Israil Haberleri

Israil Haberleri

Milli Yol Parti'li Göçmen, 'HDP'li vekilin önergesi de Türkiye'de derin düşünülmelidir'

Milli Yol Partisi GİK Üyesi ve Kırşehir İl Başkanı Şevket Göçmen, HDP'li milletvekilinin TBMM'de Ermeni soykırımı önergesi vermesi ile ilgili düzenlediği basın toplantısında, PKK'yı İsrail ve ABD finanse eder. Bizlerin bir duruşu ve çizgisi var. Türkiye'de yaşanan gerçekleri de insanlara anlatıyoruz. HDP'li vekilin önergesi de Türkiye'de derin düşünülmelidir dedi.

‘İsrail’e Lanet’ konvoyu düzenleniyor

Beytül Makdis Derneği öncülüğünde, İsrail’in Mescid-i Aksa ve Filistinli Müslümanlara yönelik Ramazan ayında yapmakta olduğu işgal ve katliamları protesto etmek amacıyla 21 Nisan Perşembe akşam saat 22.30’da eski Fuar alanından başlayacak bir araç konvoyu düzenleniyor.

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları'ndan İsrail'e lanet

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Başkanı Ahmet Taş yaptığı basın açıklamasında, 'kurulduğu yıldan bu yana Müslümanları katletmeye, Mescid-i Aksa'ya hakaret etmeye devam eden İsrail, bu Ramazan'da da boş durmadı' şeklinde konuştu.

AGÜ'lü akademisyenlerden dünyada bir ilk

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) akademisyenleri, EOG (göz sinyalleri), EKG (kalp sinyalleri) ve EMG (kas sinyalleri) sinyallerini tek bir kartla işlemeye olanak sağlayan dünyadaki ilk tümleşik biyo-sensörü geliştirdi. Geliştirilen sensör daha şimdiden İsrail, Hindistan ve İspanya gibi ülkelere ihraç edilerek ülke ekonomisine katkı sağlamaya başladı.

Yitrak'ın Türkiye'ye gelişi utanç sebebidir

Anadolu Gençlik Derneği Kayseri Şubesi tarafından organize edilen basın açıklamasında İsrail Cumhurbaşkanı'nın Türkiye'ye gelişinin iptali dile getirildi. Açıklamayı yapan başkan Metin Aydınözü, "Yıllar önce Şimon Perez'in Millet Meclisimizde yaptığı konuşmanın hala sızısı yüreklerimizde iken, Yitrak Herzog'un Türkiye'ye nasıl bir teklif veya tehditle geleceği ise bizleri endişelendirmektedir" dedi.

AGD Kayseri Şubesi, İsrail Cumhurbaşkanını protesto etti

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kayseri Şubesi, Türkiye'ye gelmesi gündemde olan İsrail Cumhurbaşkanı Yitzak Herzog'u protesto etti. AGD Kayseri Şube Başkanı Metin Aydınözü, "Herzog'un Türkiye'ye gelecek olması, Türkiye Müslümanları için utanç sebebidir" dedi.

Mustafa Sarıgül: 'Kazakistan’da çıkan bu olayların ana nedeni Amerika, İngiltere ve İsrail’dir'

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Maltepe'de düzenlenen Sinop Tanıtım Günleri etkinliğine katıldı. Stantları ziyaret eden Sarıgül, gündeme dair açıklamalarda bulunarak, 'Türki Cumhuriyetlerde, özellikle de Kazakistan'da çıkan bu olayların ana nedeni Amerika'dır, İngiltere'dir ve İsrail'dir' dedi.

Dışişleri Bakanlığından İsrail’e kınama

Dışişleri Bakanlığı, 'Kudüs Belediyesine bağlı Yerel Planlama ve İnşa Komitesi'nin işgal altındaki Doğu Kudüs'te 3 bin 557 yeni yerleşim birimini kapsayan beş yerleşim planına onay vermesini kınıyoruz' açıklamasını yaptı.

