Sağlık Çalışanları Haberleri

Sağlık Çalışanları Haberleri

Başkan Yavuz 'Hemşireler Haftası'nı kutladı

Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Yasin Yavuz; 'Hemşireler Haftası' nedeniyle yaptığı açıklamasında sağlık sektöründe çalışan insanlarda yorgunluk ve mutsuzluğun hakim olduğunu söyledi.

Elitaş'tan sağlık çalışanlarına müjde

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, doktorların maaşlarına yapılacak zammın yasal düzenlemeye ihtiyaç duyulmadan iyileştirme yapılması konusunda mutabık kılındığını söyledi.

İyilik Hareketi sürüyor

Kırşehir'de, Sağlık Çalışanları Derneği tarafından geçtiğimiz Ramazan ayı içerisinde başlatılan 'İyilik Hareketi'' bu yılda sürüyor.

Köye giden sağlık çalışanlarına hastalarından sürpriz

 Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde köylerde mobil sağlık hizmeti veren sağlıkçılara, vatandaşlar sahip çıktı. Sağlıkçılara uygulanan şiddet olaylarını anımsatan Araplı Mahalle Muhtarı Hamza Bulut’un eşi Melahat Bulut, sağlık görevlilerine ikramda bulunarak gönüllerini aldı.

Kırşehir'de Yoğun Bakım Ünitesi doktoru ve sağlık çalışanları darp edildi

Kırşehir'de, Pandemi Yoğun Bakım Ünitesinde 4 gündür tedavi gören ve kurtarılmayarak hayatını kaybeden hastanın yakınları, doktor ve sağlık çalışanlarını darp etti.

Sağlıkçıların menüsü, üzüm hoşafı, buğday çorbası ve ekmek

 Kayseri Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde sağlık çalışanlarının bugünkü öğle yemeği menüsünde üzüm hoşafı, buğday çorbası ve ekmek vardı. Doktor, hemşire ve diğer sağlıkçılar 107 yıl önce Çanakkale’de savaşan askerlerin yediği yemekleri tadarak aynı ruhu yeniden yaşadı. 

Büyükşehir'den sağlık çalışanlarına özel konser

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, hız kesmeden sürdürdüğü kültür sanat faaliyetleri kapsamında, Kayseri Tabip Odası işbirliği ile 14 Mart Tıp Bayramı Esat Kabaklı Konseri düzenledi. Konserde sevilen sanatçı Esat Kabaklı sahne aldı.

Yahyalı'da Tıp Bayramı kutlandı

Yahyalı Kaymakamı Metin Eyyüpkoca ve Yahyalı belediye Başkanı Esat Öztürk, 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle sağlık çalışanlarıyla bir araya gelerek tıp bayramını kutladı.

Yozgat'ta sağlıkçıların 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı

Yozgat Şehir Hastanesinde sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı, çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Doktorlar can güvenliğinin sağlanmasını istiyor

Kayseri'de, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir araya gelen sağlık çalışanları, düzenledikleri basın açıklamasında taleplerini sıraladı.

Başkan Büyükkılıç'a Tabipler Odası'ndan özel ödül

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Kayseri Tabip Odası tarafından sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesine gayreti ve sağlık çalışanlarına desteklerinden dolayı özel ödüle layık görüldü.

Başkan Büyükkılıç: 'Sağlık çalışanları insanlık için birer kahramandır'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Büyükkılıç mesajında, 'Tüm sağlık çalışanları insanlık için hayati görevler üstlenmiş birer kahramandır' dedi.

Başkan Çolakbayrakdar'dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Pandemi ile mücadele kapsamında da en büyük fedakarlık örneği gösteren tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı'nı kutlayan Başkan Çolakbayrakdar, hastaların sağlığına kavuşması için gecesini gündüzüne katarak şifaya vesile olan doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarının karşılık beklemeden büyük bir fedakarlık örneği sergilediklerini söyledi.

Karla kaplı yollarda sağlık çalışanları hastaya ulaşmak için seferber oldu

Kayseri'de sağlık ekipleri, kentte etkili olan ve hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı nedeniyle kırsal bölgelerde hastalara ulaşmak için seferber oldu.

Sağlık için söylediler

Kayseri'de sağlık çalışanları 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kamera karşısına geçti. 'Aman doktor' türküsünün seslendirildiği klipte, sağlık çalışanlarının hastane içerisindeki çalışmaları anlatıldı.

'Tuzun koktuğu günleri yaşıyoruz'

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, doktorları ve sağlık çalışanlarını hedef alan şiddet olaylarına tepki göstererek, “Nöroloji doktoru Ebru Ergin farklı bir ilaç yazmadığı için bir şehir eşkıyası tarafından şiddete uğradı.

