Mustafa Çalış Haberleri

Mustafa Çalış Haberleri

ERÜ Rektörü Çalış, öğrenci evinde sahur yaptı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, ERÜ'lü öğrencilerin daveti üzerine öğrenci evinde sahur yaptı. Öğrenciler ile birlikte mutfağa giren Rektör Çalış, sahura menemen pişirdi.

ERÜ Rektörü Çalış, öğrencilerle iftar yaptı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, öğrenci yemekhanesinde öğrencilerle iftar yaptı.

Şampiyon Basketbol Erkek Takımı Sporcularından Rektör Çalış'a ziyaret

Üniversitelerarası Basketbol 1. Lig müsabakalarına katılarak şampiyon olan Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Basketbol Erkek Takımı sporcuları, Rektör Prof. Dr. Prof. Mustafa Çalış'ı ziyaret etti.

Turkovac, Sinovac'tan 2,5 kat daha etkili

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, yerli korona virüs aşısı Turkovac'ın Çin'de üretilen Sinovac aşısına göre 2,5 kat daha etkili olduğunu söyledi.

ERÜ Rektörü Çalış: 'Üniversitemizin başarı çıtası her gün yükseliyor'

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Akademik Kurulu Toplantısı Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış'ın katılımları ile gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Aksu, Rektör Çalış'ı Ziyaret Etti

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış'ı ziyaret etti.

ERÜ Rektörü Çalış, Başkan Büyükkılıç'ı ziyaret edip, fuara davet etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ve heyetini makamında kabul etti. Rektör Prof. Dr. Çalış, Başkan Büyükkılıç'ı İKAF'22 İç Anadolu Kariyer Fuarı'na davet etti.

ERÜ Rektörü Çalış, gazetecilerle bir araya geldi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ)Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla yazılı ve görsel basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

Kaza yerine gelen ERÜ Rektörü gözyaşlarını tutamadı

Kayseri'nin Hacılar ilçesinde; kayak yapmak için Erciyes Dağı'na gelen Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Havacılık Bölümü öğrencilerini taşıyan midibüsün devrilmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybederken 5'i ağır 21 kişi de yaralandı. Bilgi almak için kaza yerine gelen ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, gözyaşlarını tutamadı.

Başkan Büyükkılıç ERÜ Aşı Araştırma ve Geliştirme Merkezi'ni ziyaret etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, acil kullanım onayı alan Türkovac aşısının geliştirildiği, Kayseri'nin ve Türkiye'nin gururu Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Aşı Araştırma ve Geliştirme Merkezi'ni ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Büyükkılıç, önemli bir başarıya imza atan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ve aşının geliştiricisi Prof. Dr. Aykut Özdarendeli'yi tebrik etti.

KTO yönetiminden ERÜ'ye tebrik ziyareti

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ile Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ve çalışma ekibini ziyaret ederek tebrik etti.

Vali Günaydın'dan ERÜ Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama Merkezi'ne ziyaret

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, covid-19'a karşı geliştirilen yerli aşı TURKOVAC'ın çalışmalarının yürütüldüğü Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama Merkezi'ni ziyaret ederek, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Merkez Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ve çalışma ekibini tebrik etti.

Mustafa Alan'dan Rektör Çalış'a teşekkür ziyareti

Kayseri Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan ve yönetim kurulu üyeleri Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış'ı ziyaret ederek, "2021 Ahi Evran Yılı" etkinlikleri kapsamında verdikleri desteklerden ve düzenlenen etkinliklerden dolayı teşekkür ettiler.

Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Yönetiminden Rektör Çalış'a Teşekkür Ziyareti

Kayseri Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan ve yönetim kurulu üyeleri Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış'ı ziyaret ederek, '2021 Ahi Evran Yılı' etkinlikleri kapsamında verdikleri desteklerden ve düzenlenen etkinliklerden dolayı teşekkür etti.

ERÜ'de "Ahilik" Paneli Düzenlendi

"2021 Ahi Evran Yılı"  etkinlikleri kapsamında Ticaret Bakanlığı ve Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından "Ahilik" paneli düzenlendi.

ERÜ'den tüm dünyaya ve mazlumlara 'Turkovac' armağanı

Yerli korona virüs aşısı Turkovac'ın geliştirildiği Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, aşının acil kullanım onayı almasına ilişkin, 'Tüm dünyaya ve tüm mazlumlara aşımız ulaşacaktır diye ümitliyiz' dedi.

