Kayseri Valiliği Haberleri

Kayseri Valiliği Haberleri

Vali Çiçek Develi'de incelemelerde bulundu

Kayseri Valiliğine atanan Vali Gökmen Çiçek Develi İlçesini ziyaret etti.

Göreve başlayan Vali Çiçek: “Beni sürekli sokaklarda, halkın içinde göreceksiniz”

 Afyonkarahisar Valiliğinden Kayseri Valiliğine atanan Gökmen Çiçek, görevine başladı. Vali Çiçek’in ilk mesajı, “Beni sürekli sokaklarda, halkın içinde göreceksiniz” oldu. 

Vali Çiçek: 'Sadece Kayseri Valisi değil Kayseri'nin bir evladı olmaya geldim'

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Afyonkarahisar Valiliğinden Kayseri Valiliği görevine atanan Gökmen Çiçek, kendisine yapılan karşılama töreninde yaptığı açıklamasında, 'Kayseri'ye vali olmaya değil, Kayseri'nin evladı olmaya geldim' dedi.

Kayseri Valisi olan Çiçek, eski görev yerinden böyle uğurlandı

Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle Kayseri Valiliğine atanan Afyonkarahisar Valisi Gökmek Çiçek, bugün binlerce Afyonkarahisarlı’nın katıldığı törenle şehirden ayrıldı. Çiçek, akşam saatlerinde Kayseri’de olacak. 

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek oldu

 Valiler kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararnameye göre, 20 ilin valisi değişti. Buna göre Kayseri Valisi Şehmus Günaydın Mülkiye Baş Müfettişi olurken, Kayseri Valiliğine ise Afyon Valisi Gökmen Çiçek atandı.

Kayseri'de protokol bayramlaştı

Kayseri'de protokol üyeleri, Kayseri Valiliği tarafından düzenlenen programda bayramlaştı.

Kayseri'de afet bilinci artırılıyor

Kayseri'de, AFAD İl Müdürlüğü tarafından Kayseri Valiliği çalışanlarını bilgilendirmek amacıyla 'deprem anı' ve 'tahliye' tatbikatı yapıldı.

AFAD deprem bilinci için sahada

Kayseri’de 1-7 Mart Deprem Haftasında birçok kurum vatandaşları depremle ilgili bilinçlendirmek için stat kurdu. Kayseri Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) vatandaşlara deprem anında neler yapılması gerekildiğini sergilerle ve diyalog halinde bulunarak bilgilendirme yaptı.

MHP’den 'aktif işgücü'teşekkürü ‘

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, İŞKUR Kayseri İ Müdürlüğü ve Erciyes Anadolu Holding arasında imzalanan ‘Aktif İşgücü’ protokolünden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Protokolden Kepez çıkarması

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın; Kepez Mahallesinde yürütülen çalışmalarda ve Kayseri Valiliğinin katkılarıyla Talas Belediyesi tarafından yaptırılan 24 derslikli ortaokulda incelemelerde bulundu.

Eylem Çakmaz: 'İnsan hakları reddedilmez ve vazgeçilmezdir'

Kayseri Valiliği tarafından 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında konferans düzenlendi. Konferansta konuşan Erciyes Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Eylem Çakmaz, 'İnsan hakları reddedilmez ve vazgeçilmezdir' dedi.

Büyükkılıç: '183 Ülkeye ihracat yapan bir Kayseri bizi sevindiriyor'

Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin 183 ülkeye ihracat yapan bir şehir olduğunu belirterek, “Bu da bizi keyiflendiriyor, sevindiriyor” dedi.

Kayseri Valiliği'nden 'Dolandırıcılık' uyarısı

Kayseri Valiliği'nden yapılan açıklamada, Vali Şehmus Günaydın'ın ve valilikte görevli kamu görevlilerinin isimlerinin kullanılarak hesaplara para yatırılmak istenildiğini belirtilerek, vatandaşların ve iş adamların bu kişilere itibar etmemesi gerektiği bildirildi.

'Böyle giderse kısıtlama getirilebilir'

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, korona virüs tedbirleri kapsamında semt pazarında denetimlerde bulundu. Açıklama yapan Vali Günaydın, "Düğünlerle ilgili çok ciddi riskler var. Böyle devam ederse düğünlerle ilgili kısıtlamalar getirilebilir, onu net ifade edeyim. Bu da istediğimiz bir sonuç değil" dedi.

