan atık yönetimi eğitimi ile atıkların boşa gitmemesi ve çevrenin temiz tutulması amaçlanıyor.

Kayseri Üniversitesi, “Sıfır Atık Belgesi” Aldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yurt genelinde yürütülen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Kayseri Üniversitesi’ne “Sıfır Atık Belgesi” verildi.

Anaokullarda sıfır atık farkındalığı

Melikgazi Belediyesi sıfır atık eğitimi ve farkındalık çalışmaları için ilçe genelindeki anaokullarına 50 adet geri dönüşüm kutusu dağıtarak çocukları bilgilendirdi.

Kocasinan, 1 yılda 7 bin 552 kilo elektronik atık ile 500 kilo atık pili ekonomiye kazandırdı

Geri dönüşüm alanında yenilikçi ve örnek belediye olmayı sürdüren Kocasinan Belediyesi, 2021 yılında 7 bin 552 kilo elektronik atık ile 500 kilo atık pil toplarken, 6 yılda ise toplam 17 bin 552 ton elektronik atık ve 7 bin 230 kilo atık pil topladı. Sıfır Atık Projesi'ne yaptığı yatırımlarıyla tam destek veren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, geri dönüşümün doğal kaynakların korunmasında ve ekonomik açıdan önemli olduğunu vurguladı.

Hacılar'da sıfır atık proje semineri gerçekleştirildi

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması ve atıkların geri kazanılması konularıyla alakalı Hacılar Belediyesi temizlik işleri personeline seminer verildi. Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, 'Amacımız yapılan projelerle gelecek nesillere yaşanılabilir bir çevre bırakmak istiyoruz' dedi.

BÜYÜKŞEHİR'DEN "ÇEVRE DOSTU" BİR SERGİ DAHA

KAYMEK eğitmenleri, sıfır atık projesi kapsamında kullanım süreleri dolmuş, kullanılmayacak düzeyde olan mobilyalar üzerine dekoratif ahşap süsleme branşı ile ürünler hazırladı.

KOCASİNAN BELEDİYESİ, 130 TON KIYAFET ATIĞINI GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRDI

Kocasinan Belediyesi, 'Kıyafet ve Evsel Tekstil Atık Kutusu' çalışması ile 2020 yılında topladığı 130 ton kıyafet atığını geri dönüşüme kazandırdı. 'Sıfır Atık Projesi'ne yaptığı yatırımlarıyla tam destek veren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, gelecek nesillere daha temiz ve daha güzel bir Türkiye bırakılmasını hedeflediklerini söyledi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 'SIFIR ATIK BELGESİ' ALDI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında Sıfır Atık Yönetim Sistemi'ni kurarak, Sıfır Atık Belgesi'ni almaya hak kazandı.

YAHYALI BELEDİYESİ SIFIR ATIK PROJESİ ÖDÜLÜ ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen 'Sıfır Atık Fikir Yarışması'nda Yahyalı Belediyesi'nin projesi ödül kazandı.

252 ton kıyafet atığını geri dönüşüme kazandırdı

Kocasinan Belediyesi'nin 2018 yılında ilçenin 182 farklı noktasına yerleştirdiği 'Kıyafet ve Evsel Tekstil Atık Kutusu' ile bu zamana kadar topladığı 252 ton kıyafet atığını geri dönüşüme kazandırdı. 'Sıfır Atık Projesi'ne yaptığı yatırımlarıyla tam destek veren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, gelecek nesillere daha temiz ve daha güzel bir Türkiye bırakılmasını hedeflediklerini söyledi.

Sıfır Atık Farkındalığı Oluşturan Okullara Sertifikaları Verildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi'nde farkındalık oluşturan okullara sertifikaları verildi.

