Nevşehir Haber Haberleri

Nevşehir Haber Haberleri

Kapadokya bayrama hazır

UNESCO dünya mirası liste yer alan, tarihi ve kültürel değerlerinin yanı sıra açık hava müzeleri, peribacaları, bir birinden ilginç vadileri, kiliseleri, yer altı şehirleri ile Türkiye'nin önemli kültür merkezlerinden olan Kapadokya bölgesindeki turizmciler, bayramda gelecek misafirlerini beklemeye başladı. Bölge genelinde yaklaşık 33 bin yatak kapasiteli konaklama tesislerinde doluluk oranı da yüzde sekseni geçti.

Nevşehir'de Bayram öncesi mezarlık temizlikleri başladı

Nevşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi mezarlıklarda bakım ve temizlik çalışması yapıyor.

NEVÜ'de 'Bilimsel Eğitim' etkinliği

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü ev sahipliğinde, Türkiye'nin farklı üniversitelerinden fen bilimleri öğretmen adaylarına yönelik Fen Bilimleri Öğretmen Adayları Uzaktan Eğitimi Etkileşimli Uygulamalarla Yapılandırıyor isimli eğitim gerçekleştirildi.

Nevşehirli 15 sporcu siyah kuşak oldu

Türkiye Taekwondo Federasyonu Faaliyet programında yer alan ve Karaman'da yapılan Siyah/Pum Kuşak Dan terfi sınavına Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nden katılan 15 sporcu siyah kuşak oldu.

Devlet yaşlıları yalnız bırakmadı

Nevşehir'de 'Bir Medeniyetin İzinden Hayata El Ver Vefa' Projesi çerçevesinde merkeze bağlı köy ve beldeler de yaşayan 85 yaşlı vatandaşın başta sağlık olmak üzere temizlik ve kişisel bakım gibi temel ihtiyaçları düzenli aralıklarla karşılanıyor.

Nevşehir'de sürücü adaylarına son ders jandarmadan

Nevşehir'de sürücü adaylarına son dersi jandarma ekipleri verdi.

Kapadokya yılın ilk yarısındaki ziyaretçi sayısı 1 buçuk milyona dayandı

Türkiye'nin önemli Kültür Turizm merkezlerinden olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki yer alan Kapadokya bölgesindeki müze ve ören yerlerini bu yılın Ocak-Haziran döneminde 1 milyon 412 bin 252 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Kapadokya'yı ilk 6 ayda 258 bin 914 kişi kuşbakışı izledi

UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden Kapadokya Bölgesini 2022 yılının ilk altı ayında gerçekleşen 12 bin 558 sıcak hava balon uçuşu ile 258 bin 914 yerli ve yabancı turist Kapadokya'yı gökyüzünden izledi.

Yumurta üretimi durma noktasında

Nevşehir'de bulunan yumurta üreticileri; girdi maliyetlerindeki yüksek fiyatlar nedeniyle yakın bir tarihte üretimi durduracaklarını söyledi.

Özel öğrenci Büşra hayalini kurduğu üniversiteden dereceyle mezun oldu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi düzenlenen törenle 2021-2022 akademik yılını tamamladı. Özel öğrenci Büşra Ay, 2018 yılında bir hayalle başladığı üniversiteden mezun oldu.

NEVÜ akademik yılı tamamladı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi düzenlenen törenle 2021-2022 akademik yılını tamamladı.

Nevşehir'de organize suç örgütü operasyonu: 8 gözaltı

Nevşehir'de organize suç örgütlerine yönelik eş zamanlı düzenlenen operasyonda 8 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

12. Uluslararası Avanos Uygulamalı Seramik Sempozyumu sona erdi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), Avanos Seramik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASEM), Avanos Kaymakamlığı ve Avanos Belediyesi katkılarıyla, 'Seramik Enstalasyon (Yerleştirme Sanatı), Seramik Heykel ve Duvar Seramikleri' temaları ile düzenlenen '12. Uluslararası Avanos Uygulamalı Seramik Sempozyumu (UAUSS)' sona erdi.

