Melikgazi Belediyesi Haberleri

Melikgazi Belediyesi Haberleri

Melikgazi’de 600’e yakın metruk bina yıkıldı

Melikgazi Belediyesi, çeşitli nedenlerle kullanılmaz hale gelen ve risk oluşturan 600’e yakın metruk binanın yıkımını gerçekleştirdi.

Melikgazi'de 600' e yakın metruk yapı yıkıldı

Çeşitli nedenlerle zamanla kullanılamaz hale gelerek çevredeki vatandaşlar için risk oluşturacak seviyeye gelen eski yapılarla mücadele eden Melikgazi Belediyesi, son üç yılda 600'e yakın metruk yapı yıkarak büyük bir çaba ve başarı gösterdi.

Olimpiyat üçüncüsü Arslan çiçeklerle karşılandı

14-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında Fransa'da yapılan 19.ISF Gymnasia'de Liseler Gençlik Olimpiyat Oyunlarında üçüncü olan Melikgazi Belediyesi Spor Kulübü Sporcusu Fatma Arslan memleketi Kayseri'de coşkuyla karşılandı.

Melikgazi Belediyesi'nde hafta sonu vezneler açık

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 31 Mayıs Salı günü sona erecek emlak vergisi, çevre temizlik vergisi ile ilan ve reklam vergisi 2022 yılı ilk taksit ödemeleri için hafta sonu veznelerin açık olacağını hatırlattı.

Öğrenciler, 19 Mayıs'a özel ağaç dikti

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Melikgazi Belediyesince Ağırnas Mahallesi'nde günün anısına özel öğrencilerle birlikte fidan dikimi yapıldı.

Fatma Arslan, olimpiyat üçüncüsü oldu

14-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında Fransa'da yapılan 19.ISF Gymnasia'da Liseler Gençlik Olimpiyat Oyunlarında Türkiye'yi temsil eden Melikgazi Belediyesi Spor Kulübü Taekwondo ve Kayseri Spor Lisesi Öğrencisi Fatma Arslan üçüncü oldu.

Melikgazi'nin tenis kursu devam ediyor

Melikgazi Belediyesi'nin ilçede yaşayan çocukların sosyalleşmesi ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlaması amacıyla başlattığı tenis kursları devam ediyor.

Melikgazi’de mimar ve mühendisler, projelerini internetten gönderebilecek

 Melikgazi Belediyesi tarafından mimar ve müteahhitlerin belediyeye gelmeden internet üzerinden mimari projelerini teslim edecekleri dijital imar döneminin başladığı duyuruldu.

Melikgazi Belediyesi'nden Türkiye'de bir ilk 'dijital imar'

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi'nin bir ilke daha imza atarak mimar ve müteahhtilerin belediyeye gelmeden internet üzerinden mimari projelerini teslim edecekleri dijital imar döneminin başladığını duyurdu.

Brezilya Yaz Olimpiyat Oyunlarına Melikgazi damgasını vurdu

Brezilya'nın Rio kentinde düzenlenen 24. Deaflympics Yaz Olimpiyat Oyunları'nda Melikgazi Belediyesi Taekwondo Kulübü sporcusu Türkan Teke Poomse dalında 2 olimpiyat üçüncülüğü madalyası kazanırken, Yasin Çimen müsabaka dalında olimpiyat üçüncülüğü madalyası kazandı.

Çölyak hastaları Melikgazi'nin farkındalık yemeğinde bir araya geldi

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Dünya Çölyak Günü'nde Melikgazi Belediyesi olarak çölyak hastaları ve aileleri ile onlara özel hazırlanan yemeklerden oluşan çölyak farkındalık yemeğinde bir araya geldiklerini söyledi.

2022 yılı yaz dönemi park sporları başlıyor

Havaların ısınmasıyla birlikte salon sporlarını açık havada da yapacak olan Melikgazi Belediyesi'nin birçok mahallede düzenleyeceği park sporları başlıyor.

Melikgazi Belediyesi'nde deprem tatbikatı

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, depreme karşı bilinç oluşturma ve deprem sonrasında kurtarma ve doğru hareket etme amacıyla tatbikat düzenlediklerini söyledi.

Melikgazi Ampute takımı deplasmanda kazandı

Melikgazi Belediyesi Ampute Takımı deplasmanda oynadığı maçta Antalya Büyükşehir Belediyesi Asatspor'u 3-0 mağlup etti.

