Kayü Haberleri

Kayü Haberleri

İlmi ortamda üretilen ürünlerin satıldığı mağaza açıldı

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Safiye Çıkrıkçıoğlu Gıda Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi akademisyen ve öğrencileri tarafından ilmi ortamda üretilen ürünlerin satılacağı mağaza açıldı.  

KAYÜ Tomarza Mustafa Akıncıoğlu MYO'da Mezuniyet Coşkusu

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Tomarza Mustafa Akıncıoğlu Meslek Yüksekokulu'nda 2021-2022 Eğitim-Öğretim dönemi mezuniyet ve şed kuşanma töreni düzenlendi.

KAYÜ Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO'da mezuniyet sevinci

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulunda 2021-2022 Eğitim-Öğretim dönemi mezuniyet ve şed kuşanma töreni düzenlendi.

KAYÜ'de 'II. Uluslararası Sanat ve Tasarım Araştırmaları Kongresi' düzenlendi

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ortaklığında 'II. Uluslararası Sanat ve Tasarım Araştırmaları Kongresi' düzenlendi.

KAYÜ Yeşilhisar MYO'da mezuniyet coşkusu

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Yeşilhisar MYO'dan 2021-2022 bahar döneminde mezun olan öğrencilere törenle diplomaları verildi ve şed kuşatıldı.

KAYÜ Bünyan MYO'da Mezuniyet ve Şed Kuşanma Töreni Düzenlendi

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Bünyan Meslek Yüksekokulu'nda 2021-2022 bahar yarıyılında sivil savunma ve itfaiyecilik, özel güvenlik ve koruma ile posta hizmetleri programlarından mezun olan 127 öğrenciye törenle diplomaları verildi ve şed kuşandı.

KAYÜ Sosyal Bilimler MYO, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mezunlarını Verdi

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezuniyet ve şed kuşanma töreni düzenlendi.

Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi'nden KAYÜ Rektörüne ziyaret

Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fadıl Hoca, Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa'yı ziyaret etti.

Kayseri Üniversitesi ilk mezunlarını verdi

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi ilk mezunlarını verdi. 

Başkan Büyükkılıç, ilk mezunların heyecanına ortak oldu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni'ne katıldı. Başkan Büyükkılıç, törende yaptığı konuşmada, 'Siz sevgili gençlerimizi seviyor ve sizlere güveniyoruz' diyerek fakültenin ilk mezunu öğrencilerin ve ailelerinin mutluluğunu ve heyecanını paylaştı.

KAYÜ, 4 Özbekistan Üniversitesi ile İşbirliği Protokolü imzaladı

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ), Özbekistan'dan dört devlet üniversitesi ile çeşitli alanlarda işbirliği protokolü imzaladı.

KAYÜ Develi Hüseyin Şahin MYO, 15. Dönem Mezunlarını Verdi

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu'nda, 15. Dönem Mezuniyet Töreni düzenlendi.

Kayseri Üniversitesi, Azerbaycan Üniversiteleri ile İşbirliği Protokolü İmzaladı

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ), kardeş ülke Azerbaycan'da Avrasya Üniversitesi ve Devlet Pedagoji Üniversitesi ile eğitim ve işbirliği protokolü imzaladı.

KAYÜ Pınarbaşı MYO'da 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Düzenlendi

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Pınarbaşı Suna Yalçın Meslek Yüksekokulu'nda 2021-2022 akademik yılında mezun olan 50 öğrenciye törenle diplomaları verildi.

Türkiye’deki tek ata tohumu merkezi Kayseri’ye kurulduz

Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan ata tohumu merkezi, Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) bünyesinde Kayseri’de kuruldu. Hedef, hiçbir değişikliğe uğramadan günümüze kadar ulaşan ata tohumlarının kayıt altına alınması ve doğal yöntemlerle çoğaltılarak yaygınlaştırılmasını sağlamak.

