Insan Hakları Haberleri

Insan Hakları Haberleri

Mazlumder genel yönetim toplantısı yapıldı

İnsan Hakları ve Mazlumlar için Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) ‘in iki ayda bir yapılan genel yönetim kurulu toplantısı (GYK) Kayseri'de yapıldı.

İnsanın Hakkını Araması Medeniyettir

Mazlumder insan hakları okulu 7. haftada yapılan seminerle devam etti.

Mazlumder, 30 Yıldır mazlumların yanında

İnsan Hakları ve Mazlumlar için Dayanışma Derneği (MAZLUMDER)30. yaş gününü kutladı.

İnsan hakları gününde anlamlı etkinlik

MAZLUMDER 10 Aralık İnsan Hakları Günü münasebetiyle Afgan Mülteciler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ile birlikte anlamlı bir program düzenledi.

MAZLUMDER Başkanı Taş: 'İnsan hakları bir günle sınırlandırılmamalı'

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) ile Afgan Mülteciler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği(ARSA) tarafından, 10 Aralık İnsan Hakları Haftası dolayısı ile gıda panayırı düzenlendi.

Eylem Çakmaz: 'İnsan hakları reddedilmez ve vazgeçilmezdir'

Kayseri Valiliği tarafından 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında konferans düzenlendi. Konferansta konuşan Erciyes Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Eylem Çakmaz, 'İnsan hakları reddedilmez ve vazgeçilmezdir' dedi.

Vali Ayhan: 'Devletimiz ve milletimiz insanı merkeze alan bir yönetim anlayışını tercih etmiştir'

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü programında konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, devletin ve milletin insanı merkeze alan bir yönetim anlayışını tercih ettiğini söyledi.

Büyükkılıç: 'İnsan odaklı bir hizmet anlayışı ile çalışıyoruz'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, her alanda insan odaklı temel değerlerin olduğu bir anlayışla hizmet ettiklerine dikkat çekti.

Karaoğlu'dan 'Baskı hissetmeden, haklarımız ölçüsünde insanca yaşama' talebi

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu,  10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.  

ASDER Şube Başkanı Balcı, İnsan Hakları Günü'nde Mülteci Sorununa dikkat çekti

Adaleti Savunanlar Derneği Kayseri Şube Başkanı Ahmet Balcı, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, dünyadaki mülteci sorununa dikkat çekti.

MAZLUMDER İNSAN HAKLARI OKULU DEVAM EDİYOR

İslam dininde Adalet ve Aliya İzzetbegoviç konusunun anlatıldığı seminerin sunucusu Mazlumder şube yönetim kurulu üyesi Uğur Dursun oldu.

MİLLETVEKİLİ ARIK İŞ CİNAYETLERİNE DİKKAT ÇEKTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri'nin Talas ilçesinde 18 yaşındaki bir inşaat işçisinin inşaattan düşerek hayatını kaybetmesi üzerine; 'Türkiye'yi uçuracağını söyleyen AK Parti, özgürlükler, demokrasi, insan hakları konusunda Türkiye'yi küme düşürürken, maalesef iş cinayetleri konusunda Türkiye'yi uçurdu' diye konuştu.

MAZLUMDER SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

Mazlumder Kayseri şubesinin İnsan Hakları Okulu seminerleri devam ediyor

İNSAN HAKLARI OKULU'NDA KÜRESEL ISINMA ANLATILDI

MAZLUMDER Kayseri Şubesinin kasım ayı başından itibaren başlattığı insan hakları okulu seminerleri ikinci haftada da devam etti.

2020 YILINDA DA MAZLUMLARIN YÜZÜ GÜLMEDİ

10 Aralık 2019 yılından bu yana 1 koca yıl geçti. Ne yazık ki 365 gün süren koca bir yılda ülkemizde ve dünyada mazlumların yüzü güldürülemediği gibi haksızlık, adaletsizlik, soykırım ve diğer şekillerde de insan hakları çiğnenmeye devam etti.

Diyanet-Sen Kayseri 1 nolu Şubesinden İHD, Ankara ve İzmir Barosuna kınama

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulunan İnsan Hakları Derneği (İHD) , Ankara ve İzmir Barosuna tepki gösteren Diyanet-Sen Kayseri 1 nolu Şube Başkanı İrfan KAŞIKÇIOĞLU, zina ve eşcinselliğin Kur'an'da lanetlendiğine dikkat çekti.

