Sağlıklı Yaşam Haberleri

Sağlıklı Yaşam Haberleri

Yozgat'ta pedallar 'Bağımlılıktan uzak nesiller için' çevrildi

Yeşilay'ın geleneksel olarak düzenlediği bisiklet turunda Yozgat'ta katılımcılar, bağımlılıktan uzak sağlıklı yaşam için pedal çevirdi.

Sağlıklı yaşamak bu merkezlerde hem ücretsiz hem de kolay

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde merkez, Kocasinan, Melikgazi ve Talas ilçelerinde 6 farklı noktada hizmet veren Sağlıklı Hayat Merkezleri, vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini artırmak için hizmetlerine yeniden başladı.

Diyetisyenden 2022 için diyet önerileri

Uzman Diyetisyen Elif Melek Avcı Dursun, 2022’yi ‘kilo verme yılı’ ilan ederek “Yeni yıla beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek girin. Günde 3 litre su tüketin, dengeli beslenmeye özen gösterin. Markete giderken mutlaka alışveriş listesi yapın ve ihtiyaç dışında market listesinin dışına çıkmayın. Mevsiminde meyve ve sebze tüketimi kilo yönetimini kolaylaştırır. Kuruyemişleri çiğ olarak tercih edin, haftada 2 gün balık tüketin” dedi.

Yahyalı sağlıklı yaşam için yürüdü

Yahyalı Belediyesi, yeni hazırladığı yürüyüş ve bisiklet yolunu insanlara tanıtmak ve onları spora özendirmek amacıyla Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü düzendi.

Akademide, 'Herkes İçin Sağlık'

Kocasinan Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kocasinan Akademi tesislerinde; 'Herkes için sağlık' çağrısına kulak veren kadınlar, spor ile buluşuyor. Vatandaşları sağlıklı yaşama teşvik etmek amacıyla çalışmalar yaptıklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, toplum sağlığına büyük önem verdiklerini belirterek, daha sağlıklı bir yaşam için tesislerde vatandaşlara spor hizmeti sunduklarını söyledi.

3. Kayseri İHL spor oyunları başlıyor

Kayseri'de artık geleneksel olarak düzenlenmeye başlanan imam hatip okulları arası spor oyunlarının üçüncüsü bu yıl da önceki yılda olduğu gibi Hikmet Gençlik ve Spor Kulübü tarafından yürütülüyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenecek olan  "3. Kayseri İmam Hatip Okulları Arası Spor Oyunları Projesi' ile imam hatip okullarında okuyan öğrencilerin kaynaştırılması ve sağlıklı yaşam için sporun teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Mobil Sağlık Evi Uygulaması Yahyalı'da Da Hizmete Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan '100 Günlük İcraat Programı kapsamında; sağlıklı yaşam kültürünün desteklenmesi amacıyla kronik hastalıkların ve risk faktörlerinin azaltılarak güçlü gelecek, sağlıklı nesiller oluşturulması için' Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarla, park, bahçe, yer mekan fark etmeden vatandaşlara mobil sağlık evi uygulaması hız kesmeden devam ediyor.

HADAK Ve TEMA Vakfından Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü

Hacılar Arama Kurtarma Havacılık, Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü (HADAK), sağlıklı yaşam için her pazar günü düzenlediği doğa yürüyüşlerinin bu haftaki faaliyetini TEMA Vakfı ile birlikte gerçekleştirdi. 

Kayseri Şeker'de AB Öğrencilere 'Sağlıklı Yaşamda Şekerin Yeri' Anlatıldı

Kayseri Halide Nusret Zorlutuna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin AB Erasmus-Learning For Healthy Lifestyle-LOHL projesi kapsamında, Litvanya, Danimarka, Portekiz ve Romanya'dan ülkemize gelen öğrencilere 'Sağlıklı Yaşamda Şekerin Yeri' anlatıldı. 

