Gençler Haberleri

Gençler Haberleri

Başkan Büyükkılıç, Müze Günü'nde gençlerle sergi açtı, türkü söyledi, müjde verdi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, tarihi Kayseri Kalesi Kültür Sanat Merkezi'nde Uluslararası Müze Günü dolayısıyla gerçekleştirilen Güzel Sanatlar Lisesi Resim Sergisi'nin açılışına katıldı, keman ve saz çalan gençlerle birlikte türkü söyledi. Büyükkılıç, Müzeler Haftası'nda Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı müzelerin ücretsiz ziyaret edilebileceğini de açıkladı.

Psikiyatr Dr. Hacımusalar: “Gençlerde en çok görülen ölüm nedeni intihar”

Gençler arasında en çok ölüm olayının intihar şeklinde olduğuna dikkat çeken Psikiyatrist Doç. Dr. Yunus Hacımusalar, bunun da sebebinin intihar aletlerine kolay ulaşılabilmesi olduğunu söyledi. Hacımusalar, intiharın önlenebilir bir halk sağlığı problemi olduğuna dikkat çekti.

Gençlik Şöleninde gençlere engel

Kırşehir Belediyesi tarafından organize edilen kitap fuarı içerisinde düzenlenen gençlik şöleninde gençler bariyer engeli ile karşılaştı.

Bir Hafta Bir YAZAR: Nezir ERGENÇ

Bu haftaki hasbihal ettiğimiz yazarımız Nezir Ergenç. Yazmanın adeta insanın  bir parçası olduğunu, konuşmak kadar yazmanın gerekli olduğunu vurguluyor, bizlere. Hayatını ilme adayan, her muhatap olduğu insana da aktarma iştiyakında olan yazarımız genelde insanların özelde gençlerin dünyasına hitap etmeye çalışan özgün bir tarza sahip, mütevazı bir mütefekkir.

Üniversitede 'Sıfır Atık Çalıştayı' düzenlendi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde, Sıfır Atık Kulübü tarafından 'Gönüllü Gençlerle Temiz Gelecek' projesi çerçevesinde Sıfır Atık Çalıştayı düzenlendi.

Kuş Evi Sergisi açıldı

Kayseri Gençlik Merkezi Ahşap Sanatları Atölyesi bünyesinde Gönüllü Eğitmen Cuma Atılgan ve gönüllü gençler tarafından yapılan Kuş Evleri, 15 Mayıs Gençlik Haftası açılış töreninde sergilendi.

Kocasinanlı gençler Çanakkale Ruhunu yerinde hissedecek

Kocasinan Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen 'Asım'ın Nesli Çanakkale'de' projesi çerçevesinde okullarında başarılı olan öğrenciler, Çanakkale gezisi ile ödüllendirildi. İstiklal destanının yazıldığı Çanakkale'ye gidecek olmanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'a teşekkür etti.

Bellona Kayseri'nin gençleri Türkiye 3.'sü oldu

Bellona Kayseri Basketbol U16 takımı İzmir'de düzenlenen şampiyonada Türkiye üçüncüsü oldu.

'Gençlik Yürüyüşü' düzenlendi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ile birlikte Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından 'Gençler Yarınlara Yürüyor' sloganıyla düzenlenen 'Gençlik Yürüyüşü' etkinliğine katıldı.

CHP Kırşehir Gençlik Kollarında değişim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı'na ataması yapılan Ahmet Aydoğan, gençlerle tanışma etkinliğinde bir araya geldi.

Kayseri'de Gençlik Haftası etkinlikleri başladı

Kayseri'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı da içerisinde yer aldığı 15-21 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri çelenk sunumu ile başladı. Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, 'Gençlerimizin istiklalden istikbale giden kurtuluş mücadelesini anlamaları için çalışıyoruz 'dedi.

19 Mayıs'ta Özgün Kayserililerle buluşacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda gençlere yönelik ücretsiz bisiklet turu etkinliği ile ünlü sanatçı Özgün'ün sahne alacağı konser armağan etti.

Liseliler yarıştı, Hakalmaz coşturdu

Talas Belediyesi'nin gerçekleştirdiği organizasyon ile Mili Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Liseler Arası Türk Halk Müziği Solo Ses Yarışması'nın finali, salonu tıklım tıklım dolduranlara unutulmayacak türkü dolu bir gece yaşattı.

Büyükşehir'den Üniversite Gençlik Spor Festivali

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, gençlere yönelik etkinlikler çerçevesinde Üniversite Gençlik Spor Festivali düzenliyor. Spor A.Ş. tarafından 21-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek festivale kayıtlar başlarken, festivalin sonunda düzenlenecek ödül töreninde sevilen müzik grubu Gece Yolcuları sahne alacak.

Başkan Büyükkılıç: 'Fidanlarda gençlerimiz de ülkemizin geleceği'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gençler ile fidan dikme etkinliğinde buluştu. 1500 mahlep fidanını gençlerle birlikte toprakla buluşturan Büyükkılıç, 'Fidanlar da gençlerimiz de ülkemizin geleceğidir' dedi.