Kayseri Gön Han’nda restore çalışmaları sürüyor

 Melikgazi Belediyesi tarafından Gön Han’nda başlatılan restore çalışmaları sürdürülüyor.

Melikgazi'de bayram öncesi mezarlıklar temizlendi

Melikgazi Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi vatandaşlar tarafından yoğun olarak ziyaret edilen mezarlıklarda temizlik ve bakım çalışması yaptı.

Melikgazi'de bir hizmet daha hayata geçiyor

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi, Erciyes Üniversitesi, Kayseri İl Müftülüğü ve hayırsever işbirliği ile Erciyes Üniversitesi'nde yapılan Hacı Bayram Sanık ve Evlatları Cami'nin cuma günü ibadete açılacağını söyledi.

Melikgazi'de arıcılık kursu başlıyor

Melikgazi Belediyesi, arı yetiştiren ve yetiştirmek isteyen vatandaşlara yönelik Arıcılık Kursu başlatıyor.

Minikler kendi elleriyle bitki dikti

Melikgazi Belediyesi'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel hazırladığı programda KEYEMA Vakfı işbirliği ile minik çocuklar bitki dikimi yaptı.

'İlk orucum ilk iftarım' etkinliğine büyük ilgi

Melikgazi Belediyesi'nin ikincisini düzenlediği 'İlk Orucum, İlk İftarım' etkinliği yine birçok çocuğun yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

İlk Orucum İlk İftarım etkinliği TOKİ'de

Melikgazi Belediyesi tarafından düzenlenen ve çocukların renkli etkinliklerle gönüllerince eğlendikleri İlk Orucum, İlk İftarım etkinliği 23 Nisan Cumartesi günü, TOKİ Demokrasi Mahallesi'nde yapılacak.

Melikgazi’de 210 çölyak hastasına glütensiz gıda paketi

Melikgazi Belediyesi tarafından 210 çölyak hastasına içinde glütensiz gıdaların olduğu paket dağıtıldı.  

'İlk Orucum, İlk İftarım' Programı Belsin'de yapılacak

Melikgazi Belediyesi'nin ilkini Altınoluk Mahallesi'nde başlatmış olduğu, 'İlk Orucum, İlk İftarım' etkinliği 22 Nisan Cuma günü Belsin'deki İsa Yusuf Alptekin parkında düzenlenecek.

Melikgazi Belediyesi İlkokulundan 'e-twinning' Projesi ile Beceri Desteği

Kayseri Melikgazi Belediyesi İlkokulu, öğrencilerine büyük heyecan ve mutluluk yaşatan e-Twinning projesi ile fark oluşturuyor.

Melikgazi'de yüzme kursu kayıtları başladı

Melikgazi Belediyesinin 8-14 yaş arası çocuklara ve yetişkinlere yönelik düzenlediği yüzme kursu kayıtları başladı.

Melikgazi'de kesintisiz enerji için trafo merkezleri

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi Yeşilyurt, Yıldırım Beyazıt, Mimarsinan Fatih, Germir Mahallesi'nde yer alan 4 bölgeye trafo merkezi tahsis edildiğini söyledi.

Melikgazi'de 'Dünya Yetimler Günü' iftarı

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu; Dünya Yetimler Günü dolayısıyla Melikgazi Belediyesi, ve sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen iftar yemeğinde ilçede yaşayan yetim çocuklar bir araya geldiklerini söyledi.

Fatma Arslan Paris'teki Olimpiyat Şampiyonasına katılacak

Kayseri TOHM Taekwondo ve aynı zamanda Melikgazi Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Fatma Arslan ISF Uluslararası Okul Sporlar Federasyonu tarafından Fransa'nın Paris kentinde düzenlenecek olan Olimpiyat Şampiyonasında Kayseri'yi ve ülkemizi temsil edecek.

Melikgazi personeline yangın eğitimi

Melikgazi Belediyesi'nde çalışan personele yönelik Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı işbirliğiyle uygulamalı hizmet içi yangın eğitimi verildi.

Anbar Mahallesi'ne yeni aile sağlığı merkezi

Melikgazi Belediyesi Anbar Mahallesi'nde hayırsever işbirliği ile hayata geçireceği Melikgazi Belediyesi Aile Sağlığı Merkezi'nin temel atma törenini gerçekleştirdi. Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi olarak donanımlı ve nitelikli yepyeni bir Aile Sağlığı Merkezi'ni ilçeye kazandırdıklarını söyledi.