Kara saplanan ambulansa kadın sağlık çalışanları zincir taktı

Kayseri'de kadın sağlık çalışanları, hastaya müdahaleye giderken kara saplanan ambulansın lastiğine zincir takıp yollarına devam etti.

Büyükkılıç'tan aile sağlığı merkezine ve eczanelere ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Seniha Kılıçaslan Aile Sağlığı Merkezi'ni ve eczaneleri gezerek, hem vatandaşlara 'geçmiş olsun' dileklerini sundu, hem de sağlık çalışanlarına kolaylıklar diledi.

Sağlık çalışanlarına çirkin saldırı

Kayseri’de özel bir hastanede kalp hastası olan vatandaşın vefat etmesi sonrası, ölen kişinin yakınları sağlık çalışanlarına saldırdı. Meslek örgütü başkanı saldırıyı sert sözlerle kınadı.

Karlı yolları aşıp, aşılıyorlar

Kayseri'de sağlık çalışanları, zorlu kış şartlarına rağmen karlı yolları aşarak vatandaşları korona virüse karşı korumak için aşılamaya devam ediyor.

Milletvekili Ataş: '8 bin doktor yurt dışına gidiyor'

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) sağlık çalışanlarının sorunlarını gündeme taşıyan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, "Pandemi döneminin en büyük kahramanları şüphesiz sağlık çalışanlarıdır, ancak sağlık çalışanları emeklerinin karşılığını alamamaktadır" ifadelerini kullandı

Benli: 'Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlar hastaneye giderken karakoldan izin almalı'

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların daha sonra hastaneye giderken karakoldan izin alması gerektiğini söyledi.

Benli'den sağlık çalışanlarına yılbaşı ziyareti

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, sağlık çalışanlarını ziyaret ederek, yeni yıllarını kutladı.

Sağlık çalışanlarına toplu ulaşım desteği devam ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediye’sinin fedakârca görev yapan sağlık çalışanlarına sağladığı, ilçeler de dâhil olmak üzere, yılsonunda bitecek olan ücretsiz toplu ulaşım desteği 30 Haziran 2022’ye kadar uzatıldı.

Doktor Başkan, Acil Oryantasyon Eğitimi Günleri'nde meslektaşlarıyla buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 4. Kayseri Acil Oryantasyon Eğitimi Günleri'nde doktor meslektaşları ile bir araya geldi. Başkan Büyükkılıç, 'Biz sağlık için varız, biz insanlar ve hizmet için varız. Sağlık çalışanlarımızla ilgili her türlü çalışmaları yaptık' dedi.

TALAS'TAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞIK JEST

Talas Belediyesi, pandemi sürecinde büyük fedakarlıklarla görev yapan sağlık çalışanlarına özel organizasyon düzenledi. Üstü açık gezi otobüsüyle gerçekleştirilen etkinlikte bazı sağlık personellerinin evlerinin önünde doğum günleri kutlanırken koronavirüs tedavisi görmüş sağlıkçılara da geçmiş olsun ziyaretleri yapıldı.

Sağlık çalışanlarına toplu ulaşım ücretsiz

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri'de sağlık çalışanlarının özel halk otobüsleri ve ilçeler dahil toplu ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanabileceklerini açıkladı.

Kayseri Tabip Odası Kovid-19 geçiren meslektaşlarını unutmadı

Kayseri Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Kovid-19 geçiren sağlık çalışanlarına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Sağlık çalışanı çiftin nikahı kurallara uyularak kıyıldı

Pandemi Hastanesinde görevli sağlık çalışanı Reyhan Oral ile kendisi gibi sağlık çalışanı olan Muhlis Gençay'ın nikahı, sosyal mesafeye ve maske kurallarına uyularak İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli şahitliğinde Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar tarafından kıyıldı.

CHP'li Arık'tan veteriner hekimler için kanun teklifi

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, veteriner hekimlerin görevlerini ifa ederken tıp doktorları ve diğer sağlık çalışanları gibi zaman zaman ciddi şiddet olayları ile karşı karşıya kaldığını belirterek, veteriner hekimlerin, veteriner sağlık teknikeri ve veteriner sağlık teknisyenlerinin de sağlıkta şiddet yasasına dahil edilmesi gerektiğini vurguladı. Arık bunun için veteriner hekimlerin, veteriner sağlık teknikerleri ve veteriner sağlık teknisyenlerinin sağlık çalışanı sayılması için kanun teklifi verdi.