Gazeteciler Günü Haberleri

Gazeteciler Günü Haberleri

Sıcak hava balonları 8 günün ardından havalandı

Kapadokya da 8 gün sonra havalanan sıcak hava balonları güzel görüntüler oluşturdu. Royal Balloon da, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecileri ağırladı.

ERÜ Rektörü Çalış, gazetecilerle bir araya geldi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ)Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla yazılı ve görsel basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

Başkan Palancıoğlu'ndan Gazeteciler Günü mesajı

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak tüm basın mensuplarının gününü kutladı.

NTSO Başkanı Parmaksız: ' Basın Mensupları gece gündüz fedakarca çalışıyor'

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Nevşehir Valisi Becel: 'Gazetecilik, iletişim çağının en önemli mesleklerinden biridir'

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel'in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Nevşehir Valisi gazetecilerin fotoğrafını çekti

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde gazetecilerin fotoğrafını çekti.

Belediye Başkanı Ekicioğlu: 'Basın vatandaşın işiten kulağı, gören gözüdür'

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayınlayan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu; basının halkın gören gözü işiten kulağı olduğunu söyledi.

Başkan Çolakbayrakdar: 'Basın çalışanları halkın sesidir'

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çolakbayrakdar, mesajında; basın çalışanlarının halkın sesi olduğuna vurgu yaptı.

Büyükkılıç: 'Basın, vatandaşımızın gözü,kulağı,sesi olmaya devam edecek'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Basın, vatandaşımızın gözü, kulağı ve sesi olmaya devam edecek. İlkeli, tarafsız, objektif ve sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Başkan Yalçın'dan çalışan gazeteciler günü mesajı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Mesajında gazetecilik mesleğinin önemine ve sorumluluğuna dikkat çeken Başkan Yalçın, en zor şartlarda dahi bu önemli görevi yerine getiren basın mensuplarının her türlü takdiri hak ettiğine dikkat çekti. 

Mehmet Büyüksimitci: 'Gazetecilerin çabaları kuşkusuz takdire şayandır'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, yazılı bir açıklama yaparak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Başkanı Gülsoy: 'Basın, demokratik hayatın vazgeçilmez unsurudur'

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Çalış, Gazetecilerle bir araya geldi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' münasebetiyle basın mensupları ile bir araya geldi.

Gazeteciler Hacılar'da buluştu

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın çalışanları, Hacılar Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen programda Hacılar'da buluştu.

Basın mensupları, Çalışan Gazeteciler Gününde ağaç dikti

Melikgazi Belediyesi'nin düzenlediği ağaç dikme etkinliği kapsamında, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde basın mensupları ağaç dikti.

'Dijital medyaya karşı ayakta kalmak çok zor'

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, kentte çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Veli Altınkaya, Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk anıtına çelenk sunma töreninde yaptığı açıklamalarında, 'Dijital devrime karşı geleneksel medyanın ayakta kalabilmesi çok zor. Onun için gazetelerin, televizyonların dijital dönüşüme mutlaka ayak uydurması lazım' dedi. Ayrıca Altınkaya, 'Resmi ilan alan gazeteler için söylüyorum, Kayseri'deki gazeteler birleşmediği sürece Allah korusun önümüzdeki yıllarda çok daha büyük mali sıkıntılarla karşı karşıya kalacaklar' diye konuştu.

'İnsanı merkeze koyan bir anlayışa sahibiz'

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir lokantada basın mensuplarıyla bir araya gelen Eğitim Bir-Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan yaptığı açıklamasında, öğretmenlerin zor durumlarla sık karşılaştığını söyleyerek, 'Öğrenciye öte git diyemiyoruz, öğretmenlerimize iade-i itibar istiyoruz' dedi. Öğrencilere karşı yapılan en ufak bir harekette velilerden şiddet gördüklerini ve bu sebepten öğrencilere bir şey diyemediklerini söyleyen, 'Bizim sendikacılık anlayışımızda kavga yok, aksine insanı merkeze koyan bir anlayışa sahibiz' diye konuştu.

Cabbar'ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özdoğan: 'Gazetecilik haber duyurmanın ötesinde bir ögedir'

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Özdoğan mesajında, "Basın ve gazetecilik haber vermenin haber duyurmanın ötesinde toplumsal bilincin oluşmasında günlük hayatın vazgeçilmez bir öğesidir" dedi.

Tok: 'Basın, kamuoyunun gözü, dili ve kulağıdır'

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Tok mesajında, kamunun ortak sesinin duyurulmasında önemli rol oynayan gazetecilerin, bireylerin haber alma hakkını sağlayan düşünce ve ifade özgürlüğünün de en etkili araçlarından biri olduğunu ifade etti.

Çopuroğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, büyük emek sarf ederek, mesleğin getirdiği zorluklara karşın kamuoyunu aydınlatma, bilgilendirme noktasında görevini en iyi şekilde yapan basın mensuplarının demokraside önemli bir görevi ifa ettiğini belirterek, 'Basın mensuplarımızın 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyorum' dedi.

BÜYÜKKILIÇ TURİZMDE KARARLI

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Erciyes Kayak ve Turizm Merkezi'nde basın mensupları ile bir araya geldi. Büyükkılıç, geçtiğimiz bir yılın değerlendirmesini yaparken, yeni yıl hedeflerinden ve planlanan yatırımlardan bahsetti. Başkan Büyükkılıç'ın sunumunun tamamına yakını turizm başlığını oluşturması, turizmde kararlı olunduğu yorumlarına yol açtı. Ayrıca sunumda Kayseri'nin imajı ve tanıtılması noktasında yapılacak faaliyetler de dikkat çekti.

Çolakbayrakdar: "Basın çalışanları halkın sesidir"

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çolakbayrakdar, mesajında; basın çalışanlarının halkın sesi olduğuna vurgu yaptı.

'Basın, ifade özgürlüğünün güvencesi olmuştur'

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, 1961 yılında Basın Yasası'nın yürürlüğe girmesiyle birlikte ilan edilen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nün yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gazetecilere özel ağaç dikimi yapılacak

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü anısına Kayseri basın mensuplarına özel tahsis edilen ağaçlandırma alanında kurumlarına özel ağaç dikimi yapılacağını söyledi.

"Gazeteciler, vatandaşla kurumlar arasında köprü görevi görmektedir"

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamasında, "Gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşla kurumlar arasında köprü görevi görmektedir" dedi.

'Basının, Toplumsal Gelişmenin Sağlanmasında Önemli Bir Yeri Vardır"

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Büyükkılıç: "Gazetecilik Gönül İşidir"

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Yaptığı açıklamada gazeteciliğin gönül işi olduğunu vurgulayan Başkan Büyükkılıç, gazetecilerin demokratik hukuk devleti için önemli bir rol üstlendiklerini söyledi.

Akay'dan Dünya Gazeteciler Günü mesajı

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Rektörler Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ile Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle basın mensuplarıyla yemekli sohbet toplantısında bir araya geldi.