Öğrenciler Haberleri

Öğrenciler Haberleri

Tekno Burç takımı Teknofest finalinde Kayseri'yi temsil edecek

Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Kayseri Medeniyetin Burçları Derneğinin ortaklaşa organize ettiği Kayseri Uluslararası Öğrenciler Akademisi programlarına katılan öğrencilerden çok önemli bir başarı geldi.

Bosnalı öğrenciler Sultan Sazlığı Milli Parkı'nı gezdi

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü sorumluluk alanlarından Sultan Sazlığı Milli Parkı ve Ramsar Alanı'nı hafta sonunda Bosna-Hersekli öğrenci grubu ziyaret etti.

ERÜ’lü öğrenciler; elektrikli araç yaptı, sırada savunma sanayii var

Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) mühendislik fakülteleri öğrencileri, bilgi ve güçlerini birleştirerek tamamen yerli olan ve saatte 100 kilometreye kadar hıza çıkabilen elektrikli araç yaptı. Sırada insansız hava aracı döner kanat ve roket üretimi var.

Gençlerle kitap sohbetlerinde gündem 'Aliya İzzetbegoviç'

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın, gençlerde kitap okuma alışkınlıklarını artırmak ve müzakere yeteneklerini geliştirmek amacıyla başlattığı 'Gençlerle Kitap Sohbetleri' programında genç okurlarla Ağustos ayı buluşması gerçekleştirildi. Talaslı gençlerin yanı sıra Bosna Hersek Mostar'dan gelen öğrencilerin de katıldığı programda Aliya İzzet Begoviç ve eserleri değerlendirildi.

NEVÜ Rektörü Aktekin, Üniversite Adayı Kayserili gençlerle buluştu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), dokuzuncusu Kayseri Üniversitesi tarafından koordine edilen 'Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı'na katıldı. NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin NEVÜ standını ziyaret eden öğrencilerle sohbet ederek üniversite hakkında bilgi verdi.

NEVÜ 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2022'de

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2022'de üniversite adayı öğrencilerle buluşuyor.

Özel öğrenciler çanak yaparak hem eğleniyor, hem de öğreniyorlar

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan çanak çömlek ve ebru kursuna katılan öğrenciler eğlenerek öğreniyorlar.

Kayseri Üniversitesi tercih döneminde yeni öğrencilerini bekliyor

Kayseri Üniversitesi 2022 YKS tercih döneminde yeni öğrencilerini bekliyor.

Kütüphaneler 1 hafta ücretsiz

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri'de hizmet vermeye başlayan Büyükşehir'in 9'uncu kütüphanesi Erkilet Kütüphanesi'ni ziyaret ederek, öğrencilerle buluştu. Büyükkılıç ziyaret sırasında öğrencilere jest yaparak, 1 hafta süreyle kütüphane kartlarından ücret alınmaması talimatını verdi.

Büyükşehirden matematik kampı

Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından, öğrencileri motive ederek, onların matematik dersine karşı ilgi duymalarını sağlamak amacıyla kurulan Matematik Kampı devam ediyor. Matematik ve motivasyon derslerinin yanı sıra diğer branşlarda da öğrencilere dersler ve etkinlikler düzenlenen kampta 33 öğrenci eğitim görüyor.

Gayrimenkul Uzmanı Ali Durmaz: “Ev sahibinin bu öğrenci, bu bekar, bu kadın diye ayrım yapma lüksü yok”

Son günlerde ev bulmakta zorlanan vatandaşlar, ev sahiplerinin ve emlakçıların özellikle bekarlara ve öğrencilere ev vermediğinden dert yanıyor.

Kuşçu Marina Misafirlerini Ağırlıyor

Kocasinan Belediyesi, Erasmus çerçevesinde Kayseri'ye gelen Bosna Hersekli öğrencileri, General Emir Havacılık ve Uzay Bilimleri Teknoloji Merkezi ile Kayserililere sahil kenti imkanı sunan Kuşçu Marina'da ağırladı. Yapılan yatırımlar sayesinde Kayserililerin eşsiz manzarayı keyifle seyrettiği Kuşçu'ya ayrı bir güzellik kattıklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kuşçu Marina'nın doğa yürüyüşü, tekne turu, bungalov evler ve piknik alanlarıyla turizmin merkezlerinden biri olduğunu söyledi.

Talas 7/24 Kütüphane meyvelerini vermeye devam ediyor

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın önemli projelerinden arasında yer alan ve iki yıl önce hizmete giren Kültür Merkezi ve 7/24 Kütüphane, eğitimdeki meyvelerini vermeye devam ediyor. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2022'ye kütüphanede hazırlanarak dereceye giren öğrenciler, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'a teşekkür ziyaretinde bulundu.

NEVÜ Fen Bilimleri Enstitüsü doktora ve yüksek lisans öğrencileri alacak

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı için 237'si tezli yüksek lisans programlarına, 100'ü tezsiz yüksek lisans programlarına ve 44'ü de doktora programlarına olmak üzere toplam 381 öğrenci alacak.

