Hulusi Akar Haberleri

Hulusi Akar Haberleri

Kayseri Uçak Fabrikası Kitabı takdir topladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın ev sahipliğinde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile kuvvet komutanları ve Kayseri protokolünün katıldığı törende tanıtılan ve bilimsel ve akademik alanda geçmişe ışık tutacak Kayseri Uçak Fabrikası kitabı, kamuoyunca takdir topladı.

Bakan Akar’dan "Yeni Havalimanı" İncelemesi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 8 milyon yolcuya hizmet etmesi hedeflenen ve inşaatı devam eden Kayseri Havalimanı Yeni Terminal Binası çalışmalarını yerinde inceleyip, yetkililerden son durum hakkında bilgiler aldı.

Bakan Akar ile Başkan Büyükkılıç'tan eni havalimanı incelemesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile birlikte 8 milyon yolcuya hizmet etmesi hedeflenen ve inşaatı hızla devam eden Kayseri Havalimanı Yeni Terminal Binası çalışmalarını yerinde inceleyip, yetkililerden son durum hakkında bilgiler aldı.

Bakan Akar: “Teröristler neredeyse bizim hedefimiz de orası”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri’ye gelerek protokol bayramlaşma törenine katıldı. Bakan Akar, “Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde tek amacımız terörle mücadele etmek, bizim tek hedefimiz teröristler, teröristler neredeyse bizim hedefimiz de orasıdır” dedi.

Hulusi Akar: "Kayseri havacılık sektöründe köklü bir tecrübeye sahip"

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın katılımıyla 'Kayseri Uçak Fabrikası Kitabı Tanıtım Etkinliği" gerçekleştirildi.

Bakan Akar Kayseri'de

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri'ye geldi.

Milli Savunma Bakanı Akar’a, Boşnak öğrencilerden Plevne Marşı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Saraybosna'daki Maarif Vakfı Okulu'na yaptığı ziyarette çocukların söylediği şarkılarla ve Plevne Marşı ile karşılandı.

TSK’nın FETÖ ile kararlı mücadelesi

Milli Savunma Bakanlığının FETÖ ile devam eden mücadelesinde bugüne kadar 150'si general olmak üzere 24 bin 256 kişi ihraç edildi. OHAL'in kaldırılmasından bu yana Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın onayıyla ihraç edilenlerin sayısı ise 9 bin 360 oldu.

Hızlı tren müjdesini verdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti. Makamda gerçekleşen görüşmenin ardından Meclis Salonu’nda açıklamalarda bulunan Bakan Karaismailoğlu, başta hızlı tren olmak üzere Kayseri’ye ulaşım ve lojistik konusunda müjdeler vererek, “Yerköy-Kayseri hızlı tren hattını ihale işlemlerine başladık, bu ay içerisinde de bitireceğiz” dedi.

Bakanlar Akar ve Karaismailoğlu, Şehit Komandolar Durağını ziyaret etti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 17 Aralık 20216'da 15 askerin şehit düştüğü Şehit Komandolar Durağı'nı ziyaret ederek, çelenk sundu.

Bakan Akar: 'Alçak saldırıların adi örneklerinden birini işlemiştir terör örgütü PKK'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 17 Aralık 2016 tarihinde PKK terör örgütü tarafından bombalı araçla gerçekleştirilen ve 15 askerin şehit, 56 askerin gazi olduğu olayın 5. yıl dönümünde konuştu. Bakan Akar, Burada bir özellik var; tek birinde silah yok. Bu terör örgütünün ne kadar alçak olduğunu anlamak için bu dahi başlı başına bir örnek. Silahsız gençlere karşı maalesef bu alçak saldırıyı gerçekleştirdiler ve 15 gencimizi haince şehit ettiler dedi.

Başkan Büyükkılıç: 'Bakanlar Kayseri'ye müjdelerle gelecek'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Kayseri'ye müjdelerle geleceğini söyledi.

ERÜ'DEN BAKAN AKAR'A FAHRİ DOKTORA

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Erciyes Üniversitesi'nin (ERÜ) 2020-2021 Akademik Yıl Açılış törenine katıldı. Törende Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış tarafından Fahri Doktora Belgesi takdim edildi.

BAKAN AKAR, BÜYÜKKILIÇ'I ZİYARET ETTİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ı makamında ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi tarafından verilen 'fahri doktora' unvanı dolayısıyla Bakan Akar'ı tebrik ederken, Bakan Akar da Kayseri'ye önemli eserlerin kazandırıldığını, her geçen gün büyük adımlarla ilerleme kaydedildiğini büyük memnuniyetle müşahede ettiklerini söyledi.

BÜYÜKŞEHİR'DEN 15 MİLYON TL'LİK YENİ YOL, 15 GÜNDE HAZIR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Derevenk Viyadüğü ile Hulusi Akar Bulvarı'na uzanan 5 kilometrelik yola 20 bin ton asfalt döküyor. Başkan Büyükkılıç, bu yolun şehir merkezinden Malatya yoluna kesintisiz yeni bir alternatif yol olacağını belirtti.