İl Sağlık Müdürü Dr. Benli, "Okul ve öğrenci sağlığına önem veriyoruz"

İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Ramazan Benli, "Sağlık Müdürlüğü olarak tüm vatandaşlarımızın sağlıklarının korunmasının, daha kaliteli bir hayat sürmelerinin önemini biliyor ve bunu her fırsatta vurguluyoruz. Sağlıklı yaşamın temellerinin çocuklukta atılması gerektiği bilinci ile bu yıl okul ve öğrenci sağlığına ayrı bir önem veriyoruz" dedi. 

İl Sağlık Müdürlüğü Cumhuriyet Meydanı'ndaydı

Kayseri Sağlık Müdürlüğü tarafından Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda konuşlandırılan Sağlıklı Yaşam Araçlarında Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğünün direktifleri doğrultusunda toplum sağlığının korunması, sağlık okur-yazarlığı konusunda vatandaşlarda farkındalık oluşturulması amacıyla bilgilendirme çalışması yapıldı. 

Forum Kayseri Gençlik Festivali'ne ilgi

Tüm ziyaretçilerine yıl boyu kaliteli ve keyifli etkinlikler sunan Forum Kayseri'nin bu yıl 12-13 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirdiği Gençlik Festivali, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Gençliğin enerjisine yakışır festivalde Ebru Şallı'yla pilates ve Dilara Koçak'la sağlıklı yaşam etkinlikleri katılımcılar tarafından ilgiyle takip edilirken Ece Seçkin ve Gece Yolcuları da coşkulu sahne performanslarına imza attı.

Doğa Kayserilileri çağırıyor

Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri A.Ş. tarafından 'Doğa Seni Çağırıyor' sloganıyla düzenlenen sağlıklı yaşam yürüyüşleri devam ediyor. Hafta sonu Erciyes'te yapılan ve şenlik havasında gerçekleşen yürüyüşe yaklaşık 11 bin kişi katıldı.

Başkan Çelik, otobüsü kaçıran gençlere makam aracını tahsis etti 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sarımsaklı Barajı'ndaki Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü dönüşünde büyük bir jeste imza attı. Başkan Çelik, otobüslerini kaçıran gençlere makam aracını tahsis etti. 

Başkan Çelik, otobüsü kaçıran gençlere makam aracını tahsis etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sarımsaklı Barajı'ndaki Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü dönüşünde büyük bir jeste imza attı. Başkan Çelik, otobüslerini kaçıran gençlere makam aracını tahsis etti.

Yeşilay'dan ödül heykelciliği yarışması

Yeşilay; "bağımlılıklardan uzak, sağlıklı yaşamı" misyon edinen, söz ve eylemleriyle bu mücadeleye destek veren kişi ve kurumları ödüllendirdiği "Zümrüdüanka Ödülleri" için ödül heykelciliği yarışması başlattı. Sanat ve tasarım fakültesi öğrencilerine ve mezunlarına açık olan yarışma için son başvuru tarihi 22 Aralık!

İncesu'da sağlıklı yaşam yürüyüşü

Kayseri'de İncesu Belediyesi tarafından sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi.

Sağlıklı yaşamın yeni adresi

İşletmeciliğini, Kayserili iş adamı Ekrem Sarar'ın eşi diyetisyen Selma Sarar'ın yaptığı, kendi ismini taşıyan 'Beslenme ve Diyet Merkezi' düzenlenen sade bir törenle açıldı.

Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü'ne 3 bin 500 kişi katıldı

Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri A.Ş. tarafından düzenlenen Sağlıklı Yaşam Yürüyüşleri devam ediyor. Her seferinde Kayseri'nin farklı ve güzel bir güzergahında yapılan yürüyüş bu hafta Erciyes ile Kıranardı arasındaki 7 kilometrelik parkurda yapıldı.

