Kayso Haberleri

Kayso Haberleri

Tacikistan Heyetinden KAYSO'ya ziyaret

Tacikistan Sughd Bölgesi Valisi Rajabboy Ahmadzoda, Tacikistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ashrafjon Gulov ve beraberindeki heyet Kayseri Sanayi Odası'nı (KAYSO) ziyaret etti.

Finlandiya Kayseri Fahri Konsolosluğu açıldı

Finlandiya Kayseri Fahri Konsolosluğu, Kayseri Sanayi Odası'nda (KAYSO) düzenlenen törenle açıldı. Açılışta konuşan Finlandiya Ankara Büyükelçisi Ari Maki, 'Türkiye ile Finlandiya ilişkisi tarihteki rekoruna ulaşmıştır' dedi.

Başkan Büyüksimitci: 'Annelik, hiçbir değerle kıyaslanamayacak bir duygudur'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Anneler Günü nedeni ile yaptığı açıklamada, 'Annelik, karşılıksız ve koşulsuz bir sevgiye dayanan, hiçbir değerle kıyaslanamayacak kadar yüce bir duygudur' dedi.

Büyüksimitci: 'Bayramın tüm insanlığa birlik ve beraberlik getirmesinin temenni ediyorum'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Ramazan Bayramı dolayısı ile yazılı bir açıklama yaparak, bayramın ülkemiz başta olmak üzere tüm insanlığa birlik, beraberlik, huzur ve sağlık getirmesi temennisinde bulundu.

Büyüksimitci: 'Savaş başta enerji başta olmak üzere ülkemizi etkiliyor'

Kayseri Sanayi Odası Başkanı (KAYSO) Mehmet Büyüksimitci, Rusya-Ukrayna savaşının tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye'yi de etkilediğini söyleyerek, 'Özellikle gıda tedariki konusunda kendi kendine yetebilme olan ülke konusunda ciddi politikalar geliştirmeliyiz' dedi.

Macaristan Büyükelçisinden KAYSO'ya ziyaret

Macaristan Ankara Büyükelçisi Viktor Matis, Türk-Macar İşadamları Derneği Başkanı ve Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz ve beraberindeki heyet, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci'yi makamında ziyaret etti.

Başkan Büyüksimitci: 'Türkiye'nin Barış Yanlı Politikası Tüm Dünyadan Takdir Topluyor'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) mart ayı meclis toplantısı video konferans sistemi üzerinden gerçekleştirildi.

Kayseri tarihinin en yüksek Şubat ayı ihracat rakamına ulaşıldı

Şubat ayı dış ticaret verilerini değerlendiren KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Şubat ayında ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 19,43 artışla 311 milyon 163 bin dolar olarak gerçekleştiğini söyledi.

Başkan Büyüksimitci'den '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' Mesajı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, yazılı bir açıklama yaparak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Başkan Büyüksimitci: 'İhracatımızı artırarak ülkemizi daha da büyüteceğiz'

2021 yılı büyüme rakamlarını ve ocak ayı ihracat rakamlarını değerlendiren Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 'İhracatımızı daha fazla artırarak ülkemizi istikrarlı bir şekilde büyütmeye devam edeceğiz' dedi.

'Kayseri E-Ticaret Ve E-İhracat Danışmanlık Ofisi' Proje sözleşmesi imzalandı

2021 yılı Üreten Şehirler Programı kapsamında Kayseri Ticaret Odası'nın (KTO) başvuru sahibi olduğu ve Kayseri Sanayi Odası'nın (KAYSO) proje ortağı olduğu Kayseri E-Ticaret ve E-İhracat Danışmanlık Ofisi Projesinin sözleşme imza töreni gerçekleştirildi.

KAYSO Başkanı Büyüksimitci'den, Kayseri OSB Başkanı İmamoğlu'na ziyaret

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Yunus İmamoğlu'nu ziyaretinde Kayseri OSB'nin Türkiye'nin en büyük ve örnek organize sanayi bölgesi olduğunu söyledi.

Büyüksimitci, 'Mimarsinan OSB bizim gözbebeğimiz'

Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi 173. Müteşebbis Heyet Toplantısı Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Mimarsinan OSB Müteşebbis Heyet Başkanı Mehmet Büyüksimitci Başkanlığında Kayseri Sanayi Odası'nda yapıldı.

Büyüksimitci: 'Doğalgaz ve elektrik kesintisi ciddi üretim kaybına neden oldu'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyüksimitci, organize sanayi bölgesindeki elektrik ve doğalgaz kesintisinin ciddi bir üretim kaybına neden olduğunu söyleyerek, Üretim ve ihracatın geleceği için enerji arz güvenliği biran önce sağlanmalıdır dedi.

