Mustafa Yalçın Haberleri

Mustafa Yalçın Haberleri

Başkan Yalçın'dan vergi hatırlatması: 'Son gün 31 Mayıs'

2022 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi'nin birinci taksit ödemeleri devam ediyor. 31 Mayıs Salı Günü'nün ödemeler için son tarih olduğunu hatırlatan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, vatandaşlara ödemelerini son güne bırakmama çağrısında bulundu.

Başkan Yalçın'dan İstanbul'daki Kayserililere maç daveti

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayserispor'un Sivasspor ile İstanbul'da yapacağı Türkiye Kupası final maçı için İstanbul'daki Kayserilileri stada davet etti.

Talas Belediyesi'nden Ali Dağı'na fidan dikimi

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, belediyede görevli personelle Ali Dağı'nda fidan dikerek 2022 yılı ağaçlandırma programını başlattı.

Talas'ta minikleri heyecanlandıran kuzu katımı

Talas Belediyesi organizasyonunda minik öğrenciler, kuzuların yayılımdan gelen koyunlarla buluşmasına şahit oldu. Miniklerin heyecanına ortak olan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da, renkli görüntülerin yaşandığı programda, 'Hayatlarında hiç koyun ve kuzu görmeyen yavrularımızı böyle bir etkinlikle bir araya getirdik ve bu güzel buluşmaya şahit olmalarını sağladık' dedi.

Talas'ta asfalt sezonu açıldı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 2022 yılı asfalt sezonu açılış programında ulaşım biriminde çalışan personelle bir araya geldi. Burada açıklamalar yapan Başkan Yalçın, kışın tahribat gören tüm yolların baştan aşağı yenilenerek Talas'a yakışır hale getirileceğini söyledi.

Başkan Yalçın: 'Spora ve sporcuya önemli yatırımlar yapıyoruz'

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 14 Mayıs'ta Romanya'nın Campulunc Moldovonesc kentinde düzenlenecek Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası'nda milli forma ile ülkemizi temsil edecek Talasgücü Belediyesporlu atlet Dilan Çukurçam'a başarılar diledi. Antrenör Muzaffer Bayram ile birlikte milli atlet Çukurçam'ı ağırlayan ve kros ayakkabısı hediye eden Başkan Yalçın, 'Sana güveniyoruz ve inanıyoruz. İnşallah bu ayakkabılarla altın madalyaya koşarsın' dedi.

Talas'ta 'Esnaf Buluşmaları' yeniden

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın 2022 yılı başında uygulamaya koyduğu Esnaf Buluşmaları, Ramazan ayında verilen aranın ardından yeniden başladı. Esnaf buluşmaları programıyla Başkan Yalçın ile bir araya gelen esnaf, istek ve taleplerini direk olarak iletme imknı buluyor.

Talas'ta yatırımlar hızlanıyor, çalışmalar yoğunlaşıyor

Talas Belediye Meclisi 2022 yılının Mayıs ayı toplantısında gündeminde bulunan 16 maddeyi karara bağladı. Mecliste konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı için hummalı şekilde çalıştıklarını belirterek, 'Yatırımlarımızı hızlandırıyor, hayırseverlerimizin de yatırımlarını özendiriyoruz' dedi.

Başkan Yalçın: 'Alaybeyli'de bir hayali gerçekleştirdik'

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, kırsal mahallelerden Alaybeyli'de yapılan pilav şenliğinde vatandaşlarla buluştu. Başkan Yalçın burada yaptığı konuşmada, 'Alaybeyli'de bu şenliği yaparak bir hayali gerçekleştirdik' dedi.

Başkan Yalçın ilk mesaide belediye personeli ile bayramlaştı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, her bayram olduğu gibi bu bayramda da ilk mesai gününde belediye çalışanları ile bayramlaştı.

Başkan Yalçın'dan Ramazan Bayramı mesajı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Yalçın'dan 1 Mayıs mesajı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, bir mesaj yayımlayarak çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

Geçici Barınma Merkezi Talas'ta 2.5 yıl öncesinde yapıldı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, nüfusu 75 binin üzerinde olan belediyelerin 2022 yılı sonuna kadar sokak hayvanları için geçici barınma merkezi yapmak zorunda olduklarını hatırlatarak bunu 2,5 yıl öncesinden yerine getirmiş olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Başkan Yalçın'dan Kadir Gecesi mesajı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Şeffaf Oda 15. haftasında

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın Türkiye'de bir ilk olarak hayata geçirdiği Şeffaf Oda buluşmalarının bu hafta on beşincisi gerçekleşti. Ramazan ayında da aynı hızla devam eden Mevlana Mahalle Meydanı'ndaki uygulama, yine vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Başkan Yalçın'dan çocuklara 'Ramazan Günlüğüm'

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın çocukların günlük tutma alışkanlığını geliştirmesi ve bunu başta oruç olmak üzere Ramazan ayının güzellikleri ile birleştirmesi amacıyla hazırlattığı 'Ramazan Günlüğüm' çocukları mutlu ediyor.