Çalışırken enerjiniz tükenmesin

Çalışma hayatında karşılaşılan ve performansı doğrudan olumsuz etkileyen durumlardan biri de kişinin kendini yorgun ve halsiz hissetmesi. Gün içindeki yorgunluk ve halsizlik hissinin güne nasıl başlandığıyla doğru orantılı olduğunu belirten Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi Sağlıklı Yaşam Yöneticisi Diyetisyen Sibel Mumcu, çalışırken enerjinin tükenmemesi için de çeşitli önerilerde bulundu.

Uzmanlardan onaylı çocuk dergisi: "Mavi Kırlangıç"

Tüm içerikleri pedagog eşliğinde, doğru ve güvenilir kaynaklar baz alınarak hazırlanan Mavi Kırlangıç dergisi, çocukların hem eğlenip hem de sağlıklı yaşam, kültür, zararlı alışkanlıklardan korunma, değerler, bilim, tarih gibi bir çok alanda bilgi edinmelerini sağlıyor.

Harekette sağlık var

Liv Hospital Sağlıklı Yaşam ve Check up Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Eren Eroğlu, 'Yürümek, zaman mekan tanımadan tüm koşullar altında yapılması mümkün bir spordur' dedi.

Saraçoğlu, bitkilerle sağlıklı yaşamın sırlarını anlattı

Büyükşehir Belediyesi, bitkilerle sağlıklı yaşamın ülkemizdeki en önemli ismi Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nu Kayseri'ye getirdi. Saraçoğlu, Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi'nde önemli açıklamalarda bulundu.

Sağlıklı yaşam yürüyüşüne büyük katılım

Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri A.Ş. tarafından düzenlenen Sağlıklı Yaşam Yürüyüşleri devam ediyor. Kayseri'nin farklı ve güzel bir güzergahında yapılan yürüyüş bu hafta Gesi-Bağpınar güzergahındaki 6 kilometrelik parkurda yapıldı.

Farkındalık hayat kurtarır

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neriman İnanç, kanserden korunmada sağlıklı yaşam biçimi ve erken tanının önemine dikkat çekti.

Tüm kanserlerin en az yarısı önlenebilir

Sağlıklı beslenme, kilo ve stres kontrolü, hareketli yaşam, düzenli egzersiz… Tüm kanserlerin en az yarısı, sağlıklı yaşam alışkanlıklarının benimsenmesi ile önlenebiliyor. En sık görülen kanserler olan meme, kalın bağırsak ve rahim ağzı gibi kanserler için ise erken tanı mümkün. Bu tablo kanserlerin yüzde 60-70'inin yönetilebilir olduğunu gösteriyor.

Sağlıklı yaşam yürüyüşleri sürüyor

Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri A.Ş. tarafından 'Doğa Seni Çağırıyor' sloganıyla düzenlenen Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü yeni sezonu açtı. Kızıltepe'de yapılan yürüyüşe yaklaşık 1500 kişi katıldı.

İşte su içmenin az bilinen faydaları!

Yaşamımızı devam ettirebilmemiz için oksijenden sonra en çok ihtiyaç duyduğumuz suyun, vücut ve ruh sağlığımız için sayısız faydası var. Kadınların günde ortalama iki, erkeklerin ise iki buçuk litre su içmeleri gerektiğini söyleyen Waternet Sağlıklı Yaşam Uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy, suyun az bilinen 10 faydasını sıraladı.

'Sağlığını masiyosan mahana bulma yürü'

Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinatörlüğünde düzenlenen sağlıklı yaşam yürüyüşü gerçekleştirildi. Yozgat şivesiyle hazırlanan 'Sağlığını masiyosan mahana bulma yürü' pankartı ise dikkat çekti.

"Sağlıklı Yaşam' için pedal çevirdiler

Sarıoğlan'da ilçe protokolü, Sağlık Bakanlığının obeziteyle mücadele kapsamında belediyeye gönderdiği ücretsiz bisikletlerle 'sağlıklı yaşam kültürünü teşvik' için pedal çevirdi.