Otomobilin çamurluğuna sıkışan kediyi itfaiye kurtardı

Nevşehir'de otomobilin çamurluğuna sıkışan kediyi itfaiye ekipleri kurtardı.

Sağlık turizmine ilgi artıyor

Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde bulunan termal otellerde bayram öncesi rezervasyon yoğunluğu başladı.

Kadınların adalete erişimi desteklenecek

Nevşehir'de kadınların adalete erişiminin desteklenmesini amaçlayan üçüncü çok paydaşlı toplantı düzenlendi.

Nevşehirli sporculardan 2 madalya

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü haltercileri, Yıldızlar ve U15 Halter Türkiye Şampiyonası'nda U15 kategorisinde Türkiye ikincisi ve Yıldızlarda ise Türkiye üçüncüsü oldu.

Nevşehir, kardeş şehri olan Ahlat'ta tanıtıldı

Nevşehir, kardeş şehri olan Bitlis'in Ahlat ilçesinde düzenlenen 'Kültürel Etkileşim ve Yöresel Yemekler' ile 'Zanaatkar Eller Ahlat'ta' etkinliklerinde tanıtıldı.

Başkan Savran'dan esnaf ziyareti

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir yeni oto galericiler sitesi esnaflarını ziyaret etti.

Nevşehir'de helikopterle trafik denetimi yapıldı

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ve Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timleri helikopter ile havadan denetim yaptı.

Nevşehir'de uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı tarafından uyuşturucu madde ve yasadışı ekimle mücadele çerçevesinde yapılan operasyonda 3 kişi göz altına alındı.

Kapadokya'da havalı duş turistlerin hoşuna gidiyor

Nevşehir'in Göreme Beldesi başta olmak üzere bir çok bölgesinde yapılan ATV turlarına ilgi her geçen gün artıyor. Kapadokya Alan Başkanlığı tarafından belirlenen usul ve esaslardan sonra daha güvenli hale gelen ATV turları, Kapadokya bölgesinde yapılabilecek en güzel aktiviteler arasında yer alıyor.

KPSS genel tekrar kampı başladı

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından memur adayları için düzenlenen KPSS Genel Tekrar Kampı başladı. Ücretsiz olarak düzenlenen kampa 300'ü aşkın genç katılıyor.

Kapadokya'nın ilk ve tek online rezervasyon portalı açıldı

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde, Kapadokya Organizasyonları Turizm A.Ş. tarafından bölgenin ilk ve tek online rezervasyon portalı hizmet vermeye başladı.

Göreme'de Miss Cappadocia 2022 Güzellik Yarışması

Miss Cappadocia 2022 Güzellik Yarışması Nevşehir'in Göreme beldesinde yapıldı.

KÜN'de ilk lisans mezuniyet töreni gerçekleştirildi

Kapadokya Üniversitesi (KÜN), ilk lisans mezuniyet törenini gerçekleştirdi.

NEVÜ'de 'Türkiye Masa Tenisi Terfi Ligi Müsabakaları' başladı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ev sahipliğinde düzenlenen '2021-2022 Sezonu Türkiye Masa Tenisi Terfi Ligi Müsabakaları' başladı.

Pencereden düşen çocuk ağır yaralandı

Nevşehir'de 3. katta bulunan evlerinin penceresinden düşen 4 yaşındaki çocuk ağır yaralandı.

Kapadokya'dan hoş koku ve sağlık yayılıyor

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Konya Ovası Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında imzalanan protokolle KOP Tarımsal Eğitim-Yayım Projesi çerçevesinde desteklenen ve Uçhisar Belediyesinin ortağı olduğu 'Kapadokya'dan hoş koku ve sağlık yayılıyor' projesi uygulanmaya başlandı.

Nevşehir'de YKS öncesi trafikte yoğunluk yaşandı

Nevşehir'de 13 bin 209 adayın katıldığı YKS'nin birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi başladı.