Başkan Yalçın Tarım Anneleri Ev'leniyor Projesi'ni inceledi

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Alaybeyli Mahallesi'nde yapımı devam Tarım Anneleri konteyner bölgesi ile mahallenin Malatya yolu bağlantısındaki genişletme çalışmalarını inceledi.

Bir kütüphane de Başakpınar'a

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın cami ve apartman altlarını kütüphaneye dönüştürme projesine bir yenisi daha ekleniyor. Bu çerçevede yapımı devam eden Başakpınar Şehitler Camii altındaki kütüphanede incelemelerde bulunan Başkan Yalçın, 'Talas'ı kütüphanelerle donatmaya kararlıyız' dedi.

Başkan Yalçın sosyal tesis ve imam evi inşaatını inceledi

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, ilçenin kırsal mahallelerinden Yamaçlı'da yapımı süren sosyal tesis ve imam evi inşaatını inceledi.

Zincirdere göleti'nde çalışmalar hızlandı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın önemli projeleri arasında yer alan Zincidere Göleti Mesire Alanı’nda çalışmalar bütün hızıyla sürüyor.

OSB yönetiminden Başkan Yalçın'a ziyaret

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Yunus İmamoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'a ziyarette bulundu.

Kitap sohbetlerinde bu ay 'İslam' konuşuldu

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın gençlere yönelik olarak başlattığı kitap sohbetlerine Ramazan ayında da devam edildi. Her ay farklı bir kitapla gerçekleştirilen programda bu ay Ramazan'ın ruhuna uygun olarak Sezai Karakoç'un İslam isimli kitabı tahlil edildi.

Ramazan'da da şeffaf oda

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın Türkiye'de bir ilk olarak hayata geçirdiği Şeffaf Oda buluşmalarının bu hafta on ikincisi düzenlendi. Ramazan ayıyla birlikte hız kesmeden devam eden Mevlana Mahalle Meydanı'ndaki uygulama, yine vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Talas Belediyesi'ne ödül yağmuru

Ortaya koyduğu farklı ve başarılı çalışmalarla dikkat çeken Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 3 yıl gibi kısa bir sürede yurt çapında çok sayıda ödüle layık görüldü.

Şeffaf Oda 11. haftada

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın hayata geçirdiği Şeffaf Oda buluşmalarının bu hafta 11.'si düzenlendi. Mevlana Mahalle Meydanı'ndaki uygulama, yine vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Başkan Yalçın Şeffaf Oda'da şu ana kadar 2 bin 500'ün üzerinde vatandaşla görüştü.

Başkan Yalçın KAYÜ'lü gençlerle

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen kariyer günleri programında gençlere seslenerek; 'Sizler Türkiye Cumhuriyeti'nin en değerli varlıklarısınız.' dedi.

Başkan Yalçın gazilerle bir araya geldi

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şubesi üyeleriyle bir araya geldi.

Talas'tan çiftçiye 32 ton baklagil tohumu daha

Talas Belediyesi'nin tarım ve hayvancılığa sağladığı destek artarak devam ediyor. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, bu kapsamda hazırlanan 32 ton baklagil tohumunu çiftçilere ulaştırmak üzere muhtarlara teslim etti.

Başkan Yalçın'dan Çanakkale Zaferi mesajı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin anlam ve önemini vurgulayarak, Şehitlerimizin aziz hatıralarını ebediyete kadar yüreğimizde taşımak en başta gelen milli görevimizdir dedi.

Market deposu değil, yardım isteyen şahsın evi

Kayseri'de, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'dan durumunun iyi olmadığını söyleyerek yardım talebinde bulunan kişinin evinden onlarca gıda ve temizlik malzemesi çıktı. Durumu sosyal medya hesabından paylaşan Başkan Yalçın, Gerçek ihtiyaç sahiplerinin haklarını korumak bizim en başta gelen görevimizdir dedi.