ERÜ Rektörü Çalış, tercih yapacak aday öğrencilere seslendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercihlerinin başlaması dolayısıyla aday öğrencilere seslendi. Tercih yapacak olan tüm öğrencileri tebrik eden Rektör Çalış, 'Sizleri, öğrenci ve araştırma odaklı anlayışı ile Kayseri'nin gözbebeği Erciyes Üniversitesi Ailesine katılmaya bekliyoruz' dedi.

Bosnalı öğrenciler Kayseri'yi geziyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Mostar Yunus Emre Enstitüsü işbirliği ile Kardeş Şehir Kayseri Yaz Okulu Projesi çerçevesinde Kayseri'ye gelen Bosna Hersekli öğrenciler, ERSEM'de verilen Türkçe eğitiminin yanı sıra Kayseri'nin Tarihi yerlerini de geziyor.

Büyükkılıç'tan 5 üniversitesi, 80 bin öğrencisiyle 'genç dostu' şehir Kayseri'ye davet

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, tercih yapacak üniversite öğrencilerini, medeniyetler, hayırseverler, turizm, ticaret, gastronomi ve öğrenci şehri Kayseri'ye davet etti.

Büyükşehir'den üniversite adaylarına ücretsiz tercih danışmanlığı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 'öğrenci dostu' hizmet anlayışıyla düzenlenen 'Üniversite Tanıtım ve Tercih Danışmanlığı Günleri' başladı. Büyükşehir bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi uzmanlarınca öğrencilere tercih süresi boyunca ücretsiz tercih danışmanlığı ve rehberlik hizmeti veriliyor.

Stajlarını İtalya'da yaptılar

Yeşilhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, AB Erasmus+ projesi kapsamında stajlarını İtalya’da yaptılar.

Üniversite tercihi yapacak öğrencilere Yozgat Bozok Üniversitesi'nden büyük kolaylık

Yozgat Bozok Üniversitesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrencilere tercih döneminde destek amaçlı hazırlanan 'tercihkilavuzu.bozok.edu.tr' internet sitesini hayata geçirdi.

Kayseri İl Milli Eğitim YKS şampiyonlarını ağırladı

Kayseri İl Millî Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, YKS AYT-Sayısal Türkiye Birincisi Bahadır Selim Bakla, AYT-Sözel Alan Türkiye birincisi olan Yusuf Erdoğan AYT-Eşit Ağırlık Alan Türkiye ikincisi Yusuf Selim Torun'u makamında konuk etti.

Büyükşehir'in bilim kampları coşkulu başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kayseri Bilim Merkezi, bilim kamplarına öğrencilerle coşkulu başladı. Bilim Kampı 1. Dönemi'nin ilk gününde eğlenceli, keyifli ve bilim dolu etkinlikler gerçekleştirildi.

Ayhan Teltik: 'Kayseri, bundan sonra eğitimde konuşulan bir şehir olacak'

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, Yükseköğretim Kurum Sınavları'nın (YKS) 2'inci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi'nde (AYT) birincilik kazanan öğrencileri makamında ağırladı.

Rehber Öğretmen Özen: “Öğrenciler tercih yaparken muhakkak uzmanından yardım almalı”

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı.

Başkan Büyükkılıç, YKS şampiyonlarını tebrik etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) dereceye girerek Türkiye birincisi ve ikincisi olan Kayseri'deki öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Bir hafta Bir yazar: Dr. Mustafa ATAK

Toplumdaki  marazlara maneviyat merhemi olmaya çalışan mütehassis ve mütehassıs bir insan.  Bilimin kuramları içinde kalmayıp hayata aktarmanın peşinde olan toplumcu bir akademisyen.  Gençler ve öğrenciler için rehberliğe kendini adamış , mutevazı ve aktivist bir insan. Psikolojik sorunlara, özgün bir yorum ve çözüm getiren  çeyrek asırlık psikoterapist bir yazar.

Vali Çiçek: '15 Temmuz'da Türk milleti dünya milletlerine örnek oldu'

Kayseri'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde Kayseri protokolü şehitliği ziyaret ettikten sonra Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri tarafından yapılan eserlerin sergilendiği 'Milli İrade Uğruna Türkiye Aşkına' isimli serginin açılışına katıldı.

Özel çocukların 'Kayserispor' heyecanı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile hayata geçirilen ve engelleri ortadan kaldıran Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi'nde eğitim gören özel öğrenciler, Yukatel Kayserispor futbolcuları ile buluştu.

Boyraz ilçesindeki öğrencileri yine unutmadı

AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz memleketi Sivas'ın Gürün ilçesinde LGS sınavında başarı gösteren öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

KAYMEK'ten kardeş şehir Mostar'da Ebru atölye çalışması

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK), Bosna Hersek'teki kardeş şehir Mostar'da, Mostar Demal Bijedi Üniversitesi İç Mimarlık Fakültesi'nin yetenekli öğrencileriyle Ebru atölye çalışması gerçekleştirdi.