Sema Karaoğlu Haberleri

Sema Karaoğlu Haberleri

Sema Karaoğlu: Virüs yaşam kalitesini düşürdü

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı.  Son iki yılın salgının gölgesinde geçtiğini belirten Karaoğlu, yeni yıldan beklentilerini de açıkladı. Karaoğlu, 2022 yılının salgınların, savaşların bittiği; insanların barış, sağlık ve huzur içinde yaşadığı bir yıl olmasını diledi.

Karaoğlu'dan 'Baskı hissetmeden, haklarımız ölçüsünde insanca yaşama' talebi

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu,  10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.  

KİGDER'in 'Kitap Bağışı' ile Çocuklar, Geleceğe Kapı Araladı

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) tarafından başlatılan 2 günlük kitap kampanyasında toplanan kitaplar, Talas Kuruköprü'deki 148 öğrencili ortaokul öğrencilerine ulaştırıldı. KİGDER Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, 'Bağışımıza katılan duyarlı insanların bizlere ulaştırdığı bağışlarla alınan kitaplar, çocuklarımızın geleceğine umut oldu' dedi.

Bir işletme KOBİ danışmanından nasıl yararlanır?

Kayseri Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, 8 Kasım Günü Kayseri Muhasebeciler, Mali Müşavirler Odası ve Akredite Kobi Danışmanları Derneği KODD'nın düzenleneceği bir seminerle, hem kadın girişimcilerin hem de işletme sahiplerinin bilgileneceğini söyledi.

Mikrokredili Kadınların Ürünleri KİGDER Standında

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER), Kayseri 8. Mobilya Fuarında, mikrokredi ile iş sahibi olan kadınların ürünlerini sergilemeleri için stant açtı. KİGDER Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, "Mikrokeridili kadınların ilk kez bir fuarda ürünlerini sergiliyor olmaları hem kendileri için hem de, ev kadınları için umut olduğuna inanıyorum" dedi.

KİGDER desteğiyle butik açtı

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) tarafından hayata geçirilen ve Dr. Sema Karaoğlu'nun başkanlığını yürüttüğü Kadın İşbirliğini Destekleme Derneği (KİGDER)'in de kuruluşundan bu yana destek verdiği mikro kredi sistemiyle 6 buçuk yıldır kredi kullanan Havva Kundakçıoğlu, hem meslek, hem de iş sahibi oldu.

Karaoğlu'nun da Desteklediği Mikrokredi Umut Oldu

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) tarafından hayata geçirilen ve Dr. Sema Karaoğlu'nun başkanlığını yürüttüğü Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER)'in de kuruluşundan bu yana destek verdiği Mikrokredi sistemiyle, Şükran Gülce hem meslek, hem de iş sahibi oldu.

Karaoğlu: 'Ahlaki bozukluk yöneticilerin gündeminde olmalı'

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, Kayseri Forum AVM kapalı otoparkında baba ile öz kızının araç içerisinde uygunsuz şekilde yakalanmaları olayına ilişkin yaptığı açıklamada, "Toplumun ahlaki açıdan geldiği noktayı yöneticilerimiz ne zaman görecek ve ne zaman çözüm üretecekler?" dedi.

Millet İttifakı Melikgazi'de Güçlendi

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, 31 Mart seçimleri sonrası Melikgazi Belediyesi'ne 25 yıl sonra Meclis üyesi dahil etmenin gurur verici bir durum olduğunu belirterek, 'Bundan böyle 14 meclis üyemizle Melikgazi'de daha güçlü olacağız.' dedi.

 'Yıllar önce ektiğim tohumlar fidan oldu'

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, yapılan anketlerde kadın seçmenin tercihinin kendisinden yana olmasının gurur verici olduğunu belirterek, 'Yıllar önce ektiğim tohumlar fidan oldu ve bugün meyvelerini benimle paylaşıyorlar, bu çok fedakarca bir davranış ve çok önemli bir destek. Kadınlara ve tüm seçmenimize teşekkür ediyorum' dedi.

'Sorunsuz bir ilçe yaratacağız'

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, Cumhuriyet Meydanında kurulan demokrasi çadırında halkın sorunlarını dinledi. Dr. Karaoğlu, demokrasinin güçlenmesi açısından partilerin yan yana kurdukları çadırlarda seçim kampanya sürecini devam ettirmelerinin önemli olduğunu vurguladı.

Karaoğlu, sokak hayvanlarını unutmadı

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, doğanın korunmasını sağlayan her etkinliğe katıldığına dikkat çekerek, 'Yaz aylarında işime bisikletle gidip geliyorum. Çünkü araçlardan sızan egzoz gazının hem doğaya, hem de tüm canlılara verdiği zararı azaltmak zorundayız ve sağlık açısından da spor' dedi.

'Esnafımız borcunu nasıl ödeyeceğini düşünüyor'

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, esnafın siftah etmeden dükkanı kapatmak zorunda kaldığına dikkat çekerek, 'Esnafımız iş yapamaz hale gelmiş ve borç batağına saplanmış. Esnafımız çaresizce borcunu nasıl ödeyeceğini düşünüyor. Esnafımızı bu hale getirenler sanayiye gidemiyorlar' dedi.

