Kocasinan Belediyesi Haberleri

Kocasinan Belediyesi Haberleri

Başkan Çolakbayrakdar: 'Şehrin altyapısını güçlendiriyoruz'

Kocasinan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 32 noktada eş zamanlı yenileme ve asfaltlama çalışmaları aralıksız sürüyor. Ekiplerin son olarak Yakut Mahallesi Elisevenler Caddesi'ndeki çalışmaları inceleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Yol medeniyettir' anlayışıyla Kocasinan'ın farklı noktalarında yol yenileme çalışmaları gerçekleştirerek, şehrin altyapısını güçlendirdiklerini, yolları daha geniş ve daha konforlu hale getirdiklerini söyledi.

Kocasinan'ın özel sporcuları, madalyalara ambargo koydu

Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü özel sporcuları, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu'nun düzenlemiş olduğu Kayseri Atletizm İl Şampiyonası'nda 5 altın, 5 gümüş ve 4 bronz madalya aldı. Turnuvaya damga vuran Kocasinan'ın özel sporcuları Burcu İrem Saka, Cemal Gündüz ve İbrahim Dökmeci, elde ettikleri başarılarla Türkiye Şampiyonasına katılmayı hak kazandı.

Kocasinanlı öğrenciler, Çanakkale yolcusu

Kocasinan Belediyesi tarafından hayata geçirilen 'Evlatlar Ecdat Yolunda' Projesi çerçevesinde okullarında başarılı olan öğrencilerin 3. kafilesi Çanakkale'ye uğurlandı. Çanakkale'de tarihe yolculuk edecek olmalarından dolayı büyük heyecan yaşadıklarını ve böyle bir imkanı kendilerine sunulasından dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden öğrenciler, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'a teşekkür etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: 'PKK ve FETÖ'ye kucak açanlar şimdi NATO'ya girmek istiyorlar'

Kayseri Kocasinan Belediyesi tarafından erkeklere özel yapılan Mimarsinan Akademi Sosyal Tesisi'nin açılışına katılan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 'PKK ve FETÖ'ye kucak açanlar NATO'ya girmek istiyorlar' dedi.

Kocasinan'dan erkeklere özel son teknolojiyle donatılmış tesis

Kocasinan Belediyesi tarafından sadece erkeklerin faydalanabilmesi amacıyla yaptırılan yüzme havuzu ve fitness gibi hizmetlerinin yer aldığı en son teknolojiyle donatılmış tesis, resmi açılış törenine hazırlanıyor. Tesisin son kontrolleri gerçekleştiren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 21 Mayıs Cumartesi saat 13.00'da gerçekleştirilecek olan tesisin resmi açılışına tüm Kayserilileri davet etti.

Kocasinan'da ilkokullar arası ödüllü satranç takım turnuvası başlıyor

Kocasinan Belediyesi'nin düzenlediği İlkokullar Arası Ödüllü Satranç Takım Turnuvası için başvurular 23 Mayıs'ta son buluyor. Akıl oyunlarının eğitim açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Geleceğimizin teminatı yavrularımıza yönelik yaptığımız çalışmalar ile onların sosyalleşmesine, fiziksel ve zihinsel yönden gelişmelerine büyük katkı sağlıyoruz' dedi.

Kocasinan'ın Spor Festivali'nde final heyecanı

Kocasinan Belediyesi tarafından sporu sevdirmek ve dostlukları pekiştirmek amacıyla liseler arası düzenlenen 'Spor Festivali'nde voleybol ve futbol alanında final heyecanı yaşanıyor. Takımlara başarılar dileyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, spor çatısı altında kardeşlik ve dostluğu pekiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Kocasinan'dan huzurlu bir yaz için haşere ile mücadele

Kış döneminde başarılı bir ilaçlama çalışması yapan Kocasinan Belediyesi, yaz döneminin yaklaşmasıyla birlikte ilaçlama çalışmalarına hız verdi. Gelecek nesillere sağlıklı ve daha temiz bir Kocasinan bırakmak için çalıştıklarını vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, vatandaşların sağlığını ilgilendiren konularda daha titiz davrandıklarını söyledi.

Kocasinanlı gençler Çanakkale Ruhunu yerinde hissedecek

Kocasinan Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen 'Asım'ın Nesli Çanakkale'de' projesi çerçevesinde okullarında başarılı olan öğrenciler, Çanakkale gezisi ile ödüllendirildi. İstiklal destanının yazıldığı Çanakkale'ye gidecek olmanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'a teşekkür etti.