İsrail güçleri 58 Filistinliyi yaraladı

İsrail askerlerinin Batı Şeria'daki Nablus kentinde Filistinlilere yönelik müdahalesinde 10'u gerçek mermiyle olmak üzere 58 kişi yaralandı.

İSRAİL'İN ŞEHİT ETTİĞİ FURKAN'IN VE MAVİ MARMARA SALDIRISININ 10. YILI

İsrail'in saldırdığı Mavi Marmara gemisinde şehit düşen Furkan Doğan'ın babası AK Parti eski milletvekili Ahmet Doğan, Mavi Marmara'nın 10. yılında yaptığı paylaşım ile duygulandırdı.

"Yaşananlar Mavi Marmara ruhumuzu ayakta tutuyor"

Beytülmakdis Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fevzi Konaç, Mavi Marmara olayında İsrail'in kirli mazisinde asla temizlenmeyecek kara bir leke daha eklediğini ifade ederek, "Yaşananlar Mavi Marmara ruhumuzu ayakta tutmaktadır" dedi.

"Yapmamız gereken İslam Birliği bir an evvel kurmaktır"

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen basın açıklamasında konuşan Şube Başkanı Baki Coşkun, "Biz her zaman söyledik ve söylemeye devam edeceğiz: ABD'nin ipi ile kuyuya inilmez ve siyonist İsrail ancak güçten anlar. İslam coğrafyasında kim kendi halkına rağmen ABD ve İsrail ile iş tutmuşsa sonu hüsran olmuştur" dedi.

YÜZYILIN İŞGAL VE İHANET PLANI

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Dernek Başkanı Ahmet Taş, Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremin ardından, bölgeye yapılan yardımlar hakkında ve ABD-İsrail'in ortak bir şekilde açıkladığı 'yüzyılın barışı' planı hakkında bir takım açıklamalar yaptı. Başkan Ahmet Taş, emperyalist ABD ve İsrail'in planının bir ihanet planı olduğunu söyleyerek, 'Türkiye tarafından bu plan kabul edilmemiştir. İran tarafından kabul edilmemiştir. Batı ülkeleri sessiz kalarak plana destekçi olmuşlardır ama vicdanı olan hiçbir dünya devleti ve toplumu bu ihanet planına razı olmamışlardır' diye konuştu. Ayrıca Taş, Kudüs'ün kırmızı çizgileri olduğunu vurgulayarak, Filistin halkının ve Kudüs davasının destekçisi olmaya devam edeceklerini belirtti.

Sözde emir: "İsrail'i sevmediğim gibi DEAŞ'ı da sevmem"

Kayseri polisinin yaptığı başarılı operasyonda yakalanan ve tutuklanan Irak Telafer'in sözde emiri olan ve 30 bin DEAŞ'lıyı yönettiği ileri sürülen 'Ebu Muhammed' kod adlı Suphi Huveytli, mahkemede verdiği savunmada, "İsrail'i sevmediğim gibi DEAŞ'ı da sevmem" dedi.

Erdoğan: 'İsrail bugün Türkiye'den korkuyor'

Bu yıl 3.üncüsü düzenlenen imam hatip okulları arası spor oyunlarının kapanış programında konuşan İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanvekili Bilal Erdoğan, 'İsrail bugün Türkiye'den korkuyor, çünkü başında imam hatipli bir lider var' dedi.

'Tüm Müslümanlar Siyonist Projeye Karşı Kenetlenmeli'

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri, İsrail'in Filistin ve Gazze'ye saldırılarına dair basın açıklaması yaptı.

"Ulus devlet ilanı İsrail'in ayıbıdır"

MAZLUMDER Kayseri Şube Başkanı Ahmet Taş, İsrail parlamentosunun Arap milletvekillerinin tüm protesto ve engellemelerine rağmen çoğunluğun oyu ile İsrail'in 'Ulus Devlet' olduğunu ilan etmesini; "İsrail'in ayıbıdır" şeklinde değerlendirdi. 

