Seminer Haberleri

Seminer Haberleri

Büyükşehir ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında 'Sağlık' Protokolü

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür Anonim Şirketi (KAYMEK) ile Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü arasında 'İlk Yardım Kursu ve Sağlık Seminerleri Düzenlenmesine İlişkin' İş Birliği Protokolü yapıldı.

Develi Belediyesi'nden ilkokul öğrencilerine 'sıfır atık eğitimi'

Develi Belediyesi, ilçe merkezindeki tüm ilkokullarda sıfır atıkla ilgili bilgilendirme seminerlerini tamamladı.

NEVÜ'de 'Alışveriş Bağımlılığı' semineri düzenlendi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörlüğü tarafından, bağımlılık seminerlerin dördüncüsü olan 'Alışveriş Bağımlılığı' konulu seminer düzenlendi.

Büyükşehir KAYMEK'ten hayata dokunan seminerler

Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi, birçok ilçede öğrenci ve ebeveynlere yönelik, Zamanı Verimli Kullanma, Bağımlılıkla Mücadele, Aile İçi İletişim ile Ergenlik, Teknoloji Bağımlılığı ve Ebeveyn Sorumlulukları konularında hayata dokunan seminerler düzenledi.

Büyükşehir'in 'Değer Gençlik Projesi' yine dopdolu

Kayseri Büyükşehir bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş.(KAYMEK) 'Değer Gençlik Projesi' çerçevesinde yoğun ilgi gören ve gençlerin hayatına dokunan seminer ve etkinliklerini aralıksız sürdürüyor.

KTO'da aile şirketleri semineri

Kayseri Ticaret Odası (KTO) ile KPMG Türkiye Şirketi işbirliğinde 'Aile Şirketleri' üzerine bir konferans düzenlendi. KTO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gülsoy, 'Aile Şirketlerinin ömürlerini uzatmak için kurumsal yönetimi güçlendirmeleri gerek' dedi.

AGÜ’den YouTube üzerinden halka açık eğitim

Seminerler, savunma sanayiinden sağlığa, ekonomiden dijital teknolojilere kadar çeşitli konularda YouTube’tan canlı (online) olarak gerçekleştirilecek

AGÜ'nün halka açık semineri başlıyor

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ); savunma sanayiinden sağlığa, ekonomiden dijital teknolojilere kadar çeşitli konularda topluma katkı odaklı halka açık seminerler serisine başlıyor.

Büyükşehir'den lise öğrencilerine anlamlı ve önemli seminer

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren KAYMEK A.Ş. Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi tarafından lise öğrencilerine yönelik 'Zamanı Verimli Kullanma ve Bağımlılıkla Mücadele' konulu seminer düzenlendi.

Eğitimci-Yazar Dinç öğrencilerle buluştu

Eğitimci-Yazar Mustafa Ömür Dinç, öğrencilerle bir araya geldiği seminerde çeşitli konularda bilgiler verdi.

Başkan Büyükkılıç'tan huzur veren sosyal belediyecilik örneği

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, yerel yönetim hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik alanında yürüttüğü faaliyetlerle binlerce insana hizmet vermeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi KAYMEK A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi, 2021 yılında Bireysel ve Çift Danışmanlığı, Öğrenci Rehberliği, Kurumsal Seminerler gibi farklı alanlarda 18 bin 139 kişiye hizmet verirken, insana yönelik çalışmalarını da tüm hızıyla sürdürüyor. Aile kurumunun toplum yapısındaki değerine vurgu yapan Büyükkılıç, ''Aile toplumun temelidir. Aile yapısı bozulursa toplum bozulur. Aileyi korumak asli görevlerimizden biridir' dedi.

TOBB Şikago Türkiye Ticaret Merkezi, KTO üyelerine tanıtıldı

Kayseri Ticaret Odası (KTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) ABD'nin Şikago şehrindeki Türkiye Ticaret Merkezi'ni ihracatçı üyelerine tanıtmak amacıyla seminer düzenledi. KTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Köksal'ın başkanlığında yapılan seminerde TOBB Ticaret Merkezleri Genel Müdürü Noyan Ciritoğlu, Şikago Türkiye Ticaret merkezi hakkında bir sunum yaparak ayrıntılı bilgiler verdi. Toplantıya KTO üyesi çok sayıda ihracatçı üye katıldı.

KAYMEK 2021'de 160 bin vatandaşa dokundu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığındaki Büyükşehir Belediyesi'nin kültür ve eğitime ilişkin hizmetlerini yürüten Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) çeşitli mesleki eğitim kursları, sergiler, seminer ve etkinlikler ile 2021 yılında yapmış olduğu tüm hizmetlerinde toplam 161 bin 435 kişiye dokunarak vatandaşların gelişimine katkı sağladı.

