Jandarma Haberleri

Jandarma Haberleri

Jandarma'dan erkeklere 'kadına şiddetin engellenmesi' bilgilendirmesi

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, erkek vatandaşlara kadına şiddetin engellenmesi yönünde bilgilendirme faaliyeti düzenledi.

Jandarma bin 456 öğrenciye trafik eğitimi verdi

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarma ekipleri tarafından bin 456 öğrenciye trafik eğitimi verdi.

Akkışla'da kenevir yetiştiren şahıs yakalandı

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Akkışla ilçesinde yapılan çalışmalarda; ayçiçeği tarlasında kenevir yetiştiren şahıs yakalandı.

Jandarmadan kaçak sigara ve alkol operasyonu

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalarda; çeşitli miktarlarda kaçak sigara ve alkol ele geçirildi.

Şahin avlayan şahıslara 70 bin TL ceza

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalarda; şahin avladığı belirlenen 2 kişiye 70 bin TL para cezası uygulandı.

MHP İl Başkanı İncetoprak da paraşütle uçtu

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in ve İl Jandarma Komutanı Yüksel Yiğit’in ardından MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak’da Ali Dağı’nda yamaç paraşütüyle atlayış gerçekleştirdi. 

Hafta sonu denetlemesinde 6 kişi yakalandı

Kayseri’de güvenliğin sağlanması ve hırsızlık olaylarının önlenmesi amacıyla görevlendirilen güven timleri, hafta sonu yaptığı denetimlerde çeşitli suçlardan 6 kişiyi yakaladı. 

Jandarma Güven Timleri'nden denetim

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Güven Timleri tarafından yapılan çalışmalarda yoklama kaçağı olan ve aranan 6 kişi yakalandı.

Erciyes tırmanışında düşerek yaralanan dağcının imdadına jandarma yetişti

Kayseri'de, Erciyes Dağı'na tırmanış gerçekleştirdiği sırada düşerek yaralanan dağcı, jandarma ekipleri tarafından kurtarıldı.

Jandarma bir ayda 253 kişiyi gözaltına aldı

Kayseri İl Jandarma bölgesinde geçtiğimiz bir ay içerisinde toplamda 253 kişi gözaltına alınarak haklarında işlem yapıldı.

Kuru pasta kutusu içerisinde uyuşturucu ticareti

Kayseri'de jandarma ekipleri tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 2 kişi gözaltına alınırken, kuru pasta kutusu içerisine zulalanmış bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi.

Nevşehir'de kenevir bitkisi yetiştiren şahıs göz altına alındı

Nevşehir'in Acıgöl ilçesindeki evinin bahçesinde kenevir bitkisi yetiştiren şahıs, jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalarda; yabancı uyruklu şahısların kaldığı evde çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Kayseri'de bin 125 kök kenevir ele geçirildi

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalarda Pınarbaşı ilçesinde bin 125 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

Jandarma ekipleri kaçak sigara ele geçirdi

Kayseri’de jandarma ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda kaçak sigara elde edilirken olaya karışan 1 şüpheli de gözaltına alındı.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Bozkurt'un eşine, ‘Şehadet Belgesi’ verildi

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Eren Abluka-22 Operasyonu'nda şehit düşen Kayserili Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Bozkurt'un eşi Tuğba Bozkurt’a ‘Şehadet Belgesi’ verdi.

Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı'nca Yeşilhisar ve Akkışla ilçelerinde gerçekleştirilen operasyonlarda çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ele geçirilirken 1 kişi de gözaltına alındı.

Kayseri'de DEAŞ ve El Kaide üyesi 7 kişi yakalandı

Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalarda, bir döne DEAŞ ve El Kaide silahlı Terör Örgütleri içerisinde faaliyet yürüttüğü tespit edilen 7 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Kayseri şehidini uğurladı

Van'ın Çatak ilçesinde EYP'ye basarak şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Bozkurt, memleketi Kayseri'de son yolculuğuna uğurlandı.

Peribacasından karakol kendine hayran bırakıyor

Nevşehir'de; doğal yapının bozulmaması için bazı peri bacaları restoran ve butik otel olarak kullanılırken, bazı peri bacaları da jandarma karakolu olarak kullanılıyor. Türkiye'nin en küçük karakollarında görev yapan Astsubay Ekmekçi; Peri karakolun kendisi çok küçük, etkisi çok büyük' dedi.

Niğde'de uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı

Niğde'de jandarma ekiplerinin yaptığı uyuşturucu operasyonunda 3 kişi gözaltına alındı.

Kayseri'ye şehit ateşi düştü

Van'ın Çatak ilçesinde şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Bozkurt'un acı haberi baba evine ulaştı.

Helikopterli trafik denetimde 539 araç kontrol edildi

Kayseri'de, jandarma ekipleri tarafından helikopter destekli yapılan trafik denetiminde 539 araç kontrol edilirken, 13 araçta trafik men edildi.

Sivas'ta arama yapılan tırdan 8 kilo metamfetamin çıktı

Sivas'ta jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen yol denetimleri sırasında 8 kilo metamfetamin ele geçirildi.

Kayseri'de bayram öncesinde helikopterle trafik denetimi

Kayseri'de jandarma ekipleri tarafından bayram öncesinde trafik güvenliğinin artırılması amacıyla helikopterle trafik denetimi yapıldı.

Kesinleşmiş cezası olan 2 şahıs jandarmadan kaçamadı

Kayseri'de haklarında 18 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası olan 2 şahıs, jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalarla yakalandı.

Jandarma'dan 'En İyi Narkotik Polisi Anne Projesi'

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı tarafından anne ve anne adaylarına 'En İyi Narkotik Polisi Anne Projesi' çerçevesinde eğitim faaliyeti düzenlendi.

Jandarma, Türkiye Huzur Güven Uygulaması'nda 6 bin 693 şahıs sorguladı

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Haziran ayı içerisinde yapılan Türkiye Huzur Güven Uygulaması'nda 6 bin 693 şahıs sorgulanırken, aranması olan 17 kişi de yakalandı.

Kayseri sokaklarında huzuru 'güven timleri' sağlayacak

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından özel olarak kurulan 'güven timleri' Kayseri sokaklarında huzuru sağlayacak. Vali Gökmen Çiçek, 'Şehirde yer alan kameraları en az 4 katına çıkartacağız ve ıssız hiçbir nokta bırakmayacağız' dedi.

Nevşehir'de sürücü adaylarına son ders jandarmadan

Nevşehir'de sürücü adaylarına son dersi jandarma ekipleri verdi.