Kayseri Barosu Haberleri

Kayseri Barosu Haberleri

Kayseri Barosu avukatlarına Ankara'da demir çubuklu saldırı

Kayseri Barosuna kayıtlı 2 avukat, müvekkillerinin şirket ortaklığıyla ilgili haklarını korumak ve mal kaçırma iddiası üzerine tespit için gittikleri Ankara'da demir çubuklu saldıra uğradı. Saldırıyı kınayak Kayseri Barosu Başkanı Ali Köse, Avukatlara yönelik saldırıyı ilkellikten başka bir şeyle izah edemeyiz dedi.

Av. Emir Akpınar: 'Youtube'dan elde edilen gelirlere uygulanan mükerrer vergilendirme hukuka aykırıdır'

Kayseri Barosu Avukatlarından Emir Akpınar ile sosyal medya platformlarının üreticisi konumundaki Youtube içerik üreticileri, MCN'ler üzerinden elde edilen gelir ve bu gelirin vergi mevzuatı açısından hukuki boyutunu değerlendirerek, Youtube'dan elde edilen gelirlere uygulanan mükerrer vergilendirme hukuka aykırıdır dedi.

Kayserili avukat ‘Adalet Vakfı’ kurdu

Kayseri Barosu avukatlarından Zeki Gümüş, Türkiye Adalet Vakfı (TÜRAV) ismini verdiği vakfın resmi gazetede yayınlanmasının ardından TÜRAV’ın resmen faaliyete başladığını duyurdu.

Kayseri Barosu'nda 23 Nisan coşkusu

Kayseri Barosu Çocuk Hakları Komisyonu tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilkokul öğrencileri ile birlikte etkinlik düzenlendi.

Baro Başkanı Köse: 'Avukatlıkla ilgili her türlü engelin ortadan kaldırılmasını istiyoruz'

Kayseri Barosu Başkanı Ali Köse, Avukatlıkla ilgili her türlü engelin ortadan kaldırılmasını istiyoruz dedi.

Yargıtay'dan dikkat çeken karar : " Çalışırken İş Aranması İşçinin Kötü Niyetli Olduğunu Göstermez"

 Kayseri Barosu Avukatlarından Niyazi Ünalmış, Yargıtay'ın  " Çalışırken İş Aranması İşçinin Kötü Niyetli Olduğunu Göstermez" şeklinde çok konuşulacak ve işçi hakkının savunmasına yönelik emsal bir kararın çıktığını söyledi.

Kayseri Barosu: Şiddete karşı karşı mücadelemiz sürecek!

Kayseri Barosu, eski nişanlısı tarafından öldürülen avukat Dilara Yıldız için açıklama yaptı.

Havale ile para gönderirken dikkat

Kayseri Barosu avukatlarından Emir Akpınar, internet bankacılığı ile para gönderme konusunda, 'Gönderilen havaleye not düşülmezse karşı tarafa ödenen borç olarak nitelendirilir' diyerek uyarıda bulundu.

Kayseri Barosu: Hayvan sahiplerinin hukuki sorumluluğu artırılmalıdır

Kayseri Barosu Hayvan Hakları Komisyon Başkanı Avukat Filiz Asan, sokak hayvanları ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, 'Hayvanları rehabilite seviyesine getiren kişilerle mücadele edilmelidir' dedi.

BARO AVUKATLARINA EĞİTİM SEMİNERİ

Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi tarafından programlanan meslek içi eğitim çalışmaları kapsamında, Kayseri Barosu'nun ev sahipliğinde, 'CMK Uygulamaları' konulu seminer gerçekleştirildi

'Ortak aklı harekete geçirme anlayışıyla adayım'

Ekim ayında gerçekleştirilmesi planlanan Kayseri Baro Başkanlığı seçimlerine, Avukat Ali Köse aday olduğunu açıkladı. Avukat Köse, sosyal medya hesabından yaptığı adaylık açıklamasında, 'Meslektaşlarımızın bütününü temsil etme, hukukun üstünlüğü ilkesini esas alma, kutuplaşmayı değil ortak aklı harekete geçirme anlayışı ile Kayseri Baromuzun Ekim 2020'de yapılacak olağan genel kurulunda ve seçimlerde, Kayseri Barosu Başkanlığı'na adayım' dedi.

'Kısa sürede yüksek kar manipülasyonu yapanlar SPK'ya şikayet edilmeli'

Sermaye piyasası hukukunda manipülasyon suçunu hukuki açıdan değerlendiren Kayseri Barosu Avukatı Emir Akpınar, 'Kısa sürede yüksek kar manipülasyonu yapanlar SPK'ya şikayet edilmeli' dedi.

49 yıllık mektup büyük beğeni topladı

Kayseri Barosu Avukat Hakları Komisyonu tarafından 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle paylaşılan 49 yıllık mektup büyük beğeni topladı.

'Kadın tek bir kimliğin içinde tanımlanmamalı'

Kayseri Barosu Kadın Haklarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Nilay Karahan, Cumhuriyet Meydanı'nda kadınlar günü hakkında yaptığı basın açıklamasında, 'Kayseri Barosu Kadın Hakları Komisyonu olarak kadının bir birey olarak görülmesi ve tek bir kimliğin içinde tanımlanmaması gerektiğine inanıyoruz. Çünkü kadın sahip olduğu bütün rollerin yer aldığı zengin bir tanımın içinde hayat bulabilir ve gerçek değerini kazanabilir' dedi.