FURKAN DOĞAN KAVŞAĞI KATLI KAVŞAK OLACAK

Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı'nın Aşık Veysel Bulvarı ile kesiştiği noktaya katlı kavşak yapılıyor

Çalışmalar yerinde incelendi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla hizmete açılan Derevenk Viyadüğü ve bağlantı yollarından sonra viyadüğü Hulusi Akar Bulvarı'na doğrudan bağlayacak ve bölge trafiğini rahatlatacak yoldaki çalışmaları yerinde inceledi.

Hulusi Akar Bulvarı ile Sivas Caddesi arasındaki bağlantı yolunda çalışma başladı

Bahar mevsimiyle beraber alt yapı ve üst yapı çalışmalarını aralıksız sürdüren Melikgazi Belediyesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi Hulusi Akar Bulvarı'nı Sivas Caddesi'ne bağlayan kanal boyunda geniş çaplı bir yol çalışmasına başladı.

Palancıoğlu, Bakan Akar'ı ziyaret etti

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Ankara'daki temaslarını sürdürüyor. Ankara'da çeşitli ziyaretlerde bulunan Başkan Dr. Palancıoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı ziyaret ederek belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Akar'a vatandaşlardan sevgi seli: "Allah sizlerden razı olsun"

İsmini taşıyan camide cuma namazını kılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a vatandaşlar "Allah sizlerden razı olsun" diyerek yoğun ilgi gösterdi.

Kayseri bakanlarını ağırladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri ziyaretleri için şehre gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nu şehirde ağırladı. Başkan Büyükkılıç, 'Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde bugün geldiğimiz noktayı iyi değerlendirerek, bakanlarımızla da uyum içinde çalışıyoruz. Bu uyumun bir neticesi olarak Ankara'ya çok daha güçlü gidiyor ve elhamdülillah her istediğimizi alıyoruz' dedi.

Palancıoğlu'ndan ödül alan gazetecilere tebrik

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın da katılımıyla gerçekleşen Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Geleneksel Gazetecilik Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu.

Büyükkılıç Kayseri Gazeteciler Cemiyeti ödül törenine katıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile birlikte, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti'nin organizasyonuyla düzenlenen Geleneksel Gazetecilik Yarışması ödül törenine katıldı. Başkan Büyükkılıç, 'Kayseri'de uyum kültürü önemli. Ben çok değerli basınımıza bu manada uyum kültürüne yapmış oldukları katkılardan dolayı özellikle teşekkür ediyorum' dedi.

"Türkler ve Kürtler et ve tırnak gibidir"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin hiçbir zaman hedefinde Kürtlerin olmadığını söyleyerek, "Türkler ve Kürtler et ve tırnak gibidir. İster Suriye'nin kuzeyinde olsun, ister Irak'ın kuzeyinde olsun Mehmetçiğin yaptığı tüm operasyonları bazı mihraklar Türkler, Kürtlere saldırıyor şeklinde lanse ediyor. Bu kesinlikle yanlış. Kesinlikle doğru değil. Bu tamamen bir algı operasyonudur" dedi.

"Uçan Kale"nin kokpitinde üç bakan

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "uçan kale" olarak nitelendirilen A400 M uçağının bakım ve retrofit faaliyetlerini inceledi. Bakımı yapılan bir A400 M uçağında incelemelerde bulunan Bakanlar, "uçan kale" kokpitinde çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Bakanlardan Kayseri Çıkarması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Kayseri'ye geldi.  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın da aralarında bulunduğu Kayseri protokolü tarafından karşılanan Bakanlar,  12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı ve ASPİLSAN'a ziyarette bulundu.

'Söylediklerimiz Ankara'da karşılık buluyor'

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Kayseri'ye yapılan her yatırımın ve her girişimin kendileri için değerli olduğunu söyleyerek, 'Söylediklerimiz Ankara'da karşılık buluyor' dedi.

Üniversite ve Hulusi Akar Bulvarı'na yeni bağlantı yolu

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Köşk Mahallesi Gazanfer Bilge Caddesinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Yapılan yeni çalışmayla Hulusi Akar Bulvarı'ndan Erciyes Üniversitesi'ne bağlantı sağlanmış olacak.

O askerler hakkında inceleme başlatıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın talimatı üzerine ilgili birlik komutanları tarafından, bir askere kıdemli diğer askerler tarafından yaptırılan hareketlerin yer aldığı görüntülere ilişkin inceleme başlatıldı. Söz konusu şahısların tespit edildiği, konuyla ilgili idari ve hukuki işlemin başlatıldığı öğrenildi.

"A400M'lerin dünyadaki tek alternatif bakım merkezinin Kayseri olmasının haklı gururunu yaşıyoruz"

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 'yeni nesil stratejik nakliye uçağı' A400M'lerin dünyadaki tek alternatif bakım merkezinin Kayseri olmasının haklı gururunun tüm şehre ait olduğunu belirterek, 'Yeni yatırım ve projelerde desteğini esirgemeyen Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar'a şehrim adına teşekkür ediyorum' dedi.