Kigder Haberleri

Kigder Haberleri

Doğa harikası Koramaz Vadisi’nde bahar temizliğine buyurun

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği’nin (KİGDER) organizesinde doğa harikası Koramaz Vadisi’nde bahar temizliği yapılacak.

Sema Karaoğlu: Virüs yaşam kalitesini düşürdü

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı.  Son iki yılın salgının gölgesinde geçtiğini belirten Karaoğlu, yeni yıldan beklentilerini de açıkladı. Karaoğlu, 2022 yılının salgınların, savaşların bittiği; insanların barış, sağlık ve huzur içinde yaşadığı bir yıl olmasını diledi.

Karaoğlu'dan 'Baskı hissetmeden, haklarımız ölçüsünde insanca yaşama' talebi

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu,  10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.  

KİGDER'in 'Kitap Bağışı' ile Çocuklar, Geleceğe Kapı Araladı

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) tarafından başlatılan 2 günlük kitap kampanyasında toplanan kitaplar, Talas Kuruköprü'deki 148 öğrencili ortaokul öğrencilerine ulaştırıldı. KİGDER Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, 'Bağışımıza katılan duyarlı insanların bizlere ulaştırdığı bağışlarla alınan kitaplar, çocuklarımızın geleceğine umut oldu' dedi.

Özel çocuklar yararına 'Umut' konseri

Kayseri'de, Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen ve korosunda engelli çocuklarında yer aldığı konser büyük ilgi gördü.

Bir işletme KOBİ danışmanından nasıl yararlanır?

Kayseri Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, 8 Kasım Günü Kayseri Muhasebeciler, Mali Müşavirler Odası ve Akredite Kobi Danışmanları Derneği KODD'nın düzenleneceği bir seminerle, hem kadın girişimcilerin hem de işletme sahiplerinin bilgileneceğini söyledi.

Mikrokredili Kadınların Ürünleri KİGDER Standında

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER), Kayseri 8. Mobilya Fuarında, mikrokredi ile iş sahibi olan kadınların ürünlerini sergilemeleri için stant açtı. KİGDER Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, "Mikrokeridili kadınların ilk kez bir fuarda ürünlerini sergiliyor olmaları hem kendileri için hem de, ev kadınları için umut olduğuna inanıyorum" dedi.

KİGDER desteğiyle butik açtı

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) tarafından hayata geçirilen ve Dr. Sema Karaoğlu'nun başkanlığını yürüttüğü Kadın İşbirliğini Destekleme Derneği (KİGDER)'in de kuruluşundan bu yana destek verdiği mikro kredi sistemiyle 6 buçuk yıldır kredi kullanan Havva Kundakçıoğlu, hem meslek, hem de iş sahibi oldu.

Karaoğlu'nun da Desteklediği Mikrokredi Umut Oldu

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) tarafından hayata geçirilen ve Dr. Sema Karaoğlu'nun başkanlığını yürüttüğü Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER)'in de kuruluşundan bu yana destek verdiği Mikrokredi sistemiyle, Şükran Gülce hem meslek, hem de iş sahibi oldu.

Karaoğlu: 'Ahlaki bozukluk yöneticilerin gündeminde olmalı'

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, Kayseri Forum AVM kapalı otoparkında baba ile öz kızının araç içerisinde uygunsuz şekilde yakalanmaları olayına ilişkin yaptığı açıklamada, "Toplumun ahlaki açıdan geldiği noktayı yöneticilerimiz ne zaman görecek ve ne zaman çözüm üretecekler?" dedi.

Karaoğlu: 'Kadınlar halen ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyor'

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı ve Millet İttifakı Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sema Karaoğlu, 'Kadınlar halen ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyor' dedi.

Kayseri'de Coşkulu Cumhuriyet Korosu

Türk Kadınlar Birliği Kayseri Şubesi ile Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) tarafından, Cumhuriyet'in 95'inci yıldönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen Milli Marşlar Korosu ayakta alkışlandı.

KİGDER'den kadınlara mikrokredi desteği için konser

Erciyes Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi konferans salonunda Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) mikrokredi finansmanına destek olmak için gerçekleştirdiği 'Nostaji Konseri' düzenledi. Dernek üyelerinden oluşan koro Türk Sanat Müziğinden seçkin şarkıları dinleyicilere seslendirdi.

KİGDER'den kadınlara mikrokredi desteği

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) kadınlara sağlanan mikrokrediye parasal destek sunan 'Haydi Kayseri Eller Cebe -2' kampanyası için konser verecek. İş kadınları ve adamlarının sahne alacağı konsere kadar toplanan bağışlar, Kayseri'de mikrokrediden yararlanacak kadınlara iş imkanı sağlayacak.

İş kadınları mikro finans desteği için konser düzenleyecek

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER)'nin iş sahibi kadınları, kendi işini yapmak isteyen kadınlara finans sağlamak için oluşturulan 'mikrofinans sistemi'ne katkı sunmak amacıyla konser etkinliği gerçekleştirecek.

KİGDER'den Mehmetçiğe komando eldiveni

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Afrin Zeytin Dalı Operasyonunda görevli Mehmetçiğe komando eldiveni gönderecek.

KİGDER'den Çanakkale Ayvacık'a yardım eli

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) tarafından başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde toplanılan ihtiyaç malzemeleri, depremin meydana geldiği Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine ulaştırıldı.

Kadına Yönelik Şiddete Karşı bilgilendirme semineri

Kayseri Ticaret Odası AB Bilgi Merkezi ve Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) işbirliğinde '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' kapsamında Film Gösterimi ve Kadın Hakları bilgilendirme semineri programı gerçekleştirildi.

Kariyer yönlendirme konferansı yarın yapılacak

Üniversite mezunlarının yüzde 71'inin mezun olduğu bölümle alakalı iş yapmadığını söyleyen Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Sema Karaoğlu, bu durumun nedenini, doğru kariyer yönlendirmesi yapılmamasına bağladı.

Kigder'den Eğitime Katkı

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Erkilet'te bulunan Feyziye-Memduh Güpgüpoğlu Güzel Sanatlar Lisesi'nin Müzik Odası'nı tefriş etti.KİGDER Başkanı Sema Karaoğlu ve Derneğin Yönetim Kurulu üyeleri, Katre Müzik yöneticileri...

'hayata Ve Sana Güveniyorum Projesi'

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) tarafından organize edilen 'Hayata ve Sana Güveniyorum Projesi' kapsamında düzenlenen eğitim programında ön eleme yapıldı.Sabancı Vakfı'nın hibe verdiği 'Hayata ve Sana Güveniyorum...

Kigder Başkanı Dr. Sema Karaoğlu:

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) tarafından 'Hayata ve Sana Güveniyorum' projesinin tanıtım toplantısı yapılırken, toplantıda konuşan Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, 'Alzheimer Derneğine...