Rektör Karamustafa: 'İstanbul'un fethi çağ açıp, çağ kapatan bir fetihtir'

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, İstanbul'un fethinin 569. yıldönümü vesilesiyle mesaj yayımladı.

KAYÜ, iki OSB’ye de meslek yüksekokulu kuracak

Kayseri Üniversite (KAYÜ) tarafından, sanayicinin ihtiyaç duyduğu yetişmiş ara elaman ihtiyacını karşılamak için iki organize sanayi bölgesine meslek yüksekokulu kurmak için çalışmalara başladı. 

Rektör Karamustafa'dan 19 Mayıs mesajı

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 103'üncü yıldönümü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Rektör Karamustafa gençlerle çay-simit buluşmasında bir araya geldi

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Genç Kızılay'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen çay-simit buluşmasında gençlerle bir araya geldi. Rektör Karamustafa; 'KAYÜ sadece şehrimizin değil, ülkemizin de önemli bir üniversitesi olma yolunda ilerlemektedir' dedi.

Rektör Karamustafa: 'Geleceğimiz olan çocukların ülkesine daha çok hizmet etmesini sağlayacağız'

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesajı yayımladı.

KAYÜ Develi Seyrani Kampüsü hayırsever ve yerel yönetim desteğiyle gelişimini sürdürüyor

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Develi Seyrani Kampüsü, hayırseverler ve yerel yönetim desteği ile gelişimini sürdürüyor. Bu destek Seyrani Kampüsü içerisindeki Develi İslami İlimler Fakültesi, Develi Sosyal Beşeri Bilimler Fakültesi, Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu ile Ata Tohumu Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin eğitim ve araştırma hizmetlerindeki kalitesini artırıyor.

KAYÜ Rektörü Karamustafa'dan Turizm Haftası Mesajı

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, 15-22 Nisan 2022 tarihleri arasında kutlanacak olan 46. Turizm Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

KAYÜ'lü öğrencilere ücretsiz çamaşır yıkama merkezi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin üniversite öğrencilerine destek için hizmete sunduğu ücretsiz Çamaşır Yıkama Merkezi bu zamana kadar yaklaşık bin öğrenciye hizmet verirken, Çamaşır Yıkama Merkezi'ni gezen Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Başkan Büyükkılıç'a teşekkür etti.

Üniversiteler Boks Ünilig Türkiye Şampiyonası'nda KAYÜ'den derece

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO El Sanatları bölümü öğrencisi Yılmaz Kılnamaz, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 28 Mart-1 Nisan 2022 tarihleri arasında Balıkesir Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Üniversiteler Boks Ünilig Türkiye Şampiyonası'nda üçüncü oldu.

KAYÜ Pınarbaşı Yerleşkesine 'Alparslan Türkeş' ismi verildi

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Pınarbaşı yerleşkesine Alparslan Türkeş isminin verilmesi ile ilgili Pınarbaşı Suna Yalçın MYO'da tören düzenlendi.

Rektör Karamustafa'dan 'Ramazan Ayı' Mesajı

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Ramazan Ayı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Yalçın KAYÜ'lü gençlerle

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen kariyer günleri programında gençlere seslenerek; 'Sizler Türkiye Cumhuriyeti'nin en değerli varlıklarısınız.' dedi.

Kayseri Üniversitesi'nde 'Çanakkale Zaferi' Etkinliği Düzenlendi

Kayseri Üniversitesi'nde (KAYÜ), Çanakkale Zaferinin 107. yıldönümü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

'Kirkit'in Sesi' Talas'ta yankılandı

Talas Belediyesi, Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) ve Talas Tanıtım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile birlikte düzenlenen 'Kirkit'in Sesi' sergisi açıldı.

Rektörü Karamustafa: 'Çanakkale dünyada benzeri olmayan bir kurtuluş destanıdır'

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Çanakkale Deniz Zaferinin 107. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.