İdlib'de yaşanan dram bu fotoğraf sergisinde

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUM-DER) Kayseri Şubesi tarafından açılan 'İdlib'de İnsanlık Ölüyor' fotoğraf sergisinde, bölgede yaşanan dram gözler önüne serildi.

Mazlumder'den İnsan Hakları açıklaması

MAZLUMDER Kayseri Şube Başkanı Ahmet Taş, 10 Aralık İnsan Hakları Haftası dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında; "Hakkın, adaletin ve hukukun hakim olduğu bir hayatın insanlığın geleceği olmasını diliyoruz" dedi.

"Misyonumuz insan odaklı şehirleşme"

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin kabulünün yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada insanı merkeze almayan hiçbir işin başarılı olamayacağını belirtti. Bu anlamda insan odaklı bir şehirleşmeyi misyon olarak kabul ettiklerini dile getiren Başkan Büyükkılıç, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' felsefesini benimseyen bir yönetim anlayışına sahip olduklarını söyledi.

Vali Günaydın'dan İnsan Hakları Günü mesajı

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Günaydın mesajında, 'Ülkemiz tarafından da 6 Nisan 1949'da onaylanan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, tüm insanların dil, din, ırk ayrımı gözetilmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, hür ve onurlu yaşama hakkına sahip olmalarını garanti altına almıştır' dedi.

'İslamofobinin, kronikleşmeden ortadan kaldırılması elzemdir'

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Yeni Zelanda'da iki camiye yönelik gerçekleştirilen saldırılara ilişkin bir yazılı açıklama yaptı. Kaan, açıklamasında, 'Son yıllarda tüm dünyada, İslam karşıtı söylemlerin ve saldırıların artış gösterdiğine, bu tutumun siyaset başta olmak üzere birçok kanaldan desteklendiğine, körüklendiğine tanık oluyoruz. Dünyadaki tüm Müslümanların tehdit altında yaşamasına neden olan bu durum, temel insan haklarından olan inanç özgürlüğünün önünde bir engel olmasının yanı sıra, ülkeler ve halklar arasında kin ve düşmanlığı beslemektedir' ifadelerine yer verdi.

KTO AB Bilgi Merkezi 8. AB İnsan Hakları Film Günleri Başladı

Kayseri Ticaret Odası (KTO) AB Bilgi Merkezi ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, 10 Aralık Uluslararası İnsan Hakları Günü münasebetiyle bu yıl 8. AB İnsan Hakları Film Günlerini düzenledi.

Başkan Cabbar'dan 10 Aralık İnsan Hakları Günü Mesajı

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İsmail Emrah Karayel Strazburg'ta

Türkiye-AB ilişkilerini inceleyerek TBMM ile Avrupa Parlamentosu arasındaki ilişkileri güçlendirmekle görevli olan Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu, Eş Başkanı Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel Başkanlığında, Başkanlık Divanı üyeleri İle birlikte 13-14 Kasım 2018 tarihlerinde AB sürecinde olumlu katkı sağlamak amacıyla 30 Avrupa Parlamentosu Dışilişkiler, İnsan Hakları, Uluslararası Ticaret Komisyonu  ve Türkiye Forumu üyeleri ile Strazburg'ta ikili görüşmeler gerçekleştirmiştir.

'İnsan haklarının her alanı ile ilgileniyoruz'

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Süleyman Arslan, insan haklarının her alanı ile ilgilendiklerini ve bu konuda son derece hassasiyetle çalıştıklarını söyledi.

MAZLUMDER ilçe seminerlerine devam…

MAZLUMDER Kayseri Şubesi ilçelerde insan hakları seminerlerine devam ediyor.  

MAZLUMDER ilçe seminerleri sürüyor

MAZLUMDER Kayseri Şubesi, lise ve dengi okullardaki 'insan hakları' seminerlerine Bünyan ve Pınarbaşı ilçelerinde devam etti.

'SİSTEMATİK OLARAK YOK ETMEYE ÇALIŞIYORLAR'

Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Seyit Tümtürk, Çin'in Doğu Türkistan'daki katliamlarını sürdürmeye çalıştığını belirterek; 'Çin, Doğu Türkistan'da açıktan toplu katliam yapmıyorsa da sistematik bir şekilde yok etmeye çalışıyor. Bunu da dünyanın gözünün içene baka baka yapıyor. Bütün dünya ülkeleri, insan hakları savunucuları, Birleşmiş milletler, İslam işbirliği teşkilatı sessiz. Bu sessizlik nereye kadar? ' dedi.