 Günaydın: 'Bayramdan sonra yeni tedbirler almak zorunda kalmayalım'

Kayseri Valiliği tarafından düzenlenen programda kent protokolü bayramlaştı. Burada açıklamalarda bulunan Vali Şehmus Günaydın; bayram sürecinde vakaların artmaması için maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulmasının önemine değinerek; 'Şimdiden vatandaşlarımızın göstereceği hassasiyete teşekkür ediyorum. Bayramdan sonra yeni tedbirler almak zorunda kalmayalım. Bayram süresince kurallara uyalım, bayramımızı da güzel bir şekilde yaşayalım inşallah' dedi.

18 yaş altı çocuk ve gençlerin yolculuklarda veli bulunması şartı kaldırıldı

Kayseri Valiliği'nden yapılan açıklamada; "18 yaş altındaki çocuk ve gençlerimizin şehir içi ve şehirlerarası seyahatlerinde yanlarında veli/vasisi bulunması şartının kaldırılmasına, bu kapsamdaki çocuk ve gençlerimizin, karayolu, demiryolu, deniz veya hava yolu ile yapacakları seyahatlerin ilgili mevzuat hükümleriyle belirlenen (pandemi süreci öncesinde olduğu şekliyle) esaslar çerçevesinde yapılmasına karar verilmiştir" denildi.

Rezervasyon yapmış olan turistler, hafta sonu kısıtlamasında muaf sayılacak

Kayseri Valiliği tarafından, hafta sonu YKS sınavı dolayısıyla uygulanacak olan kısıtlama ile ilgili yeni bir düzenleme yapılarak, rezervasyon yaptırmış olan turistlerinde kısıtlamadan muaf olacağı belirtildi.

Düğünlerde Uygulanacak Tedbirler Açıklandı

Kayseri Valiliği tarafından, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun "Düğün Törenlerinde Uygulanacak Tedbirler" için aldığı yeni kararlar açıklandı.

Kayseri Valiliğ'nden sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili açıklama

Kayseri Valiliği'nden Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Sırasında uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili olarak açıklama yapıldı.

65 yaş üzeri ve 18 yaş altı vatandaşlar sokağa çıkabilecek

Kayseri Valiliğinden 65 yaş üzeri ve 18 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma uygulamasının kaldırılması ile ilgili açıklama yapıldı.

'Ziyaretleri erteleyelim'

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri'de son bir haftadaki Korona virüs vakalarının artışının ziyaretler nedeniyle olduğunu duyurarak, ziyaretleri erteleme uyarısında bulundu.

Açık alanda da maske zorunlu

Kayseri İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun 2020/65 numaraları kararına göre, Kayseri'de kapalı alanlar ve daha önce belirtilen yerler dışında, açık alanlarda da maske takma zorunluluğu getirildi. Bu kuralı ihlal edene ise ilgili kanun maddesinden işlem başlatılacak.

Kronik rahatsızlığı olan 65 yaş üstü vatandaşlar Pazar günü sokağa çıkabilecek

Kayseri Valiliğinden 65 yaş üzeri ve 18 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma uygulaması il ilgili olarak açıklama yapıldı.

Mesai Saatleri Değişti

Kayseri Valiliği tarafından yapılan açıklamada kamu kurum ve kuruluşlarında 8 Haziran Pazartesi tarihinden itibaren mesai saatlerinin 08:30-12:30, 13:30-17:30 şeklinde uygulanacağı bildirildi.

Kayseri Valiliği istisnaları açıkladı

Kayseri Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada 5 Haziran 24.00 ile 7 Haziran 24.00 saatleri arasında uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasında açık olan işyeri ve kurumlar ile istisna kapsamında olan kişiler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Bu restoranlar 24 saat faaliyet gösterecek

İl Hıfzıssıhha Kurulu alınan karar kapsamında, şehirlerarası yollarda bulunan dinlenme tesislerinde yer alan yeme içme mekanlarını 24 saat açık kalacak.

Rutin Aralıklarla Dışarı Çıkmaya Devam Edecekler

Kayseri Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Korona virüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler ile ilgili yapılan düzenlemelerle 65 yaş üzeri ve 18 yaş altı vatandaşların, rutin aralıklarla dışarı çıkmaya devam edeceği belirtildi.

YKS'ye girecek öğrenciler velileri ile olmak şartı ile izin alabilecekler

Kayseri Valiliği'nden yapılan açıklama ile korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan seyahat kısıtlamasında sınava girecek öğrenciler, sınav giriş belgesi ve velileri ile birlikte sınav yerlerine gidebilecekler.

Valilik Camilerin Listesini Yayınladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olan camilerde yarın Cuma namazı kılınacak. Kayseri Valiliği Cuma namazı kılınacak olan camilerin listesini yayınladı.

İl Hıfzıssıhha Kurulu'ndan yeni kararlar

İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında yeni kararlar alındı.