İlk ikili toplama sistemli araçla geri dönüşüm rekoru

Kocasinan Belediyesi, Türkiye'de ilk olan ikili toplama sistemli aracı ile 23 günde 57 bin 760 kg ambalaj atığı, 19 kg atık pil ve 240 litre atık yağı kaynağından ayrıştırılmış olarak toplayarak geri dönüşüme kazandırdı. Sıfır Atık Projesi'ne yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Türkiye'de ilk defa Kayserililere hizmet veren araç ile kısa zamanda hem çevreye hem de ekonomiye büyük katkı sağladıklarını söyledi.

Sıfır Atık Projesinde Türkiye'nin ilk temizlik aracını Belediye Başkanı tanıttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesine belediyelerden ilk olacak adım Kayseri'den geldi.

Çocuklara geri dönüşüm bilinci aşılanıyor

Kocasinan Belediyesi, geri dönüşüm ve sıfır atık konusunda bilinçlenmeyi ve çevre konusunda daha duyarlı olmayı sağlamak amacıyla öğrencilere yönelik eğitim seminerleri düzenliyor. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, atıkları ekonomiye yeniden kazandırabilmek amacıyla öğrencilere yönelik bilinçlendirme çalışması yürüttüklerini söyledi.

Kocasinan'a Bakanlık'tan 'Sıfır Atık' belgesi

Kocasinan Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Sıfır Atık Belgesi'ni almaya hak kazandı. Geri dönüşüm yatırımlarıyla Türkiye'ye örnek olduklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, geri dönüşümün hem doğal kaynakların korunması hem de ekonomik açıdan çok önemli olduğunu söyledi.

Doğayla Dost Çevreci Araçlar

Kocasinan Belediyesi, daha temiz bir Kocasinan ve gelecek nesillere daha güzel bir çevre bırakmak için araç filosuna 2 adet modern temizlik aracını daha ekledi. Sıfır Atık Projesi kapsamında geri dönüşüme katkı sağlayacak olan yeni araçları tanıtan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Bütün gayretimiz, daha güzel ve temiz bir Kocasinan'ı hemşehrilerimizin hizmetine sunmak içindir.' dedi.

Melikgazi'de 'Geri Dönüşüm Çalıştayı'

Melikgazi Belediyesi, belediyelere, üniversitelere ve kurumlara örnek olması için sıfır atık çalışmaları ve yeni geri dönüşüm eğitim tesisi hakkında katılımcılara tecrübelerini aktardığı 'Geri Dönüşüm Çalıştayı' düzenledi.

Kocasinan Geri Dönüşümle Doğayı Koruyor

Geri dönüşüm alanında yenilikçi ve örnek belediye olmayı sürdüren Kocasinan Belediyesi, 2019 yılının ilk 6 ayında 2 bin 100 kg atık pil topladı. Sıfır Atık Projesi'ne yaptığı yatırımlarıyla tam destek veren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, geri dönüşümün doğal kaynakların korunmasında ve ekonomik açıdan önemli olduğunu söyledi.

Develi Belediyesinden geri dönüşüm projesi

Develi Belediyesinin Başlattığı '5 Plastik Şişe Getir Alışveriş Çantanı Götür' Projesine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Doğa dostu muhtar adayı

Kayseri'de, Ziya Gökalp Muhtar Adayı Nurcan Göktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan 'Sıfır Atık Projesi'ne destek olmak amacıyla mahallelilere bin adet bez çanta dağıttı.

Büyükkılıç 'Sıfır Atık" Projesi Hakkında Bilgi Verdi

Melikgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Geri dönüşüm Tesislerinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Melikgazi, Kocasinan, Talas, Hacılar Belediyeleri ile Erciyes, Abdullah Gül, Nuh Naci Yazgan ve Kayseri Üniversitesi personellerinin iştirak ettiği bir toplantı düzenlenerek MELİKGAZİ BELEDİYESİ SIFIR ATIK PROJESİ hakkında bilgilendirildiğini söyledi.

'Sıfır Atık Geleceğe Değer Kattık' Semineri Düzenlendi

Atık oluşumu ve israfın engellenmesiyle atıkların ekonomiye kazandırılmasına yönelik olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında 'Sıfır Atık Geleceğe Değer Kattık' semineri düzenlendi.