Organik domates fidesi almak için metrelerce kuyruk oluşturdular

Kocasinan Belediyesi tarafından dağıtılan ata tohumundan yetişen organik domates fidesini almak isteyen vatandaşlar metrelerce kuyruk oluşturdu. Fideden almak isteyen vatandaşlar birbirleriyle yarışırken, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar; Vatandaşımızın yoğun kalabalığıyla karşılaştık. Geceden itibaren sırada bekleyen vatandaşlarımız vardı ve sabahın erken saatlerinde fidelerimiz dağıtılmaya başlandı dedi.

Başkan Çolakbayrakdar'dan organik domates fidesi dağıtım etkinliğine davet

Kocasinan Belediyesi'nin pandemi nedeniyle ara verdiği organik domates fidesi dağıtımını bu yıl gerçekleştirecek. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve 9 Mayıs Pazartesi Günü saat 08.00'da 3 farklı noktadan dağıtılacak olan organik domates fidesi dağıtım etkinliğine tüm Kayserilileri davet etti.

Eren Bülbül'ün ismi Kayseri'de yaşatılacak

Kocasinan Belediyesi'nde Mayıs Ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, oturumu meclis üyelerinin ve vatandaşların geçmiş Ramazan Bayramını kutlayarak açtı. Toplantıda, Şehit Eren Bülbül'ün isminin Zümrüt Mahallesi'ndeki yeni yapılan parka verilmesi maddesi oybirliğiyle kabul edildi.

Kocasinan, en hızlı büyüyen ve gelişen ilçe oldu

Kocasinan Belediyesi'nin yaptığı yatırımlar sayesinde Kocasinan, en fazla konutun satıldığı ilçe olurken, sosyo-ekonomik gelişmişlik sıralamasında ise 80 basamak birden yükseldi. Kocasinan'da yaşamanın ayrıcalıklı hale gelmesi için farklı projeler ve yatırımlarla çok büyük mesafe kat ettiklerini vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Yaptığımız yatırımlarla sadece Kocasinan değil, ülkemiz güçleniyor, büyüyor ve gelişiyor' dedi.

Yunusemre Mahallesine Aile Sağlığı Merkezi

Kocasinan Belediyesi tarafından Yunusemre Mahallesine yapılacak olan aile sağlık merkezinin temeli atıldı.

Kocasinan Belediyesi, bir haftada 3 tesisin daha temelini attı

Kocasinan Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde Yunusemre'ye kazandıracağı aile sağlık merkezinin temelini attı. Bir haftada okul, Kur'an Kursu ve ardından da sağlık merkezinin temellerini atan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, sosyal belediyeciliği ön plana çıkartan önemli projelere imza attıklarını ve bu doğrultuda mahallelerin ihtiyaç duyduğu hizmetleri birer birer yerine getirdiklerini söyledi.

Bayramlıklar Kocasinan Belediyesi'nden

Sosyal belediyeciliğin en iyi örneğini sergileyen Kocasinan Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü. Bayramlık kıyafetlerini giyen çocuklar, büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'a teşekkür etti.

Başkan Çolakbayrakdar: 'Emekçilerimiz ülke kalkınmasında büyük rol oynuyor'

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 'Kocasinan Belediyesi işçi dostu belediyedir' diye sözlerine başlayan Başkan Çolakbayrakdar, mesajında, 'Emek ve alın teriyle şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasında büyük rol oynayan kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü tebrik ediyorum' dedi.

Kocasinan, ramazan ayını dolu dolu geçirdi

Kocasinan Belediyesi, Ramazan ayı boyunca gerçekleştirdiği iftar programları, İkram Lokması, İkram Çeşmesi uygulaması ve çeşitli etkinlikleriyle binlerce vatandaşın gönlüne dokundu. Ramazan ayının bereketini ve manevi havasını en güzel şekilde Kocasinan'da yaşattıklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Vatandaşlarımızla birlikte daha nice Ramazan aylarına sağlıkla, huzurla ve mutlulukla ulaşabilmeyi temenni ediyoruz' dedi.

Kocasinan'ın iftarına 4 bin 300 kişi katıldı

Kocasinan Belediyesi, Ramazan ayı boyunca kurduğu iftar sofralarıyla Ramazan coşkusunu ilçede doruğa çıkardı. Son olarak Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu'nun katılımıyla geçekleşen Mithatpaşa Mahallesi'ndeki iftara, 4 bin 300 kişi katıldı.