ERÜ Rektörü Çalış, 'Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşüne' destek verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Öğrenci Konseyi tarafından düzenlenen Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşüne katıldı.

Başkan Palancıoğlu ERÜ Rektörü Çalış'ı tebrik etti

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu Erciyes Üniversitesi'nin Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, Araştırma Üniversiteleri sıralamasında 8. sırada yer almasından dolayı, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış'ı tebrik etti.

ERÜ yeniden 'Araştırma Üniversitesi' Oldu

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından belirlenen 20 devlet, 3 vakıf üniversitesi arasında geçtiğimiz yıllara oranla başarı çıtasını yükselterek, 48.65 puan ile 8'inci sıradaki araştırma üniversitesi oldu. Düzenlenen toplantı ile Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Araştırma Üniversitesi Beratını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar dan aldı.

ERÜ'DEN BAKAN AKAR'A FAHRİ DOKTORA

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Erciyes Üniversitesi'nin (ERÜ) 2020-2021 Akademik Yıl Açılış törenine katıldı. Törende Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış tarafından Fahri Doktora Belgesi takdim edildi.

ERÜ TEKNOPARK PERFORMANSTA 7.SIRADA

Erciyes Teknopark, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi sonuçlarına göre, 2020 genel sıralamada 89 Teknoloji Geliştirme Bölgesi arasında 7'inci oldu.

ERÜ, YÖKAK'dan Tam Akreditasyon Belgesi Aldı

Erciyes Üniversitesi, (ERÜ)  Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından uygulanan Kurumsal Akreditasyon Programında (KAP) 5 yıl süre ile 'Tam Akreditasyon' almaya hak kazandı. Akreditasyon belgesi düzenlenen törenle YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas tarafından ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış'a takdim edildi.

Vali Şehmus Günaydın ve Rektör Çalış, ERÜ Aşı Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde İncelemelerde Bulundu

Vali Şehmus Günaydın ve Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, ERÜ Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde incelemelerde bulunarak, ERÜ tarafından Covid-19'a karşı geliştirilen aşı adayı hakkında bilgiler aldılar.

ERÜ Rektörü Çalış, Üniversite-Sanayi İşbirliği İçin Ziyaretlerine Devam Ediyor

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, üniversite-sanayi işbirliği kapsamında ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda Rektör Çalış, Hasçelik Kablo Fabrikası ve Yataş Grup'a ziyaret gerçekleştirdi.

ERÜ Hak Sahipliğindeki Patentleri Lisanslanmaya Devam Ediyor

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) sahibi olduğu beş ayrı patentini aynı anda lisanslayarak ticarileştirdi. 2017 yılında ilk lisanslamasını yapan Erciyes Üniversitesi beş ayrı patentini ticarileştirerek önemli bir başarıya daha imza attı. ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, imza töreninde yaptığı konuşmasında ERÜ'de ki son günlerde yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler verdi.

ERÜ, 'Study in Turkey' Online Üniversite Tercih Fuarına Katıldı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ), Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) uluslararası öğrencilerin Türkiye'deki üniversiteler ve yükseköğretim sistemi hakkında kapsamlı bilgilere ulaşmasını sağlamak amacıyla hazırlanan 'Study in Turkey' online üniversite tercih fuarına katıldı. Online fuar koordinasyon merkezini ziyaret eden ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, öğrencilerin online sorularına da yanıt verdi.

Çalış, Kayseri Arkeoloji Müzesi'ni Ziyaret Etti

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret etti. Rektör Çalış, ziyarette yaptığı açıklamada 'Üniversitemiz ile Müze arasında bundan sonra her bakımdan yeni işbirliği imknları sağlamak için önemli adımlar atacağız' dedi.

'Aziz milletimiz unutulmayacak bir ders vermiştir'

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

ERÜ'ye Yapılacak Yurt Arsası Yerinde İncelendi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından ERÜ Kampüsüne yapılması planlanan yeni yurt binaları yapımı için incelemelerde bulundu.

Öğrenciler, final sınavlarında ödev teslim etmek istiyor

Gazetemize ulaşan Erciyes Üniversitesi öğrencileri final sınavlarının ödevlendirme şeklinde yapılmasını talep ediyorlar. Sosyal medya hesaplarında ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış'a çok sayıda mesaj atan öğrenciler, yaşayabilecekleri mağduriyetleri dile getirerek, isteklerini yazdı.