'Ön yargıları hep birlikte yıkalım'

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, her bireyin bir engelli adayı olduğunu hatırlatarak, 'Dezavantajlı bireylerin sosyal hayata katılımının önündeki, en önemli engellerden biri olan toplumsal ön yargıları hep birlikte yıkalım' dedi.

'Halkın geleceğine kimse ipotek koyamayacak'

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, Cumhur ittifakı adaylarıyla eşit şartlarda seçim kampanyası geçirmediklerine dikkat çekerek, 'Billboardlardaki afişlerimiz de sökülse, binalardaki pankartlarımız da yırtılsa halkın geleceğine kimse ipotek koyamayacak ve biz kazanacağız.' dedi.

Hunat Çarşısı Esnafı: Para kazanmayı unuttuk

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, Hunat Çarşısı esnafına gerçekleştirdiği ziyarette, 'İş yapamayan ve yeterli para kazanmayı unutan esnafın her zaman yanında olacağız' dedi.

Karaoğlu: 'Biz halkın sorunlarına odaklandık'

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, 17 yıldır ülkeyi yöneten iktidarın istediği her şeyi yaptığını hatırlatarak, 'Halkın sorunlarını bir yana bırakıp, Bize 'HDP ile birlikte misiniz' yaftasını yapıştıranlar önce aynaya baksınlar. Biz onlar gibi halkın sorunlarını görmezden gelip halının altına süpürmüyoruz, halkın sorunlarına odaklandık' dedi.

'Siyasi söylemler seçimi baltalıyor'

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, siyasetçilerin seçim sürecindeki söylemlerinin yerel seçimlerin önüne geçtiğini, adayların seçmene projelerini anlatamadıklarına dikkat çekti.

'İşsizlik ve yoksulluk halkın belini büküyor'

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, siyasilerin gündemi değiştirerek halkı, yaşadığı ekonomik sorunlardan uzak tutma politikalarına artık kimsenin inanmadığına dikkat çekerek, işsizlik ve yoksulluğun halkın belini büktüğünü söyledi.

Karaoğlu'nun pankartına sabotaj

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, kendisine ait afişlerin sökülmesinin ardından bir binada asılı dev pankartın da gece yarısı kesilmesine tepki göstererek, 'Bazıları korkuyorlar ve süreci sabote edip, baltalıyorlar. Korkaklar yenilecek, halk kazanacak' dedi.

'Mahalle halkı rahat bir nefes alacak'

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, Eskişehir Bağları gece kondu önleme bölgesine yapılacak yatırımlarla halkın sorunsuz bir Melikgazi'de yaşayacağını söyledi.

Karaoğlu: 'Kadınlar halen ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyor'

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı ve Millet İttifakı Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sema Karaoğlu, 'Kadınlar halen ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyor' dedi.

'8 Mart anma ve farkındalık günüdür'

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nün bir kutlama olmadığını, haklarına alabilmek için grev yaptıkları fabrikada hayatını kaybeden 129 kadın işçiyi anma ve farkındalık yaratma günü olduğunu söyledi.

Karaoğlu'ndan Tapu Sözü

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, davul zurna eşliğindeki halaylarla karşılandığı mahallede, 'Umudun adı Dr. Sema Karaoğlu' sloganlarıyla karşılandı. Mahalledeki evleri gezen Karaoğlu, 'Evlerin tapuları yok, belediyelerin binaları. Ben onlara söz verdim. Kesinlikle tapularını vereceğim' dedi.

'Halkın parası, pazarın müşterisi yok!'

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, ekonomik krizi en belirgin şekilde yaşayan yoksul ve dar gelirli ailelerin ceplerinde parası olmadığı için semt pazarlarına dahi gidip alışveriş yapamadıklarının çok üzücü olduğunu söyledi.

'Pazarcı esnafı kaderine terk edilemez'

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, pazar esnafı ve alışverişe gelen vatandaşların ekonomik krizin getirdiği pahalılığı yaşamak zorunda bırakılarak adeta kaderlerine terk edilmiş olmalarının kabul edilemez olduğunu söyledi.

'Mahalle konseyleri ile halkın sorunu olmayacak'

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, kuracakları Mahalle Konseyleri'yle halkın olası sorunlarından anında haberdar olup, anlık çözüm üreteceklerini söyledi.

'İlçemizi birlikte yöneteceğiz'

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, işçilerle bir araya geldi. İşçilerin Dr. Sema Karaoğlu'nu alkışlar eşliğinde karşıladığı bildirildi. 

Karaoğlu: 'Koltuktan olma korkusu vardır'

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, iktidarın 'Beka sorunu var!' sözlerine, Cumhur İttifakı'nın İstanbul ve İzmir adaylarının da katılmadığını hatırlatarak, 'İktidarın korkusu beka sorunu değil, koltuktan olma sorunudur.' Dedi.

'Değişimin zamanı diyerek aday oldum'

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, katıldığı televizyon programında halkın sorunlarını gündeme getirip, çözüm reçetesi sunarak halka umut oldu.