'Ebru Özkan Serbest bırakılmalı'

Memur-Sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan 11 Haziran'dan bu yana İsrail rejimi tarafından gözaltında tutulan Ebru Özkan'ın serbest bırakılması gerektiğini söyledi. 

Filistin'e destek çağrısı

Özgür Kudüs Platformu üyeleri, İsrail askerlerinin Kudüs'te düzenlediği saldırılara tepki gösterdi.

Şeker İftar sofrasından İsrail bedduası

Kayseri Şeker çalışanları ve yöneticilerinin katıldığı iftar sofrasında, Mazlum Filistinliler unutulmadı. ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesi sonrasında yaşanan olaylarda şehit edilen Filistinliler ve Mazlum Filistin halkının yalnız olmadığına dikkat çekildi.

Yurt öğrencilerinden Kudüs'e destek

İsrail'in Filistinlilere yönelik katliamını protesto eden ve Kudüs'e destek veren yurt öğrencileri dün gece ışıklarla 'KUDÜS' yazdı.

İl Müftüsü Filistin şehitleri için gıyabi cenaze namazı kıldırdı

İsrail'in saldırısı sonucu şehit olan Filistinli kardeşlerimiz için ilimiz genelindeki tüm camilerde öğle namazı öncesi sala okundu. İl Müftümüz Doç. Dr. Şahin Güven tarafından da Hunat Camii'nde öğle namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kıldırıldı.

CHP İl Başkanlığı'ndan İsrail'e tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanlığı tarafından basın açıklaması düzenlenerek, Filistinlileri öldüren İsrail'e tepki gösterildi.

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ SENATOSU, İSRAİL'İ KINADI

Erciyes Üniversitesi Senatosu, Kudüs'te önceki gün ABD elçiliği açılışı sırasında İsrail'in Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği katliamı şiddet ve nefretle kınadı.

İSRAİL PROTESTOSU

Amerika Birleşik Devletleri'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasının ardından sokaklara dökülen Filistinlileri katleden İsrail, Kayseri'de protesto edildi. Kayseri kent meydanında yüzlerce kişi Gazze sınırında şehit edilen Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

'SON KALE TÜRKİYE'DİR'

Türk Eğitim Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Muharrem Çolak, yaptığı açıklamasında sendikaya 280 yeni üye kayıt olduğunu söyledi. İsrail saldırısını da kınayan Başkan Çolak, Son Kale'nin Türkiye olduğunu söyledi.

BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLDİ

İsrail'in Kudüs'teki saldırılarında hayatını kaybeden Filistinliler için üç gün süreyle ulusal yas ilan edilmesinin ardından Kayseri'de bayraklar yarıya indirildi.

Gazze sınırı kan gölüne döndü 43 ŞEHİT

Abd'nin İsrail Büyükelçiliği Kudüs'e taşıması kararını protesto eden Gazze sınırındaki Filistinliler'in üzerine ateş açan İsrail askerleri ortalığı kan gölüne çevirdi.

'CUMHUR İTTİFAKI MİLLİ İTTİFAKTIR'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Serkan Tok, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesini ziyaret etti. Cumhur ittifakının Millî ittifak olduğunu kaydeden MHP il Başkanı Tok, 'Seçime az zaman kala, dünyaya bakıyoruz, Türkiye'ye bakıyoruz, resim şu; Amerika'sı, İngiltere'si, Tüm AB,İsrail, Birleşik Arap devletleri, Sudilerin üst yönetimi dahil, bunların hepsi Türkiye'ye karşı birleşmiş. Bana göre bunlar Haclı ittifakı olmuşlar'dedi.

DÖKTÜĞÜNÜZ KANDA BOĞULACAKSINIZ!

UMRAN Kültür Ve Medeniyet Hareketi'nden İsrail tepkisi UMRAN Kültür Ve Medeniyet Hareketi tarafından yazılı bir basın açıklaması yapılarak, İsrail'in Filistin'de yaptığı katliamlara dikkat çekildi.