Eroğlu ailesinin acı günü

Birlik Vakfı Kayseri Şubesi Yönetim Kulu Üyesi ve Kayseri Barosu Avukatlarından Remzi Eroğlu'nun vefat eden annesi Mukadder Eroğlu Bünyan ilçesinde ebediyete uğurlandı.

Dursun: "Okumadan hatip, yazmadan katip olunmaz'

Kayseri Barosu tarafından 'Güncel CMK uygulamaları, seri muhakeme ve basit yargılama usulleri' konulu eğitim semineri düzenlendi.

'Kayseri milli mücadeledir'

Kayser Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ile birlikte Kayseri Barosu'nun düzenlediği Kayseri Oratoryosu'nu izledi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun da katıldığı gecede Kayseri'yi anlatan Başkan Büyükkılıç, 'Kayseri Anadolu'dur, Kayseri milli mücadeledir, Kayseri birliğin beraberliğin sembolüdür. Kayseri'yi anlamayan Türkiye'yi anlamaz' diye konuştu.

TBB Başkanı Feyzioğlu Kayseri'de oratoryoya katıldı

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Kayseri Barosu tarafından düzenlenen 'Kayseri Oratoryosuna' katıldı.

3 kişi avukata saldırdı

Kayseri Barosu'na bağlı avukat Gökmen Döner, Kayseri Adalet Sarayı'nda duruşmadan çıktıktan sonra 3 kişinin saldırısına uğradı.

Araçlarda sigara içme yasağı Anayasa Mahkemesi'nden dönebilir

Kayseri Barosu avukatlarından Av. Fatih Şen; son günlerde uygulanan araçlarda sigara içme yasağı ile ilgili olarak yasağın Kabahatler Kanunu'na göre kanuni olduğunu ancak özel yaşam alanına getirilen dokunulmazlık nedeniyle Anayasa Mahkemesi'nin yasa maddesini iptal edebileceğini söyledi.

Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi yarın iş başı yapacak

Yargıda toplu izin kullanımı anlamına gelen adli tatil yarın itibariyle sona erecek. Yeni adli yılın başlaması nedeniyle yarın Kayseri Barosu'nda resepsiyon verilecek. Ayrıca yeni açılan Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi de yarından itibaren faaliyetlerine başlayacak.

Dursun: "Hukukçuların kızıl elması sadece hukuk ve adalettir"

Kayseri Barosu tarafından düzenlenen 'Medeni ve Ceza Usul Hukukunda İstinaf' konulu konferansta konuşan Baro Başkanı Cavit Dursun; "Biz hukukçuların kızıl elması sadece ve sadece hukuk ve adalettir. Kayseri Barosu Başkanlığı olarak her zaman hukuk eğitimine, hukukçunun eğitimine birinci sırada önem veriyoruz" dedi.

Çanakkale Oratoryosuna Yoğun İlgi

Kayseri Barosu tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen Çanakkale Oratoryosu yoğun ilgi gördü.

'Yeryüzünde her 3 kadından 1'i şiddet görüyor'

Kayseri Barosu Kadın Haklarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Nilay Karahan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, 'Bugün yeryüzünde her 3 kadından biri şiddetin değişik biçimlerine maruz kalmaya devam ediyor. Ülkemizde de kadına yönelik şiddet ve istismar oranları ciddi oranda artmıştır' dedi. Karahan, kadınların ve kız çocuklarının eğitimine önem verilmesi gerektiğini vurguladı.

Bankaya Haciz Şoku

Kayseri'de bir avukat, müvekkilinin bankadan alacağı bin 200 TL'yi banka ödemeyi geciktirince icra yoluyla aldı.

Kayseri Barosu Üyeleri Kan Bağışında Bulundu

Kayseri Barosu Başkanlığı ile Kızılay işbirliğinde kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Niyazi Acar: 'Konkordatonun Sonunda Alacakların Paralarını Ödemek Gerekir'

Kayseri Barosu tarafından düzenlenen 'Yeni Konkordato Hukuku Semineri'nde konuşan Adalet Bakanlığı Hukuk ve Mevzuat Genel Müdürü Hakim Niyazi Acar, 'Konkordatonun sonunda alacakların paralarını ödemek gerekir' dedi.

Safiye Yigen'den Kadın Hakları Günü Mesajı

Kayseri Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Safiye Yigen, "Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesi Cumhuriyetin en önemli kazanımlarındandır" dedi.

Kadına Şiddet Oranı Artıyor

Kayseri Barosu Kadın Haklarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Nilay Karahan; "Ülkemizde kadına karşı uygulanan şiddet tablosu halen vahim noktadadır. Kadına şiddet vakalarında her geçen gün ciddi oranda artış yaşanmaktadır. Son 10 yılda 2 bin 337'den fazla kadın şiddet görerek hayatını kaybetmiştir" dedi.

'Çocuk Haklarını Yetişkinlerin Bilmesi, Saygı Duyması Gerekiyor'

Kayseri Barosu Çocuk Hakları Komisyonu'ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Zahide Deniz, 'Çocuk haklarının çocuklar tarafından bilinmesinden ziyade yetişkinler tarafından bilinmesi, saygı duyulması ve savunulması gereken bir hak grubu olduğunu özellikle belirtmek istiyoruz' dedi.