Kocasinan Belediyesi'nin sporcularından madalya yağmuru

Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü Masa Tenisi Sporcuları Kenan Eren Kahraman Çift Erkekler kategorisinde Türkiye Şampiyonu olurken bayan takımı ise Küçükler Takım kategorisinde Türkiye üçüncüsü oldu. Spora ve sporcuya verdiği destekle dikkat çeken Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, başarıdan dolayı sporcuları tebrik ederek, 'Spor yatırımlarımız, başarılarla taçlanıyor' dedi.

Kocasinan Belediyesi, Ramazan Bayramına hazırlanıyor

Kocasinan Belediyesi, ilçe sakinlerinin Ramazan Bayramını daha rahat, daha huzurlu ve daha temiz bir şekilde idrak edebilmesi için gerekli her türlü tedbiri aldı. 24 saat prensibiyle dur durak bilmeden çalıştıklarını vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Şu ana kadar belirli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz rutin faaliyetlere, Ramazan Bayramı dolayısıyla ek çalışmalar yaptık. Böylelikle vatandaşlarımızın huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmesine katkı sunmayı amaçlıyoruz' dedi.

Kocasinan'da 6 derslikli anaokulun temeli atıldı

Kocasinan Belediyesi tarafından hayırsever Refik Şapcı'nın desteğiyle Şeker Mahallesi'nde yaptırılan 6 derslikli Anaokulu 'nun temeli atıldı. Geleceğin teminatı çocukların tekli eğitime geçmesi noktasında yoğun gayret gösterdiklerini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan'ının farklı yerlerinde okulların yapılması için arsaların hazır hale getirildiğini ve hayırseverlerin katkılarıyla yeni okulların temellerini bir bir atacaklarını söyledi.

Başkan Çolakbayrakdar, üniversite öğrencileriyle Vuslat Ormanına fidan dikti

Kocasinan Belediyesi, Erciyes Üniversitesi işbirliğiyle 3 bin fidanın yer alacağı Vuslat Ormanı'nda ağaçları toprakla buluşturdu. Üniversite öğrencileriyle birlikte fidanları diken Başkan Çolakbayrakdar, iklim değişikliği nedeniyle ortaya çıkan olumsuzluklara karşı, daha yeşil bir şehir inşa edebilmek için yoğun gayret ettiklerini söyledi.

Beyazşehir 'de Kur'an Kursu temeli atıldı

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi ve hayırseverin desteğiyle Beyazşehir Mahallesi'ne kazandırılacak olan Kur'an Kursu'nun temel atma programına katıldı. Yoğun bir şekilde sosyal donatıların temellerini attıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, 'Bütün gayretimiz, ilçenin ihtiyaçlarının karşılandığı ve vatandaşlarımızın daha huzur içerisinde yaşayabileceği bir Kocasinan'ı inşa edebilmektir' dedi.

Kocasinan'da Liselerarası Spor Festivali devam ediyor

Kocasinan Belediyesi tarafından sporu sevdirmek ve dostlukları pekiştirmek amacıyla liseler arası düzenlenen 'Spor Festivali' heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Festivale katılan öğrencilere başarılar dileyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, spor çatısı altında kardeşlik ve dostluğu pekiştirmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Başkan Çolakbayrakdar: “Kocasinanlı olmak ayrıcalıktır”

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, göreve geldiklerinden bu yana spor, eğitim ve gençlik merkezleri dahil olmak üzere otuzun üzerinde tesis yaptıklarını söyledi.

Kocasinan’dan teravih sonrası lokma ikramı

Kocasinan Belediyesi tarafından Ramazan ayına özgü teravih namazı sonrasında vatandaşlara lokma ikramı yapıldı.

1 kilometrelik iftar sofrası

Kayseri Kocasinan Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen iftar programına yaklaşık 4 bin kişi katıldı. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Ramazan ayının bereketin ve paylaşmanın simgesi olduğunu söyledi.

Kocasinan 23 Nisan'ı etkinliklerle kutladı

Kocasinan Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 102'nci yıldönümünü bir dizi etkinlikle kutladı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte konuşan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Çocuklarımızın yüzünü bu tür etkinliklerle güldürmeyi istiyoruz' dedi.

Kocasinan, 120 ülkeden 120 öğrenciyi misafir etti

Kocasinan Belediyesi, 120 farklı ülkeden eğitim için Kayseri'ye gelen öğrencilere yönelik iftar programı düzenledi. Öğrencilerle tek tek sohbet eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri'de çok sayıda ülkeden öğrencinin olduğunu ifade ederek, 'Makar-ı Ulema Şehri Kayseri'ye, Dünyanın değişik ülkelerinden eğitim için gelen; renkleri, dilleri, ırkları farklı genç kardeşlerimizle birlikte milletler arası gönül köprüsü oluşturuyoruz' dedi.