Iran Sınırı Haberleri

Iran Sınırı Haberleri

'İnsanlık İran sınırında dondu'

Erciyes Kadın Platformu tarafından yapılan basın açıklamasında, üç gün önce İran sınırından Türkiye’ye geçmeye çalışırken iki çocuğuyla beraber fırtınaya yakalanan, çocuklarının ellerine çoraplarını geçirip kendi ayaklarına poşet giyen Afgan asıllı bir annenin donarak can vermesi vicdan sahibi herkesin yüreğini dağlamıştır, denildi.

'Çekirgelerin İran ve Irak tarafına ulaşmaları Türkiye için risk taşıyor'

Geçtiğimiz hafta Birleşmiş Milletler tarafından uyarıların yapıldığı ve sonrasında Türkiye'nin İran sınırına kadar gelen Çöl Çekirgeleri hakkında bilgi veren Ziraat Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Ali Koç, 'Çöl çekirgelerinin Türkiye'de barınabilecekleri bir ortam yok ama küresel değişimlerden dolayı önlemlerimizi almak zorundayız' dedi.

Ağrı şehidi uğurlandı

Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde, İran sınırında 3 gün önce PKK tarafından roket atarla açılan taciz ateşinde şehit olan 32 yaşındaki İstihkam Er Zekeriya Altunok son yolculuğuna Kayseri'de Kalemkırdı Cami'nde kılınan cenaze namazının ardından uğurlandı. Şehidin, 2017'de polis memuru iken KHK ile ihraç edildiği, yargılandıktan sonra beraat ettiği öğrenilirken, cenazede şehidin eşi Vildan Altunok eşinin polis üniformasını giyerek, 'Şehit olarak aklandı bu üniforma. Benim kocam hem askerdi hem polisti' dedi.

Roket saldırısında yaralanan asker şehit oldu

Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde, İran sınırında 2 gün önce PKK tarafından roket atarla açılan taciz ateşinde yaralanan 32 yaşındaki İstihkm Er Zekeriya Altunok hastanede şehit oldu.