KAYSO Ocak ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Ocak Ayı Meclis Toplantısı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: 'Maraş açılımı KKTC ekonomisine büyük potansiyel ekledi'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kayseri ziyaretlerinde Kayseri Sanayi Odası'nda (KAYSO) sanayicilerle buluştu. Tatar yaptığı konuşmasında 'Maraş açılımı KKTC ekonomisine büyük potansiyel ekledi' dedi.

'Enerji verimliliği sürdürülebilir kalkınmanın olmazsa olmazıdır'

2022 Yılı Enerji Verimliliği Haftası kapsamında Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) tarafından “Sürdürülebilir Gelecek İçin Enerji Verimliliği” programı düzenlendi.

Başkan Büyüksimitci: 'Enerji verimliliği sürdürülebilir kalkınmanın olmazsa olmazıdır'

2022 Yılı Enerji Verimliliği Haftası kapsamında Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) tarafından 'Sürdürülebilir Gelecek İçin Enerji Verimliliği' programı düzenlendi.

Mehmet Büyüksimitci: 'Gazetecilerin çabaları kuşkusuz takdire şayandır'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, yazılı bir açıklama yaparak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Başkan Büyüksimitci: 'Kayseri ihracatta ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyor'

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kasım ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Açıklanan verilere göre kasım ayında Kayseri ihracatı bir önceki yılın Kasım ayına göre yüzde 30,4 oranında artarken, bu artış geçen yılın ilk 11 ayına göre yüzde 41 olarak gerçekleşti.

KAYSO Başkanı Büyüksimitci: '2022 hedeflerimize odaklanacağız'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci yeni yıl dolayısıyla yazılı bir açıklama yaparak, 2022'nin Türkiye başta olmak üzere tüm dünyaya sağlık, barış ve refah getirmesi dileğinde bulundu.

KAYSO Genel Sekreteri Nihat Molu emekli oluyor

Kayseri Sanayi Odası Genel Sekreteri Nihat Molu uzun zamandır yürüttüğü görevine emekliye ayrılacak olması nedeni ile veda ediyor.

KAYSO Başkanı Büyüksimitci: 'Tüm zorluklara rağmen 2021 yılında ekonomimizi büyütmeyi başardık'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Aralık Ayı Meclis Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Meclis toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci; İş dünyasının piyasalarda istikrar ve öngörülebilirlik sağlanması talebine yönelik Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir dizi tedbir açıklandı. Yapılan açıklama, piyasalara pozitif bir etkide bulundu. Döviz kurlarındaki aşırı dalgalanma ve olağan dışı yükselişlerin önüne geçilmiş oldu. Açıklanan tedbirleri olumlu karşılıyor, Türk lirasına güveni tesis eden tüm adımları destekliyoruz dedi.

Başkan Büyüksimitci'den 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaparak, 'Türkiye'nin geleceğinin inşasında büyük pay sahibi olan öğretmenlerimize her zaman minnet ve şükran borçluyuz' dedi​.

Sanayiciden Aşı Talebi 'Kısa Vadede İş İnsanlarının ve Çalışanların Aşılanması Gerekiyor'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) nisan ayı Meclis Toplantısı video konferans sistemi üzerinden gerçekleştirildi. Toplantıya, meclis üyeleri, meslek komitesi üyeleri, disiplin kurulu ve yüksek istişare kurulu üyeleri katıldı.

Büyüksimitci Büyüme Rakamlarını Değerlendirdi

3. çeyrek büyüme rakamlarını değerlendiren Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, rakamlarının kendileri için moral kaynağı olduğunu söyledi.

'Teşviklerle ilgili bir takım taleplerimizi yeniden gündeme getireceğiz'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Ağustos ayı olağan meclis toplantısı videokonferans sistemi üzerinden yapıldı. Toplantıya meclis üyeleri, meslek komitesi üyeleri, disiplin kurulu ve yüksek istişare kurulu üyeleri katıldı.

'İlçe Bazlı Teşvik Sistemi Kalkınmada Büyük Rol Oynayacak'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Resmi Gazete'de yayınlanan kararla ilçe bazlı teşvik sisteminin önünün açıldığını belirterek, kararın il ve ilçeler arasındaki gelişmişlik farklılıklarının azaltılmasında büyük rol oynayacağını söyledi.

'Şartlar ne olursa olsun üretimin aksamaması lazım'

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle birlikte tüm yurtta korona virüs salgını tedbirleri kapsamında Kayseri Sanayi Odası(KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Başkan Yardımcıları Abdullah Oğuzbaş ve Ahmet Gümüşcü, Kayseri OSB'de firma ziyaretlerini sürdürdü.