Büyükşehir Kaymek, 2021'de 160 bin vatandaşa dokundu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığındaki Büyükşehir Belediyesi’nin kültür ve eğitime ilişkin hizmetlerini yürüten Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) çeşitli mesleki eğitim kursları, sergiler, seminer ve etkinlikler ile 2021 yılında yapmış olduğu tüm hizmetlerinde toplam 161 bin 435 kişiye dokunarak vatandaşların gelişimine katkı sağladı.

OSB'den 'En iyi narkotik polisi anne' semineri

İçişleri Bakanlığı ‘’En iyi narkotik polisi Anne’’ projesi kapsamında Kayseri Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri’ nin verdiği seminerlerden bir tanesi de Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Ahi Evran Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

İnsanın Hakkını Araması Medeniyettir

Mazlumder insan hakları okulu 7. haftada yapılan seminerle devam etti.

OSB'de İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri

Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü'nde İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri gerçekleştirildi. Seminer sonrası ise yangın tatbikatı yapıldı ve yangınlarla ilgili uygulamalı bilgiler verildi.

NEVÜ'de 'Tıbbi Terminoloji' Konulu Seminer Gerçekleştirildi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ile Semra ve Vefa Küçük Sağlık Bilimleri Fakültesi iş birliğinde Tıbbi Terminoloji konulu seminer gerçekleştirildi.

Hacılar'da sıfır atık proje semineri gerçekleştirildi

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması ve atıkların geri kazanılması konularıyla alakalı Hacılar Belediyesi temizlik işleri personeline seminer verildi. Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, 'Amacımız yapılan projelerle gelecek nesillere yaşanılabilir bir çevre bırakmak istiyoruz' dedi.

MAZLUMDER İNSAN HAKLARI OKULU DEVAM EDİYOR

İslam dininde Adalet ve Aliya İzzetbegoviç konusunun anlatıldığı seminerin sunucusu Mazlumder şube yönetim kurulu üyesi Uğur Dursun oldu.

BARO AVUKATLARINA EĞİTİM SEMİNERİ

Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi tarafından programlanan meslek içi eğitim çalışmaları kapsamında, Kayseri Barosu'nun ev sahipliğinde, 'CMK Uygulamaları' konulu seminer gerçekleştirildi

MAZLUMDER SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

Mazlumder Kayseri şubesinin İnsan Hakları Okulu seminerleri devam ediyor

İNSAN HAKLARI OKULU'NDA KÜRESEL ISINMA ANLATILDI

MAZLUMDER Kayseri Şubesinin kasım ayı başından itibaren başlattığı insan hakları okulu seminerleri ikinci haftada da devam etti.

Ekinci, seminerdeki öğretmenlerle buluştu

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, okulların açılması hazırlıkları çerçevesinde seminer çalışması yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

Öğretmenler uzun aradan sonra okullarına kavuştu

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, korona virüs salgınından dolayı uzun süre okullarından ayrı kalan ve bugün ilk kez seminer çalışması için okullarına kavuşan öğretmenlerle bir araya geldi.

Kocasinan personeline koronavirüs eğitimi

Kocasinan Belediyesi, personeli için yeni tip koronavirüs hakkında bilinmesi gerekenlerle ilgili eğitim semineri düzenledi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, sağlık alanında toplumu bilinçlendirmeyi ve böylece sağlıklı bir toplum oluşturmayı amaç edindiklerini söyledi.

Melikgazi Belediyesi'nde Çölyakla Yaşam Semineri

Melikgazi Belediyesi çölyak hastalarına özel 'Çölyakla Yaşam' konulu sağlık semineri düzenledi.

Din görevlileri madde bağımlılığı ve zararları konusunda bilgilendirildi

İl Müftülüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim seminerinde din görevlileri, madde bağımlılığı ve zararları ile bir insanın madde bağımlısı olup olmadığını nasıl anlayacakları konusunda bilgi edindi.

Büyükşehir'de Çevre İçin Eğitim Semineri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı personeline ağaç ve süs bitkisi dikimi, budanması ve bakımı konusunda eğitim verildi. Eğitimde Kayseri'nin daha güzel ve sağlıklı bir görünüm kazanması için bilinçli bakım konusu ele alındı.

Gençlere YKS bilgilendirmesi yapıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi, gençleri üniversite sınavına hazırlıyor. Huzur Çınarı tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için bilgilendirme seminerleri düzenlendi. Bu kapsamda 6 ilçede yer alan sosyal yaşam merkezinde gençlere YKS sınavı hakkında bilgilendirici seminerler gerçekleştirildi.