Milli Teknoloji hamlesine gençler katkıda bulunacak

Nevşehir'de 'Deneyap Teknoloji Atölyesi' kurulacak.

Rektör Karamustafa gençlerle çay-simit buluşmasında bir araya geldi

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Genç Kızılay'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen çay-simit buluşmasında gençlerle bir araya geldi. Rektör Karamustafa; 'KAYÜ sadece şehrimizin değil, ülkemizin de önemli bir üniversitesi olma yolunda ilerlemektedir' dedi.

Başkan Büyükkılıç'tan 9'uncu kütüphane müjdesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kenti kütüphaneler şehri yapma yönündeki projelerine bir yenisini daha ekliyor. Gençlerden gelen talep üzerine anında talimat veren Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi'nin Erkilet Kütüphanesi'ni kente kazandıracağını duyurdu.

Başkan Büyükkılıç ve Mehmet Özhaseki gençlerle buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile birlikte AK Parti Kayseri Gençlik Kolları'nın düzenlediği 'Gençlik Buluşması'na katıldı.

İç Anadolu'nun denizine gençlerden yoğun ilgi

İç Anadolu Bölgesinin denizi olarak tabir edilen Hirfanlı Barajı bölgesinde Gençlik Spor Bakanlığı tarafından oluşturulan Ahi Evran Kampı ile gençler, Ramazan ayının son haftasına girilirken kamp alanı imkanlarından faydalanıyor.

Büyükşehir, 115 bin kitap ile kitapseverlere hizmet veriyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi eğitim ve kültür sanat alanında yürüttüğü hizmetler çerçevesinde toplamda 2 bin 950 kişi kapasiteli 8 kütüphanesi ile kitapseverlere hizmet veriyor. Özellikle gençler tarafından yoğun ilgi gören Büyükşehir kütüphaneleri 115 bin 212 basılı, 22 bin elektronik, 3 bin sesli kitap ve 100 süreli yayın aboneliği ile şehre önemli bir katkı sunuyor.

KAEÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 'Gençlerle AB Buluşmaları' adlı etkinliğe katıldı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen Gençlerle AB Buluşmaları' adlı etkinliğe katıldı.

Özhaseki: 'Hacılar bizim gözbebeğimiz'

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Hacılar İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü'ne bağlı gençlerle iftar yemeğinde buluştu. İftarda konuşan Özhaseki, 'Hacılar bizim göz bebeğimiz, hem milli değerlerimize sahip çıkan hem de manevi değerlerimize bağlı insanların bulunduğu bir ilçemiz olan Hacılar'da ayrı bir güzellik var. Allah birliğimizi bozmasın' dedi.

Kocasinan'da Ramazan ve Çanakkale Ruhu birlikte yaşatıldı

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, liseli öğrencilerle birlikte iftar yaptı ve ardından gençlere yönelik düzenlenen 'Çanakkale Ruhu' konulu programı takip etti. Milli ve manevi değerlerle geleceğin Türkiye'sini inşa ettiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, 'Vatan sevgisi, millet ve bayrak bilincini geleceğin teminatı olan gençlerimize aktarmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz' dedi.

Başkan Büyükkılıç, üniversite öğrencileriyle sahurda buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ile birlikte sahurunu Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileriyle yaparak, gençlere hem nasihatlerde bulundu hem de tecrübelerini paylaştı.

Miniklerden Başkan Büyükkılıç'a sevgi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gerek merkezde gerekse ilçelerde vatandaşla buluşmaya devam ederken, özellikle çocukların ve gençlerin yoğun ilgi ve sevgisi ile karşılaşıyor.

Kocasinan'da Ramazan dolu dolu geçiyor

Ramazan bereketini vatandaşlar ile birlikte yaşamak için hassasiyet gösteren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Ramazan ayının ilk gününden beri farklı sosyal gruplar ve gençlerle birlikte iftar sofrasında bir araya geliyor. Başkan Çolakbayrakdar, teravih namazlarında ise farklı mahallelerde vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.

Başkan Savran gençlerle sahurda buluştu

AK Parti heyeti, 2000 Evler Mahallesi'nde bulunan Zeki Soyak Parkı'nda gençlerle sahur yaptı.

Evi ateşe verip kapıyı üzerlerine kilitlediler

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde meydana gelen olayda aynı evde kalan 6 genç arasında kavga çıktı. Evi ateşe veren gençler, kavga ettikleri 2 arkadaşının üzerine kapıyı kilitleyip kaçtı.

Başkan Büyükkılıç gençlerin davetini geri çevirmedi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gençlerden aldığı 'Bir siz eksiksiniz, bir de tatlı' diyerek sürpriz telefon daveti üzerine, iftar sonrası gençlerle bir araya gelip, çay eşliğinde sohbet etti.